FORD, EN BÜYÜK MUSTANG GRUBUNU BULUŞTURUP YENİ DÜNYA REKORU KIRDI

1
792
Ford Mustag Topluluğu
Ford Mustag Topluluğu

Ford Mustang efsanesi her zaman kendinden bahsettirmeyi seviyor.  İkonik spor otomobilin 1964’te başlatılmasından bu yana her nesil Ford Mustang otomobiller 7 Eylül’de Ford’un test sürüş alanında toplandı.

Ford Mustag Topluluğu
Ford Mustag Topluluğu

Ford, 3 Aralık 2017’de Meksika’nın Toluca kentinde ayarlanan 960 araçtan oluşan kendi rekorunu kırarak, tüm Avrupa’dan 1.326 Mustang’i Belçika’daki Ford test tesisine götürdü. Yeni rekoru kırmak için, Mustanglar her araba arasında 20 metreden fazla olmayan kesintisiz bir konvoyda sürüldü. Mustang’in bu yıl 55’inci yıldönümünü kutlamak için araçlar ve şoförler de özel bir koreografiye katıldı.

Belçika’nın başına Avrupa’daki herhangi bir ülkeden daha fazla Mustang satıldığından, Ford’un Lommel Proving Ground’u dünya rekoru denemesi için ideal bir yerdi. Mustang, 2018’de üst üste dördüncü yıl boyunca dünyanın en çok satan spor otomobiliydi. Satışlar, 2019’un ilk yarısında, Avrupa’da 5.500 satış görerek geçen yılın aynı dönemine göre% 3.7 artışla devam etti.

Ford Mustag Topluluğu
Ford Mustag Topluluğu

Lommel Kanıtlayan Zemin

Ford’un Lommel Proving Ground, şirketin Avrupa’daki araçlarının sürdürülebilirliğini, teknolojisini ve sürüş dinamiklerini geliştirdiği yerdir. Tesis 3.22 km²’lik bir alanı kapsıyor ve bazıları kamusal yollara benzetmek için tasarlanmış 80 km’lik bir pisti içeriyor, diğer pistlerde mühendislerin taşıma, frenleme, sürüş ve konforu değerlendirmelerini sağlayan farklı yol yüzeyleri bulunuyor.

Ford Mustag Topluluğu
Ford Mustag Topluluğu

Tesisteki 100’den fazla personel, Ford’un dünya rekoru kırma girişiminin sorunsuz bir şekilde yürütülmesine yardımcı olmak için kurumsalolarak destek verdi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here