Kış lastiğini yenilemek isteyenler Hepsiburada’ya

0
3852

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada,
kış hazırlığına otomobil lastiklerinden başlamak isteyen sürücülere
en iyi fiyat ve ücretsiz kargo fırsatı sunuyor.

 

Güvenli bir sürüş için mevsimine uygun lastik seçimi büyük önem taşıyor. Yağışlı havaların başlamasıyla birlikte otomobilin yol tutuşunu artırmak için kış lastiklerinin takılması gerekiyor. Ayrıca yönetmelik gereğince kış lastiği kullanma zorunluluğu, her yıl 1 Aralık itibarıyla başlıyor ve takip eden yılın 1 Nisan’ına kadar olan süreyi kapsıyor.

 

Kış lastikleri özel karışımı sayesinde 7 derecenin altındaki kış şartlarında sertleşmeyerek, tutunma özelliklerini koruyor ve sürüş emniyeti sağlıyor. İçeriğindeki yüksek silika oranıyla ıslak zeminde sürüş emniyetini artırıyor. Karlı, erimiş karlı ve çamurlu yüzeylerde yaz lastiklerine göre çekiş gücünde %25’e varan avantaj sunuyor.

 

Hepsiburada, “Kış hazırlığı lastiklerden başlasın!” sloganıyla lastiklerini değiştirmek isteyen sürücülerin hem yüreğini hem de cüzdanını ferahlatıyor. Hepsiburada, taksit imkanı ile 50 markanın 3000 farklı lastik ürününü satıyor ve kargo ücreti de almıyor. Hepsiburada’da lastik tamir, lastik şişirme, basınç ölçme gibi pek çok yan aparat ve ürün de avantajlı fiyatlarla bulmak mümkün.

 

Kış lastiği alırken dikkat!

 

Kış lastikleri özel olarak tasarlanıyor, lastik seçerken sadece lastiğin özelliklerini değil yaşanılan şehrin özelliklerinin de dikkate alınması gerekiyor. Lastiklerin aracın standart lastik ebadından daha geniş olması, yol tutuşunun azalmasına neden oluyor. Bu nedenle kullanılacak tüm kış lastiklerinin aynı ebat ve kaliteye sahip olması gerekiyor. Üzerinde kış lastiği amblemi olan lastiklerin, karlı yolların yanı sıra kuru ve ıslak zeminde de yaz lastiğine en yakın performansı vermesini göz önünde bulundurmak önemli. Ayrıca kış lastiklerini seçerken bakılan diğer özellikler ise yakıt tüketim oranı ve kabin içi ses.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here