İspanya’ da Repsol Honda Yine Şampiyon!

1
9790

MotoGP 2019 Dünya Şampiyonası’nın 14’üncü yarışı olan İspanya Grand Prix’sini Repsol Honda takımının İspanyol pilotu Marc Marquez kazandı. Profesyonel kariyerindeki 200. yarışa pole pozisyon ile başlayan Marquez, Aragon pistinde de kazanarak zirvedeki yerini korudu.

Motosiklet yarışlarının en önemli organizasyonu olan MotoGP’nin 2019 Dünya Şampiyonası’ndaki 14’üncü yarışa İspanya ev sahipliği yaptı. MotoGP Dünya Şampiyonası’nın İspanya Grand Prix’sinde Repsol Honda takımının İspanyol pilotu Marc Marquez, birinci olarak şampiyonadaki liderliğini sürdürdü.

Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonlarından MotoGP’de, sezonun 14’üncü yarışı İspanya’nın Alcaniz kentindeki 5,1 kilometrelik Aragon Pisti’nde 23 tur üzerinden gerçekleştirildi. Sezonun ilk 13 yarışının ardından puanını 275’e yükselten Repsol Honda takımının İspanyol pilotu Marc Marquez, İspanya’daki birinciliği ile bu sezonun 8’inci zaferini elde etti. Marc Marquez, İspanya’daki birinciliği ile puanını 300’e çıkararak genel sıralamadaki liderliğini devam ettirdi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here