Asil, Güçlü ve Çevreci: Mercedes-Benz E300 Coupe

0
9558

 Fashion4car Test Ekibi’nin konuğu bu defa kendisinden gözlerinizi alamayacağınız asil bir otomobil: Mercedes-Benz E-Serisi Coupe. Güncellenen otomobile makyajla birlikte birçok yeniliklerle geldi. Yeniliklerin başında gelen 2.0 lt motor yarı hibrit teknolojisine sahip ve 48 Volt beslemeli marş-jeneratörü ile ilave güç ve tork sunuyor.

Mercedes E-Serisi Sedanla birlikte Coupe ve Cabriolet versiyonları da makyajdan nasibini aldı. Sportif bu iki kasa tipi makyajlanırken yeni teknolojilerle geldi.

Testimizin konuğu olan Mercedes E-Serisi Coupe makyajın ardından daha çekici bir görünüme kavuştu. Ön bölümde tasarım daha sportif bir görünüme kavuştu.

   E-Serisi Coupe’de Led yüksek performanslı farlar standart olarak, Ultra Range uzun far dahil Multıbeam Led teknolojili farlar ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Ön kısımda yeni tip far, panjur ve sportif ön tampon otomobile sert bir görünüm sunuyor. Komple Led olan farlar daha ince bir tasarıma kavuştu.

Arka kısımda da stop grubunun Led iç tasarımı komple yenilendi. E-Serisi Coupe’nin jant seçenekleri makyajla birlikte değişti ve yakıt tüketimi düşüren aero jant dahil olmak üzere yeni seçenekler eklendi.

Makyajlı E-Serisi Coupe’in iç mekanı daha önceki versiyonlarında olduğu gibi lüksü ve sportifli bir arada sunuyor. Kaliteli malzemeler ve yüksek işçilik seviyesi iç mekanda ilk dikkat çeken detay oluyor.

Bu da dışarıdaki sportif ve lüks otomobil hissini iç mekana aktarıyor. Yeni açık damarlı gri dişbudak ağacı kaplama kokpite lük bir hava katarken 3 kollu direksiyon simidi sportifliği destekliyor. E-Serisi Coupe’de makyajla birlikte tamamen yeni, akıllı bir direksiyonla donatılıyor.

   Deri direksiyon dışında bir süper spor versiyon da sunuluyor.

Kontrol yüzeyleri parlak siyah, dekoratif unsurlar ise gölgeli gümüş olarak renklendiriliyor. Gösterge panelinin ve medya ekranının kumanda fonksiyonları, fiziksel prensibi optik yerine artık kapasitif çalışan Touch-Control üzerinden kontrol ediliyor.

Yeni E-Serisi Coupe, en güncel bilgi-eğlence sistemi MBUX ile sunuluyor. Sistem, bir araya geldiklerinde geniş ekran görünümü oluşturan iki adet 12.3 inçlik ekrandan oluşuyor.

Gerek gösterge ekranı, gerekse bilgi-eğlence sistemine ait ana ekran olsun, tüm bilgiler kolaylıkla okunuyor. Parlak grafiklere sahip sunum, sezgisel kontrol yapısını daha anlaşılabilir kılıyor.

Akıllı uyarlanabilir koltuk ayarı önemli oranda hayatı kolaylaştırıyor. Bilgi-eğlence sistemi üzerinden sisteme sürücünün vücut ölçüleri girildiğinde sistem, koltuğu buna uygun bir konumda ayarlıyor. Sürücüye ise sadece ince ayarları yapmak kalıyor.

Tek parça olarak tasarlanan ön spor koltuklar, güçlü yan destekleri ve entegre koltuk başlıklarıyla vücudu kavrıyor. Koltuğun orta bölümü uzunlamasına veya enlemesine şekillendirilebiliyor.

Mercedes ürün gamında tüm versiyonlarda olduğu gibi E 300 Coupe’de yüksek verimlilik seviyesine sahip güçlü bir motorla yollara çıkıyor.

Modern teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanan yarı hibrit sistemde benzinli motoru 48 Volt beslemeli bir marş-jeneratörü destekliyor.

1991cc hacimdeki turbo beslemeli benzinli motor 258 HP güç ve 370 Nm tork üretiyor. 48 Volt beslemeli marş-jeneratörü  ise 14 BG ilave güç ve 150 Nm ilave tork ile benzinli motoru destekliyor.

E 300 Coupe’de 9G-TRONIC şanzımanla kombine edilen motor 250 km/s maksimum hızla sınırlandırılıyor. Otomobilin 0-100 km/s hızlanma değeri ise 6.4 saniye.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here