Kadınlar da düşünülerek yapılmış 10 motosiklet modeli

0
5345

Motosiklet yoğun hayatımızın gerçek bir trafik kurtarıcısı ve bunu kadınlar keşfettiği yıldan itibaren bir çok model kadınları  düşünerek tasarlandı.

1. Harley-Davidson Sportster 883 SuperLow

2011 yılında tasarımında ufak tefek değişiklikler yapılarak XL 883L gibi kadınlarında çok beğendiği bir model haline geldi. Ülkemizde bu tarz kullanan kadınlar az olsa da bu model kadınlar arasında çok tutuldu.

2. Star Motorcycles V Star Custom / Classic (650)

Ağırlık merkezi, sele yüksekliği ve gücünde değişiklikler yapılarak Classic 650 kadınlara da uyabilecek bir duruma getirildi.

3. Harley Davidson Sportster 1200

Son bir kaç yılda kadın sürücüler düşünülerek farklılaştırılmış yani özelleştirilmiş bir 1200L çıktı ve bu yüzden listedeki en başı çekmeye aday modeller arasında yerini aldı.

4. Harley-Davidson Softail Deluxe

Ağırlığı ile kadın sürücülerin tercihleri arasında 4. sıraya yerleşen bu model Harley’ in V-twin motoruna sahip ve tam 1690cc. Softail özellikle çok düşük sele yüksekliğine sahip olarak üretilmiş.

5. Star Motorcycles V Star 950

Düşük sele yüksekliği, şehir içi ve şehir dışına daha uygun olan bu model ise hem güçlü hem orta siklet bir model olarak satılmaya başlamıştı.

6. Honda Shadow Spirit 750 C2

Honda, Shadow’ un 1983 500cc modeli ile kadınlara da uygun bir model çıkartmanın peşindeydi. Bu modelden sonra seviyeyi yükselterek daha güçlü model olan 750 C2 ile daha yukarıya taşıdı.

7. Kawasaki Ninja 250 / 300

Spor modellerde gittikçe kompakt hale gelen motosiklet modelleri arasında şu sıralarda en uygun olarak görülen modellerden ikisidir. Stilini spor olarak belirleyen kadın sürücüler bu iki modeli gerçekten çok seviyor. Hem karakteristik hem çekici hemde üstün özellikleri onları da cezbediyor.

8. Harley-Davidson Street Glide

Orta Siklet modeller arasında yer alan Street Glide ise listede 8. sırada. Kadın sürücüler arasında moda olması 2006 yılına denk geliyor. Güvenli bir sürüş sağlayan, düşük sele yüksekliği ve muhteşem performansı ise en dikkat çekici özellikleri.

9. Kawasaki Vulcan 900

Classic ve Classic LT varyasyonları en çok ilgi çeken modelleridir. Orta siklet modeller arasında V 950’den sonra en sevilenlerden biridir. Sportster 883 ile kafa kafaya gelecek bir modeldir.

10. Star Motorcycles V Star 250

Yeni başlayanlar için hem tork hem gücü hafif hissedebileceğiniz bir modeldir. Bir çoğunun başlangıç olarak gördüğü ama yıllarca ayrılamadığı bir model olmuştur. Kullanışlı ve şehir içinde rahat edebileceğiniz bir model olarak görülmektedir. Sele yüksekliği avantajı ise onu en çekici kılan tarafıdır.

Motosiklete binin kadınlar, çünkü bu size çok yakışıyor.

Bizler sizlerin yol anılarınızı dinlerken de ayrıca mutlu oluyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here