% 100 ELEKTRİKLİ CUPRA E-RACER HAZIR!

1
4377

 

  • Pistte yapılan testler, akülerin otomobil sistemlerinin geri kalanı ile başarılı bir şekilde entegre edildiğini teyit edildi.
  • Pil, 9 bin cep telefonuna eşdeğer 6,072 pilden oluşuyor.
  • 3,2 saniyede 0’dan 100km hızlanma 

Martorell, Seat CUPRA, ilk defa 680 beygir gücünü,% 100 elektrikli e-Racer’ı yarış pistinde test etti.

Bu yılın başlarında Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya çapındaki ilk çıkışını gerçekleştiren Cupra, elektrikli batarya paketinin aracın geri kalanıyla entegrasyonunu test ederek Zagreb’deki (Hırvatistan) adımlarını attı.

Tüm elektrik, akü, soğutma ve sevk sistemleri önceden bireysel olarak test edilmişti, ancak bu sefer tamamen entegre edildi. Operasyonlar CUPRA ekibi için çok iyimser sonuçlar ile birlikte yolda test edildi.

Test sırasında, pistin yüksek sıcaklık koşulları, CUPRA e-Racer’ın rekabet zorluklarıyla başa çıkmaya hazır olduğunu doğruladı. İlk testler çok olumlu sonuçlar verdi.

Bu CUPRA e-Racer, ilk elektrikli, çok markalı turne arabaları şampiyonası olan yeni E TCR serisinde yarışmak için gerekli olan koşullara uyan ilk turne otomobiliydi.

İlk şarjlı tur yarışları oluşturma

Bu tamamen elektrikli tur yarışmasında pil takımı, 9,000 cep telefonu pilinin eşdeğeri olan 6,072 yuvarlak pilden oluşuyor. Bu rakamlarla, e-Racer serisi, yeni E-TCR (Elektrikli Turing Otomobil Yarışları) yarışması için mükemmel uyumlu olduğunu gösteriyor.

Bu testlerde derlenen veriler, sistemin ayarlanmasına devam etmek için kullanılacak ve aracın performansına odaklanmak için bir sonraki adımı etkinleştirecek.

SEAT Araştırma ve Geliştirme Başkan Yardımcısı Dr. Matthias Rabe şunları söyledi: “CUPRA e-Racer ile bir sonraki seviyeye yarışmak istiyoruz. Motor sporlarını yeniden yaratmaya ve başarıya ulaşmaya yardımcı olabileceğimize inanıyoruz. Motorsport, CUPRA’nın direklerinden biridir ve bu elektrikli tur yarışlarını mümkün kılan ekibimizle gurur duyuyoruz. ”

 

CUPRA , yeni markanın neler sunabileceğini arayan müşterileri cezbetmek için tasarlanmış eşsiz insanlar için özel bir markadır: Teklik, Gelişmişlik ve Performans. Araba severlerin beklentilerini karşılayan yeni bir marka ile ilgilenmeleri için zaman geldi. Yeni modellerin lansmanı ile birlikte, CUPRA da TCR serisine katılarak motor sporları ve yarış ruhunu canlı tutacaktır. CUPRA dünyası tüm Avrupa’da 260’dan fazla özel seçilmiş SEAT bayisinde yeni bir grup meraklıları bir araya getirmeye hazır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here