Fiat Motor Sporları, Sezona Hızlı Döndü, Eskişehir’deki İlk Gününde Liderlik Elde Etti

0
1240

Fiat Motor Sporları, asfalt etaplarıyla dikkat çeken ve FIA Avrupa Ralli Kupası’na dahil olan ESOK Rally ile parkurlardaki yerini aldı.

Fabrika takımının tecrübeli pilotları Fatih Kara-Bilge Ayan ikilisi; rallinin ilk gününde; 67 km’den oluşan toplam 4 etabın sonunda bir önceki Egea ralli otomobilinin çatısında geliştirilen Egea Hatchback ile önden iki çeker kategorisini birincilikle tamamladı.

 

Lansmanının yapıldığı günden bu yana “Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili” olan Fiat Egea, ralli parkurlarında da iddiasını sürdürüyor. Tofaş çatısı altındaki Fiat Motor Sporları, Egea ile ESOK Rally ile parkurlardaki yerini aldı. Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen FIA Avrupa Ralli Kupası’na dahil ESOK Rally’nin ilk gününde Fatih Kara ve Bilge Ayan ikilisi, toplam 4 etabı iki çeker kategorisinde birincilikle tamamladı.

Sezona, Tofaş Ar-Ge’de bir önceki Egea ralli otomobilinin çatısında geliştirilen Egea Hatchback ile yarışarak başarılı bir şekilde başlayan fabrika takımı, yıl boyunca sürekli geliştirilerek yoluna devam edecek olan Fiat Egea ile 29-30 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Yeşil Bursa Rallisi ile yoluna devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here