İŞTE “EN GÜÇLÜ” İTALYAN OTOMOBİLİ

0
3848

Pininfarina bugün lüks elektrikli araç portföyünde ilk arabanın adı Battista olacağını açıkladı.

1930’da başladığı Carrozzeria Pininfarina teknik direktörlüğünün kurucusu olan Battista ‘Pinin’ Farina’dan sonra ismini alan tüm elektrikli hipercar, Pilifarina SpA’da Paulo Pininfarina, Battista’nın gözetimi altında çok sınırlı sayıda tasarlanıp el yapımı olacak. torun ve mevcut Pininfarina SpA Başkanı.

Paolo Pininfarina, sınırlı sayıda üretilen hipercarın büyükbabasının adını alacağını ve İtalya’da tasarlanan ve üretilen en hızlı ve en güçlü otomobil olduğunu doğrulamak için Michael Perschke, CEO, Automobili Pininfarina ve Anand Mahindra, Mahindra & Mahindra Grup Başkanı ile el sıkıştı.

Pininfarina SpA Başkanı Paolo Pininfarina şunları söyledi: “Bu gerçekten bir hayal gerçekleşiyor. Benim dedem hep Pininfarina marka otomobillerin tek başına bir aralık olacağını bir gün o vizyonu vardı. Bu hypercar dünya çapında performans, teknolojik yenilik ve elbette zarif stil ile övünecek. Benim için Battista olarak adlandırdık. Onun hayali geçmişini otomobilin geleceği ile ilişkilendirdiğimiz için bugün hayali gerçeğe dönüşüyor. ”

Dünyanın ilk tam elektrikli lüks hiper arabası olmayı hedefleyen aşırı teknoloji ve işlevsel tasarım, Battista’nın karbon fiber dış yüzeyinin altında yer alıyor ve bir karayolu için şaşırtıcı performansın sağlanmasını destekliyor. Güç ve tork, sırasıyla 1.900 bhp ve 2.300 Nm’ye eşittir, yani Battista, bir Formula 1 aracından daha hızlı iki saniyeden daha kısa sürede 100km / saat hıza ulaşma potansiyeline sahiptir ve 402 / saat’lik en yüksek hız bariyerini kırma potansiyeline sahiptir. 300 milden fazla emisyon aralığı.

Automobili Pininfarina, son haftalarda 2020 yılında lansmanda dünyanın en yenilikçi, sürdürülebilir ve arzu edilen tamamen elektrikli lüks otomobil markası olma hedefini destekleyen bir dizi duyuru yaptı:

  • Pininfarina SpA ile Battista’nın tasarım, geliştirme ve üretiminin temelini oluşturan büyük bir yatırım ve Turi yakınlarındaki Kamboçya’daki Pininfarina SpA genel merkezindeki Automobili Pininfarina otomobillerinin gelecekteki aralığında.
  • Premium ve lüks otomotiv markalarına dünyanın önde gelen elektrikli güç aktarma organları ve akü tedarikçisi Rimac Automobili ile milyonlarca avroluk ticari ortaklık kurdu.
mouse ile üzerine gelince

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here