Sürüş İzlenimi :Hafif Makyajlı Doğal Güzel “Honda HRV”

1
4474
Honda HRV Test sürüşü

   Honda HR-V, kompakt SUV pazarındaki yerini sağlanlaştırmak için küçük dokunuşlarla makyajlanıp tüketicinin karşısında çıktı. 130 PS gücünde 1.5 litre i-VTEC benzinli motoru ve CVT otomatik şanzımanı değişimden etkilenmedi.

Honda HRV Test sürüşü

Honda HR-V, bugüne kadar sunulan modeller arasında en gelişmiş kompakt SUV olarak öne çıkıyor. Makyajlanan Honda HR-V’de tasarım değişiklikleri, artırılan kabin konforu ve Aktif Gürültü Engelleme özelliği öne çıkan değişiklikler arasında yer alıyor. Daha sportif ve çekici dış tasarım, malzeme kalitesi de dahil olmak üzere yeniden yorumlanan iç mekan ve gelişmiş teknolojileriyle Honda HR-V, yüksek verimlilik seviyesine sahip performanslı
motoruyla gelişmiş sürüş dinamikleri vaat ediyor.
Honda HRV Test sürüşü
Honda HRV Test sürüşü
Eğimli tavan çizgisi ve C sütununa gizli arka kapı kollarıyla coupe tarzında sportif bir görünüm sergilerken yenilenen tasarım detayları modern, enerjik ve dinamik bir görünüm beraberinde getiriyor.
Honda HRV Test sürüşü
Tasarımıyla marka aidiyetine vurgu yapan yenilenen Honda HR-V’de makyajla birlikte Honda’nın “Solid Wing Face” mimarinin üzerindeki siyah ve krom kombinasyonunun yerini yeni, parlak, koyukrom bir panel alıyor. Sis farlarını da çevreleyen geniş hava girişleri büyürken projektör lenslere sahip ön farlar standart olarak LED gündüz farlarıyla donatılıyor.
Honda HRV Test sürüşü
Arkaya doğru eğimli tavan çizgisi ve tavan spoyleri sportiflik etkisini güçlendiriyor.
Bagaj kapağı boyunca uzanan koyu krom çıta ön taraftaki tasarım felsefesini tamamlarken arka stop lambaları koyu tonlarıyla sportifliğe vurgu yapıyor.
Honda HRV Test sürüşü
Üst donanım seviyelerinde 17 inç alaşım jantlar, krom egzoz çıkışı, tam LED ön far ve arka stop lambaları devreye giriyor.
Yenilenen Honda HR-V ilk kez donanım seviyesine bağlı olarak gelişmiş Aktif Gürültü Engelleme (ANC) sistemi ile donatılıyor. Aktif Gürültü Engelleme Sistemi kabin içinde bulunan mikrofonlarla kabin içindeki gürültü seviyesini ölçümlüyor ve hoparlörler üzerinden karşı frekanslar üreterek bunları baskılıyor.
Honda HRV Test sürüşü
İlk kez 2015 yılında yeni Honda CR-V’de tanıtılan yeni bilgi ve eğlence sistemi Honda Connect, yeni Honda HR-V’de de kullanılıyor. Giriş donanım seviyesinde isteğe bağlı olarak sunulan Honda Connect, orta ve üst ekipman seviyelerinde standart olarak sunuluyor.
Honda HRV Test sürüşü
Avrupa’da satılan her yeni Honda modeli gibi yeni Honda HR-V de gelişmiş aktif ve pasif güvenlik teknolojileriyle bir yandan daha rahat bir sürüş sunarken diğer yandan ise üstün yolcu ve yaya koruması sunuyor.
Honda HRV Test sürüşü
Standart olarak sunulan Şehir içi Aktif Fren Sistemi özellikle şehir içindeki düşük hızlarda gerçekleşen kazaları önlemek için tasarlandı. Radar teknolojisi ile sürüş yönünde yolu tarayan sistem olası bir çarpışma riski oluşması halinde sürücüyü sesli ve işitsel olarak uyararak otonom olarak fren yapıyor.
Honda HRV Test sürüşü
Makyajlı HR-V’de daha önceki motor ve CVT şanzıman korunuyor. 1.5 lt hacmindeki motor 130 PS güç ve 155 Nm tork üretiyor. 187 km/s maksimum hıza sahip olan aracın 0-100 km/s hızlanma değeri ise 11.4 saniye. HR-V güncel fiyata Buradan  ulaşabilirsiniz.
Honda HRV Test sürüşü
Performans 130 PS @ 6000 d/dak, 155 Nm @ 4500 d/dak,
11.4 sn 0-100 km/s, 187 km/s
Güç ünitesi 1498 cc sıralı dört silindir, CVT vites kutusu, önden çekiş sürüş.
Ağırlık 1320 kg
Verimlilik: 6.3 lt/100 km. 122 g/km CO2
Yazı ve Fotoğaflar: Oktay Erginoğlu

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here