Yeni 2020 BMW 5 Serisi’nin Sırları ortaya çıktı

1
5620

Mevcut BMW 5 Serisi , şu anda satın alabileceğiniz en iyi araçlardan birisi olarak yerini koruyor. Ancak geçen yıl satışta olan yenilenen Audi A6 ve yeni Mercedes E-Serisi ile rekabetini sürdürmeci için o da kendini yeniledi.

Bununla birlikte, yeni 5 Serisi tamamen yeni bir arabadan ziyade bir facelift olacak. Bu kamuflajlı araçlarından açıkça anlaşılıyor.Görmeyi beklediğiniz şey, daha büyük ve daha yeni olan, daha güncel ve eğer mevcut BMW tasarım trendleri. Daha sert ve büyük bir ön ızgara, revize edilmiş bir kaput ve onu almak için tasarlanmış alt tampon karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Adeta daha küçük bir 8 serisi olarak hayal ediyorduk…

Bu kamuflajın altında, yeni 5 Serisinin daha ince arka lambaları ve yeni bir arka tamponu olmasını bekleyebilirsiniz.

Ünlü böbrek tarzı ön ucun iki tarafında da, ilk kez lazer LED farları göreyebileceksiniz. Konvansiyonel LED’lerden on kat daha parlaklar. Şimdiye kadar ki kompakt otomobiller,  teknoloji sadece 8 Serisi coupe ve i8 benzinli elektrikli supercar gibi birinci sınıf modellerde sunuluyordu.

Arka ucun ön ile aynı yeniliğe kavuşmasını bekliyoruz. Daha ince olan LED stop lambaları ve yenilenmiş bir tasarımın daha keskin görünmesini sağlıyor.

Her ne kadar ülkemizde satılamasa da 5 Serisi Station wagon de yenilenecek, ancak ön yükleme kapasitesi 570 litrede kalacak.

Dış görünüşünde büyük güncellemeler olsa da, etkili yenilikler içeriye yöneliktir diye bir beklenti içerisindeyiz. BMW’nin en yeni 7.0 işletim sisteminden en iyi şekilde yararlanmak için tasarlanan daha büyük ve daha net bilgi eğlence ekranları alabilirsiniz. Sesli komutları anlar, akıllı telefonunuza gönderilen (şu anda yalnızca Android’de çalışan) sanal bir anahtar kullanarak aracı açmanıza ve kilitlemenize olanak tanır ve rutinlerinizi öğrenebilirsiniz.

Otonom sürüş yardımları bile BMW’nin ilk 3 Serisi’nde görülen tersine dönme asistanını elde etmesi muhtemel yeni 5 Serisi ile güçlendirilecektir. Yol boyunca sürdüğünüzde direksiyon girişlerinizi 50 metreye kadar hafızada tutabilir, böylece öndeki yol engellenirse, araç sizin için zorlu geri vites manevraları çıkarabilir. Çok katlı bir otoparkta sütunların etrafında destek gibi sıkı dönüşler bile yapabilir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here