Istanbul Jewelry Show: Göz Kamaştıran Mücevher Fuarı

0
3412
mouse ile üzerine gelince

En pahalı, en güzel mücevherler Istanbul Jewelry Show fuarında bir araya geldi.

Asya kıtasının en büyük fuar organizatörü UBM Asia’nın Türkiye ofisi olan UBM Rotaforte Uluslararası Fuarcılık A.Ş. tarafından, kuyumculuk sektörünün kısa ve uzun vadeli ihtiyaçlarını 20 yıldan uzun süredir karşılayan Türk Ekonomi Bankası (TEB) sponsorluğunda düzenlenen, dünyanın en büyük beş uluslararası mücevher fuarından biri olan Istanbul Jewelry Show açıldı. Açılışı Mücevher İhracatçılar Birliği Başkanı Ayhan Güner, UBM Rotaforte Kurucu Ortağı Şermin Cengiz , Mücevher İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı –İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Atilla Atayık mehteran eşliğinde kurdela kesimi ile beraber yaptı.

Fuarda dikkat çeken ürünler ;

  • 20 karatlık , prenses kesim tek taş pırlanta yüzük değeri 1milyon TL
  • 400.000 TL ‘lik pırlanta tesbih
  • 200.000 TL’lik hem kolye hem de taç olabilen pırlanta ürün.
  • 4000 yıllık tarihi geçmişi olan osmanlı’dan esinlenerek tasarlanan altın takılar
  • Erkekler için hazırlanan koleksiyon ürünler
  • Hırsızlığa karşı önlem niteliğinde üretilen açılmayan çelik kasalar
  • Düya’nın çeşitli ülkelerinden gelen özel taşlar ve çocuk takıları

UBM Rotaforte Kurucu Ortağı Şermin Cengiz: “Mücevher sektöründe dünyanın lider fuarı olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyoruz”

UBM Rotaforte Kurucu Ortağı Şermin Cengiz: “33 yıldır organize ettiğimiz IstanbulJewelry Show’u, sektörden aldığı güçle bugün 1250’nin üzerinde katılımcı firma ve markayla alanında dünyanın sayılıfuarlarından biri haline getirdik. Fuar katılımcılarımız aranan ve talep gören markalara dönüşmekle kalmadı, mücevherde özellikle Ortadoğu, Avrupa, Arap Yarımadası, Rusya ve BDT ülkeleri için ‘Made in Turkey’ markalı mücevher ürünleri öncelikli tercih edilme noktasına geldi. Türkiye mücevher ihracatının %80’ine yakın bölümünün gerçekleşmesini hedefliyoruz.

Istanbul Jewelry Show için 65 ülkeden Alım Heyeti geldi!

İhracatın artırılması, ihraç ürünlerine yeni pazarlar bulunması ve pazar payının korunması amacıyla T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreterliği, Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR) ve UBM Rotaforte’nin organizatörlüğünde “Uluslararası Alım Heyeti Programı” gerçekleşiyor. Program kapsamında Avrupa, Ortadoğu, Amerika, Kuzey Afrika ve Uzakdoğu ülkelerinden 1.500 kişilik alım heyeti fuarda ağırlanıyor.

mouse ile üzerine gelince

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here