AUDI E-TRON LAUNCH EDITION ‘ın Fiyatı Belli oldu

0
4146

Sanal kapı aynaları ve Matrix LED aydınlatma markaları dahil olmak üzere yüksek teknoloji özelliklerine sahip Launch Edition, ilk tam elektrikli Audi.

  • e-tron Lansman fiyatı, İngiltere’ de 82.240 Sterlin ‘den başlayan fiyatlarla sipariş edilebilecek.2019’un başından itibaren sipariş verilebiliyor.
  • Sanal kapı aynaları, Matrix LED aydınlatma, Valcona deri ve 21 inç alaşım jantlar dahil kapsamlı özelliklere sahip
  • Alt altı saniye 0-100 kmh hızlanma, 400 km Menzil
  • Yaklaşık 30 dakika içinde hızlı şarj (150kW noktalarında)% 80’e kadar şarj olma süresine sahip.

Fotoğraf makinesi hiçbir zaman yalan söylemez, çünkü Audi e-tron Launch Edition’da iki yüksek çözünürlüklü kamera, kapı aynalarının yerini alır ve her türlü hava koşulunda görünürlük, güvenlik ve aerodinamik avantajlar sağlar. ‘Sanal kapı aynaları’, ilk tamamen elektrikli Audi modelinin her fasetinin arkasındaki teknolojik becerikliliğin en önemli göstergeleri arasında yer alıyor.

Zaten kapsamlı bir şekilde donatılmış öncü e-tron modelini temel alarak, Launch Edition, 82.240 Sterlin ile satışa sunulacak. Sadece beş koltuklu SUV’un profilini teknolojik olarak değil, aynı zamanda görsel olarak da arttıran olağanüstü bir özellik sunuyor. Platin görünümlü 21 inçlik Audi Sport alaşımlı jantlar, e-tron’a takılan halihazırda çarpıcı olan 20 inçlik örneklerden daha fazla etki sağlar; far birimleri, LED’den, ışığın yönlendirilmesini sağlayan daha akıllı Matrix LED teknolojisine doğru bir adım atıyor. çevreleyen trafiğin etrafına kiriş ve geleneksel kapı aynaları, iki adet OLED iç ekranına, e-tron çevresinin görüntülerini ileten farklı kamera tabanlı birimlere yol açıyor.

Standart e-tron için de mevcut olan katlanabilir üniteler beş koltuklu SUV’un genişliğini 15 santimetre kadar kısa. Kameraları 1,280 x 1,080 piksel çözünürlüğe sahiptir ve ünitelerin buğulanmasını veya donmasını önleyen bir ısıtma fonksiyonu sayesinde tüm hava koşullarına karşı iyi bir görüş sağlar ve kamera sensörleri kiri algıladığında da devreye girer.

Kameralar, görüntünün parlaklığını çevre koşullarına uygun olarak otomatik olarak kontrol eder, örneğin bir tünelden geçerken, otoban sürüşü, tornalama ve park etme gibi çeşitli sürüş durumlarına otomatik olarak uyarlar. Sürücü ayrıca bu hedeflenmiş görünümleri MMI sistemi üzerinden de seçebilir. Sürücü ekranındaki yakınlık sensörleri, görüş alanı ve yakınlaştırma derecesi de dahil olmak üzere yüzeye daha yakın bir parmak yerleştirerek çeşitli ayarların dokunarak ayarlanmasını sağlar. Ön yolcu aynası, ilgili ekran üzerinden de ayarlanabilir.

E-tron Launch Edition’ın diğer görsel özellikleri arasında, Tek çerçeveli ızgara çevrelemeli ve pencere başlıklarında ve B sütunundan geriye doğru uzanan gizlilik camından oluşan siyah bir stil paketi bulunmaktadır. Panoramik cam sunroof, ışıklı kapı eşiği kaplamaları, mat fırçalanmış alüminyum kaplamalar ve Twin Leather’dan Valcona Leather’a döşemelik bir döşeme gibi eklemeler, kabinin e-tronun sessiz-sessiz ilerlemesinin keyfini çıkaracak şekilde daha da olağanüstü bir ortam oluşturuyor. iki güçlü elektrik motoru izin verir.

Kapsamlı konfor özellikleri, yüksek kaliteli malzemeler ve sıra dışı işçilik, kabin içindeki nadir atmosfere katkıda bulunuyor. Bu, e-tron muadili, haptik geri bildirim ve ses kontrolü ile iki büyük MMI dokunmatik yanıt ekranı aracılığıyla olağanüstü bilgi-eğlence özelliklerine erişim sağlıyor. Lansman Sürümünde, bunlar tamamen dijital Audi Virtual Cockpit Plus ile tamamlanmakta ve e-tron’a takılan standart versiyonun üzerinde ve üzerinde ek özellikler ve işlevsellik sunmaktadır. Audi Akıllı Telefon Arayüzü, Audi Phonebox kablosuz şarj, MMI navigasyon plus ve internet tabanlı Audi connect bilgi-eğlence servisleri, elbette, EV döneminin teknolojik öncülerinden beklenen şekilde standart olarak bulunuyor.

Kullanışlılık özelliklerinin listesi, elektrikli direksiyon simidi ayarı, adaptif cruise assist, kamera tabanlı trafik işareti tanıma ve otomobilin dış kısmının panoramik manzarasını sunan 360 derecelik bir kamera ve kuş bakışı da dahil olmak üzere Launch Edition’da da genişliyor.

Yolcu bölmesinin altına monte edilen 95kWh, 36 hücreli pil, yeni e-tronun can damarıdır. Her aksta yer alan bir elektrik motoru besler ve 150 kW’a kadar olan hızlı şarj istasyonlarında şarj edilebilir. Bu seri, seri üretim aracı için bir ilktir – yani% 80 kapasiteye kadar tekrar doldurulabilir. 30 dakika kadar az. Alternatif akım (AC) ile evde şarj edilmesi elbette mümkündür ve özellikle bir duvar kutusu monte edildiğinde etkilidir.

İki güçlü, sıfır emisyonlu elektrik motoru, 300 kW’a kadar bir çıkış sunarak 5,7 saniyelik 0-100 Km/s hızlanmayı, 200km/s’lik bir üst hızı ve en az 400 Km ‘lik bir sürüş menzilini sağlamayı amaçlar. Uyum içinde çalışırken sofistike bir dört tekerlekten çekiş sistemi olarak hareket ederler, e-tronda seyahat etmeyi sağlayan özel bir deneyim ve sakin olma hissini korumak için iki aks arasındaki 664 Nm tork dağılımını mantıklı bir şekilde yönetiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here