Fiat Panda, Centoventi Konsepti Elektriklenecek

0
1903
Fiat Panda exclusive
Fiat Panda exclusive

  Fiat Chrysler Automobiles (FCA), daha kârlı Jeep markasına odaklandığı için İtalyan markasına yıllarca süren yatırımların ardından Fiat, bu on yılın ilk yarısında ürün yelpazesini hızla genişletmeye hazırlanıyor. Autoexpress’ in haberine göre bu süreç , geçen yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda açıklanan Centoventi konseptinin üretim versiyonu ile başlayacak . Patron Olivier François, acımasız maliyete odaklanmanın, 1980’deki orijinal Panda’da olduğu gibi yeni modelin yaratılmasının merkezinde olacağını söyledi.

 

Fiat Panda exclusive
Fiat Panda exclusive

Çok sınırlı bir renk yelpazesine sahip, ancak isteğe bağlı kişiselleştirme tasarım özelliği olacak.  Buradaki görüntülerimiz aracın üretime nasıl dönüştürülebileceğini gösteriyor.

Fiat Panda exclusive
Fiat Panda exclusive

Yalnızca Auto Express ile konuşan Fiat Brand Global ve baş pazarlama sorumlusu François, Panda’nın adını ve prestijini koruma niyetini açıkladı: “Bir marka olarak Panda için güzel bir gelecek olacak” dedi. “Bu yüzden en son 500’ü başlangıçta bir dönüştürülebilir olarak sundum: üst düzey, seçeneklerle dolu. Çünkü gelecekteki Panda’yı tanıttığım gün, muhtemelen tam tersini yapacağım. En çıplak versiyonu inanılmaz bir fiyatla tanıtacağım.

Fiat Panda exclusive
Fiat Panda exclusive

“Evet, Panda için kötü bir gelecek istiyorum, çünkü bence Fiat’ı bu kadar eşsiz kılan şey bu. Panda ve 500’ünüz yoksa bir bütün olarak Fiat yoktur. ”

Panda, Fransız şirketi ile FCA arasındaki önerilen birleşmenin 2021’in başlarında tamamlandığını varsayarak, PSA kaynaklı bileşenleri kullanan Peugeot ve Citren’i içeren ilk Fiat modeli olacak gibi görünüyor .

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here