Cilt Bakımında Bilinmesi Gerekenler..

0
5978

DERMAPEN, PRP, HYDRAFACİAL TEDAVİLERİ HAKKINDA BİLGİLER.

CİLT BAKIMINDA BİLİNMESİ GEREKENLERDE BUGÜN

DERMAPEN TEDAVİSİ

PRP TEDAVİSİ

HYDRAFACİAL TEDAVİSİ

Kadınların ve Erkeklerin korkulu rüyası olan yaşlılık etkileri kimilerinizin ilgisi alanına girmese de kozmetik dermatolojide çözüme ulaşıyor ve binlerce lira döktüğünüz onca kremden çok daha hızlı sonuç veriyor. Temel gıda olarak adlandırdığım bu tedaviler olmazsa olmaz olanlardan .Kremler ise gıda takviyesi olarak alınması gereken yine olması gerekenlerden özellikle nemlendiriciler…

Şimdi gelelim bu tedaviler ne işe yarıyor:

 

Dermapen Tedavisi:
Dermapen uygulama öncesinde ciltteki makyaj artıkları iyice temizlenir ve cilt iyice dezenfekte edilir. Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanmaktadır. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmalarını tetikler. İşlemden sonra yatıştırıcı bir peptid maskesi kişiye uygulanır. Dermapen işlemi yaklaşık olarak 30 ila 40 dakika sürer bu süre boyunca cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan kollajen ve elastin sentezinin sağlandığını ve kan dolaşımının arttırıldığından bahsedebiliriz.

Dermapenin Etki Alanları Nelerdir?

·        Akne ve oluşturduğu izlerinin tedavisi.

·        Genişlemiş gözeneklerin küçültülme işlemi.

·        Güneşte hasar görmüş ciltlerin tedavisi.

·        Saç kaybı ve kellik tedavisinde.

·        Göz ve çevresinde yaşanılan problemlerin kullanımında ( Morluklar ve torbalanmalar gibi).

·        Boyun bölgesi ve dekolte alanlarında hafif kırışıklık ve sarkmalarda.

·        Stria (oluşan Çatlaklar) tedavisinde.

·        İnce çizgilenmelerin tedavisi ve oluşan derin kırışıklıkların hafifletilmesinde.

·        Skar (Kötü yara iyileşmesi) tedavilerinde.

·        Siğil tedavisinde.

Dermapen Tedavi Süreci

Dermapen cilt yenileme tedavi süreci, yapılan birçok farklı uygulamaya göre çok kısa sürede olumlu etkiler göstermekte. Yaklaşık olarak 1 ila 3 saat arasında uygulanan tedavi sürecinin ardından kısa bir süre sonra sonuçları cildinizde belirgin bir şekilde gözlemleyebiliyorsunuz. Uygulama aşamaları ise son derece özen isteyen bir tedavi yöntemidir. Vücudun herhangi bir noktasında oluşan doku kaybı ya da farklı sorunlar yaşayan bölgelere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Dermapen tedavi yönteminin uygulandığı cilt bölgesinde doku gelişimi hızlı bir şekilde başlar ve kısa sürede tamamlanır. Tedavi yöntemi, kadın ve erkek ayırmaksızın her cilde uygulanabilen bir tedavi yöntemi olarak da bilinmektedir.

Tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından iyileşme sürecide çok kısa sürmektedir. Tedavi yöntemini en cazip kılan özelliklerden birisi de budur. Bununla birlikte tedavinin uygulandığı bölgede kolajen üretimi yenilenir ve damarsal faaliyetler daha iyi çalışarak gelişir. Dermapen tedavi yöntemi, CE ve FDA kurumları tarafından onaylanmıştır.

PRP Tedavisi:

Kişinin kanı steril bir ortamda alınarak özel bir santrifüj cihazında yüksek hızda ve belli sürede işleme tabi tutulur. Kanın alyuvarlar ve akyuvarlar gibi şekilli elemanları dibe çökerken, trombosit açısından zengin bölümü üst kısımda ayrışır. Trombosit bakımından zengin bu plazmanın uygulama yapılacak bölgeye verilme işlemi ise 30 dakika sürer.

Uygulamadan hemen sonra ciltte canlılık ve parlaklık ortaya çıkar. Üç veya dört uygulamadan sonra belirgin bir etki görülür.

PRP Uygulama Alanları Nelerdir?

