Detroit Otomobil Fuarı’nda “INFINITI Q Inspiration Concept Rüzgarı

0
4809
INFINITI Q Inspiration
mouse ile üzerine gelince

INFINITI’nin tasarım yolculuğundaki en yeni adım olan Concept aracı, Detroit Otomobil Fuarı’nda (NAIAS)  tanıtıldı. Yep yeni bir sedan formuna öncülük eden Q Inspiration Concept ilgi odağı oldu. Bu yeni tasarım ile beraber INFINITI’nin yeni motor teknolojilerini barındıran lüks sedan otomobillerdeki vizyonu da sergileniyor.

INFINITI Q Inspiration Detrpit’ te tanıtıldı.

 

INFINITI Yıllardır aralıksız büyüyor

2017 yılında INFINITI, global pazarda toplam 246.492 adet araç satışı gerçekleştirerek hem önceki yıla göre satışlarını yüzde 7 arttırdı hem de 8 yıldır süren artış trendini sürdürdü. INFINITI markası, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Çin ve Tayvan’da tüm zamanların satış rekorlarına ulaştı.

INFINITI Tasarım Direktörü Karim Habib, INFINITI Q Inspiration Concept hakkında; “Geleneksel sedan mimarisinin evrimini bir sonraki aşamaya taşıyoruz. Uzun kabin bölümünü akışkan bir biçimde daha dengeli bir oranda genel tasarımının içine katmayı amaçladık. Kısa ön tasarım ve uzatılmış karoser sayesinde konfor ve hacim anlamında tutucu bir segmentte yeni oranlar yakalayarak neler yapılabileceğini göstermek istiyoruz.” diyor.

INFINITI Q Inspiration Concept’in Detroit Otomobil Fuarı’ndaki lansmanı, 15 Ocak 2018 Pazartesi günü, yerel saat ile 12:35’teki basın toplantısıyla gerçekleştirildi.

mouse ile üzerine gelince

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here