ABB Formula E Türkiye Dijital Şampiyonası Final Yarışları Başlıyor

0
45
ProEXR File Description =Attributes= channels (chlist) compression (compression): Zip16 dataWindow (box2i): [0, 0, 5399, 2699] displayWindow (box2i): [0, 0, 5399, 2699] lineOrder (lineOrder): Increasing Y pixelAspectRatio (float): 1 screenWindowCenter (v2f): [0, 0] screenWindowWidth (float): 1 type (string): "scanlineimage" =Channels= B (float) G (float) Grass.blue (float) Grass.green (float) Grass.red (float) Hintergrund.blue (float) Hintergrund.green (float) Hintergrund.red (float) R (float) alpha.blue (float) alpha.green (float) alpha.red (float)

Hava kirliliğinin azaltılması ve iklim değişikliğiyle mücadeleye katkıda bulunmak amacıyla elektrikli mobilitenin ve alternatif enerji çözümlerinin geliştirilmesine dikkat çeken ABB Formula E Türkiye Dijital Şampiyonası final yarışları 1 Ekim Cuma günü Saat 21.00’den itibaren eRacing Academy YouTube kanalından Serhan Acar ve Jason Tahincioğlu’nun anlatımları ile canlı olarak yayınlanacak.

Şampiyonanın final yarışlarında en hızlı 24 E-Spor yarışmacısı sürüş deneyimini birebir simüle eden rFactor2 sim racing (yarış simülasyonu) platformu üzerinden online olarak mücadele edecekler.

Şampiyona finalleri 1 Ekim’de başlayıp 14 Kasım’da sona erecek. İlgi ile takip edilen ABB Formula E – Türkiye Dijital Şampiyonası’nda heyecan içinde geçecek final mücadelelerinin son iki haftasının koşulacağı 7 ve 14 Kasım tarihlerinde iki yarış koşulacak. ABB Formula E – Türkiye Dijital Şampiyonası 14 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek ödül töreni ile sona erecek.

ProEXR File Description
=Attributes=
channels (chlist)
compression (compression): Zip16
dataWindow (box2i): [0, 0, 5399, 2699]
displayWindow (box2i): [0, 0, 5399, 2699]
lineOrder (lineOrder): Increasing Y
pixelAspectRatio (float): 1
screenWindowCenter (v2f): [0, 0]
screenWindowWidth (float): 1
type (string): “scanlineimage”
=Channels=
B (float)
G (float)
Grass.blue (float)
Grass.green (float)
Grass.red (float)
Hintergrund.blue (float)
Hintergrund.green (float)
Hintergrund.red (float)
R (float)
alpha.blue (float)
alpha.green (float)
alpha.red (float)
ABB Türkiye İletişim Müdürü Hakan Güney, “Elektrikli araçların hızlı şarjında ​​dünya lideri olarak düşük karbonlu bir toplumun tesis edilmesinde kilit rol oynayan bir marka olarak eRacing Academy’nin organizasyona destek vermeyi anlamı bulduk. Şampiyonanın heyecanla tamamlanan eleme aşamalarından sonra final yarışlarına sıra geldi. En hızlı 24 yarışmacının çıkış çizgisinden başlangıçlarını heyecanla izleyeceğiz.’ dedi.

Hakan Güney, ‘’Dünya genelinde iklim değişikliğiyle mücadele için elektrikli araçları ve şarj ağlarını destekleyen kamu politikaları hazırlanırken, elektrikli araç şarj altyapısına, özellikle hızlı, kullanışlı ve kullanımı kolay şarj istasyonlarına olan talep her zamankinden daha yüksek. Çeşitli ihtiyaçlara uyan şarj seçeneklerine sahip yeni Terra 360 ürünümüz bu talebi karşılamanın ve küresel olarak e-mobiletinin benimsenmesini hızlandırmanın anahtarıdır.” dedi.

Yeni Terra 360 Hakkında

ABB’nin yeni ürünü Terra 360, dinamik güç dağıtımı ile aynı anda dört aracı şarj edebilen modüler bir şarj ünitesi olma özelliğini taşıyor. Bu, hali hazırda bir araç şarj olurken diğer bir aracın şarj için beklemek zorunda kalmayacağı anlamına geliyor. Yeni şarj cihazı maksimum 360 kW çıkışa sahip ve herhangi bir elektrikli arabayı 15 dakika veya daha kısa sürede diğer deyişle market alışverişi sırasında ya da bir kahve molasında tamamen şarj edebilme anlamına geliyor.

Terra 360 şarj üniteleri, akaryakıt istasyonlarında, marketlerde ve perakende satış noktalarında özel EA sürücülerinin ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, elektrikli filo arabalarını, kamyonetlerini ve kamyonlarını şarj etmek üzere bir kuruluşun ticari tesislerine de kurulabiliyor. Bu, bir gecede dört aracı aynı anda şarj etme veya gün içinde elektrikli araçlarının şarjını hızlı bir şekilde doldurma esnekliği sağlıyor. Terra 360 şarj üniteleri az yer kapladığından küçük depo veya alanlar için önemli avantaj sağlıyor.

Terra 360 şarj üniteleri tamamen özelleştirilebilir. Müşteriler, görünümü kişiselleştirmek için farklı kaplamalar kullanarak veya LED ışık şeritlerinin rengini değiştirerek şarj ünitelerine kendi markalarına göre şekillendirebilirler. Ayrıca video ve resimleri oynatmak için 27” reklam ekranı ekleme seçeneğinin de mevcut olması müşteri deneyimini en üst düzeye taşıyor.

ABB ve Formula E Ortaklığı Hakkında

 

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası, doğal kaynakların korunması amacıyla düşük karbonlu gelecek için teknolojinin sınırlarını zorlayan bir platform işlevi görüyor, e-mobilitenin küresel olarak yaygınlaşmasını ve benimsenmesini teşvik etmeyi hedefliyor.

 

ABB Formula E, sürdürülebilir kalkınma ve e-mobilitenin önemli bir vitrini olarak ortak iş birliği ile geliştirilecek yeni inovasyonlara ideal bir zemin sunuyor. Hava kirliliğinin azaltılması ve iklim değişikliğiyle mücadeleye katkıda bulunmak amacıyla elektrikli mobilite ile alternatif enerji çözümlerinin geliştirilmesine öncülük ediyor.

 

ABB, tamamen elektrikli tek kişilik yarış arabaları için uluslararası bir yarış serisi olan ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın isim sponsorudur. ABB öncü teknolojileri ile dünyanın dört bir yanındaki şehirlerin sokaklarında gerçekleştirilen bu etkinliği desteklemektedir. 2010 yılında girdiği e-mobilite sektöründe elektrikli araçlar, elektrikli ve hibrit otobüsler, gemiler ve demiryolları için eksiksiz altyapı çözümleri, şarj ile elektrifikasyon çözümleri sunan ABB’nin, bugün 85’ten fazla pazarda 400.000’den fazla elektrikli araç şarj cihazı satıldı; Chargedot markası aracılığıyla satılanlar da dahil olmak üzere 20.000’den fazlası DC hızlı şarj cihazı ve 380.000 AC şarj cihazıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here