• Estetik amaçlı uygulamalarda yüz, boyun, dekolte, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölgelere

• Lazerle soyma gibi uygulamalardan hemen sonra derinin hızla yapılanmasını sağlamada

• Deride yılarca ultraviyole ışınlarına maruz kalmanın sonucunda oluşan kırışıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın kazandırılmasında

• İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünde

• Saç dökülmesi tedavisinde

• Yüz bölgesindeki yılların getirmiş olduğu çöküntü olan bölgelerde dolgu amaçlı uygulanır.

Ayda bir yapılacak 3 veya 4 uygulamadan sonra yılda bir tekrarlanırsa, kürlerin etkisi uzun süreli bir gençleştirici etkiye eşdeğer olur.

Hydrafacial Tedavisi:

Cildiniz zaman içinde sağlığını yitirmeye, parlaklığını kaybetmeye başlar. Oysa cildimiz bizim en değerli varlığımızdır. Güzel bir cilt demek ise sağlıklı bir cilt demek anlamına geliyor. Sağlıklı bir cilt için ise cildin beslenmesi, onarılması ve hasarlardan korunması gerekiyor.

Hydrafacial uygulaması zamanla yıpranıp sağlığını yitiren cildinizin kaybettiği formunu geri kazandırırken, nem, vitamin ve mineral desteği sağlamayı amaçlıyor. Cildi derinlemesine temizleyerek toksinlerden arındırmasının yanı sıra daha dayanıklı, esnek, ışıltılı bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor. Bu uygulamanın bir diğer avantajı ise aynı zamanda ince çizgiler, güneş lekelerini ve aşırı yağlanma üzerinde de etkili olması. Gözenekleri açarak siyah noktalardan arındırmasının yanı sıra akne tedavisi için de kullanılıyor.

Nasıl uygulanıyor?
Dermabrazyon yöntemi ile cildi derinlemesine temizleme, besleme, nemlendirme, yenileme, soyma, antioksidan koruma ve akne tedavisinin kombine edildiği bu sistem, tüm dünyada kullanılmaktadır ve alanında FDA onayına sahiptir.
HydraFacial MD sistemi (Vortex) isimli özel bir teknolojiye sahip başlıkla çalışıyor. Basınçla püskürtme yapan bu başlık ile cilt derinlemesine temizleniyor, ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve aşırı yağdan arındırılıyor ve ciltte mikro düzeyde soyma işlemi yapılıyor. Böylece tıkalı gözenekler açılmış oluyor. Daha sonraki aşamada ise açılmış gözeneklerden yine Vortex teknolojisi ile antioksidan, hyaluronik asit ve peptid içeren solüsyonlar verilerek cildin nemlenmesi ve beslenmesi sağlanıyor.
Ciltteki lekelenmeler ve ince kırışıklıklar içinse ayrıca özel serumlar uygulanarak tedavi sağlanıyor.

Hangi mevsim uygulanıyor?
Bu uygulamanın bir diğer özelliğide kullanılan solüsyonların özelliklerine göre her mevsimde cildin ihtiyacına göre uygulama yapılabilir olmasıdır.

Bu uygulama kimlere yapılabilir?
Hydrafacial her cilt tipine yapılabiliyor özellikle hassas ciltlerde uygun vakum ve uygun solüsyonlarla uygulama yapılabilmektedir. Cildin cansız ve sağlıksız görünümünü ortadan kaldırarak oluşmaya başlayan ufak kırışıklıkları, matlığı, kapanan gözeneklerin açılmasını, siyah noktaların giderilmesini ideal bir şekilde tedavi etme imkanı sağlamaktadır.Özellikle yirmili yaşlardan sonra uygulanabilen hydrafacial tedavisi her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Uygulama süresi nedir ?
Uzmanlar, uygulamayı yaklaşık 4-6 seans yaptırmanızı öneriyor. Bir uygulamanın süresi 30 dakika ve işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissedilmiyor. Tedaviden hemen sonra sosyal hayatınıza hemen geri dönebiliyorsunuz.

Öncesinde ve sonrasında neler yapılmalı ?
Hydrafacial uygulamasından önce makyajsız gelmenizi tavsiye ediyoruz, uygulama sonrasında ise işlemden hemen sonra yüzünüzü yıkamamanizi ve makyaj yapmamanizi tavsiye ediyoruz, çünkü yapılan uygulama sonrası cildin nefes alması, en iyi sonucun ortaya çıkması için çok önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here