Direksiyonu Zirveye Kıran Güçlü Kadınlar: “Zeynep TURAN”

0
40637

 

ÇİLEM KORKUTATA
Çilem KORKUTATA

Otomobillerin uçacağı gerçeğine başlangıç formu olan drone’ larla birlikte bu kadar yaklaşmışken dünya nüfusunun yarısı olan kadınların otomobil kullanma gibi sosyal ve ekonomik meselelerde yetki ve keyif alanlarının nasıl olduğunu göstermek için bu projeyi hazırladık.
Direksiyonu zirveye kıran güçlü kadınlar da bu sayımızdaki özel isim :

  Zeynep Turan ve yol arkadaşı Mercedes C200 D…

Zeynep TURAN

Zeynep Turan’ ı biraz tanıyalım isterseniz.
1980 İstanbul doğumlu inşaat fakültesi ve iktisat fakültesini bitirip altı ayrı dalda lisans programı tamamladıktan sonra iş hayatına çocukları ile ara veriyor .

Dört çocuk annesi olan Zeynep Turan 2015 yılında kendine ait olan Zy Home markası ile iş dünyasına geri dönüş yapıp bakır üzerine ağırlığı yurtdışı toptan olmak üzere bakır firmasını kuruyor.

2016 yılında Zy-Event markası ile organizasyon işine giren Zeynep Turan sektördeki açığı görerek 2016-2017 yılında 3 tane VIP alışveriş festivali düzenleyip muhafazakar üst düzeye yonelik organizasyonlara imzasını atmaya başlıyor.
Ardından Ard Arda davetler, defileler, lansmanlar ile sektöre yeni bir soluk getiriyor .

Hedeflerinde 2018 yılında 4 festival daha düzenleyip 2018 yılını 9 festival ile kapatmak olan Zeynep Turan her festival de sosyal sorumluluk projelerine destek vererek elde edilen gelir ile Cumhurbaşkanlığı’ na bağlı Türkiye “Beyaz Ay Derneği“ne projeler üretip hayata geçiriyor .

 

Sosyal sorumluluk projeleri ;
Tekerlekli sandalye projesi ile #asmakicnhareket

Görme engelli çocukların kullanımı için tasarlanan özel bilgisayarlar ile oluşturulmuş bilgisayar sınıfı #sevginlegoruyorum projesi

Engelli çocukların rahat hareket edebilmesi için oluşturulan #asmakicinhareket projesi devamı ile oluşturulan engelli çocuklar spor salonu yapımı …

6. Festival de ise engelli çocukların rahat hareketi ve hareket desteği için açılacak olan yüzme havuzu #sevginleasiyorum projesi ile başarılarını taçlandırdı .

Yine 6. Festivalinde yetim çocuklar için harika bir proje geliştiren Zeynep Turan devlete bagli olarak hizmet veren “Sevgi Evleri” (3-7 yaş arası yetim çocukların 12 saat ara ile değişen öğretmenler eşliğinde bakıldığı ,anne sıcaklığı alabildiği devletin sevgi evi projesi)
Açma projesini hayata geçirdi .
6 Mart 2018 de Holiday Inn Istanbul Airport Otel’ de verilecek kahvaltı ile yetim evi projesine destek toplanıp proje tamamlanacak .

Tutkuun adı: Mercedes C200D Exclusive

İlk görüşte ne kadar konforlu bir otomobil olduğunu bana hissettirdi .

Biz GLS 7 kişilik bir araç bakarken aracın zerafeti beni cezbetti ..

İç genişliği kullanım kolaylığı olarak bir bayanı oldukça memnun eden bir otomobil. Özellikle bir kaç aylık kullanım sonrası otomobille bütünleşme durumum gerçekleşti. Dolayısı ile otomobil kullanım ihtiyacı  tamamı ile keyfe dönüştü .

 

Otomobil kullanmakbenim için çok önemli çünkü günümün büyük bir bölümü otomobilimin içinde geçiyor. Gün içinde en az iki toplantı ve görüşmeye gidiyorum, bu sebepten otomobilimde konfor  olmazsa olmazlarımdandı ve nitekim Mercedes c200 D otomobilim fazlasıyla bana bu hissi yaşatıyor.


Otomobil ile seyir halindeyseken yavaş gidip keyifli sürüş yapacaksam Eco moduna getiriyorum ve yakıt tasarrufu maksimuma ulaşıyor .
Uzak mesafe yol yapacaksam ve hızlı gitmek istiyorsam sport moda getiriyorum işte bu mod inanılmaz ?? otomobilim ile en çok bütünleştiğiniz zaman diyebilirim çok minik hareketler ile uzun yol yapıp keyif alabiliyorsunuz.

E serisi görünümlü bir C serisi istiyorsanız bir miktar fark vererek bu tasarım araca sizde sahip olabilirsiniz. Mercedes size istediğiniz aksesuarları sunarak hayalinizdeki aracı tasarlıyor mesela benim için açık renk deri döşeme olmazsa olmazdı ancak 4 çocuk annesi olarak da büyük sorundu…
Mercedes bunu da halletti döşeme açık gri ancak etek altı kısmı siyah deri kaplandı. Böylece hem temizlik sorun olmaktan çıktı hem görsel olarak memnuniyet arttı.

Ben Merdeces C200 D tüm kadınlara önemle tavsiye edebilirim .

Haftasonlari
Çocuklar ile çıktığımızda diğer aracımız olan Land Rover Discovery kullanıyorum. Yedi kişilik olması büyük avantaj ancak Mercedes C 200 D ile kıyas yapmam mümkün değil ?

 

Teşekkür ederim.

Sorularınız için:  cilem.korkutata@fashion4car.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here