Sürüş İzlenimi: Monza’nın Gölgesi “Opel Insignia Grand Sport”

0
7460
 Opel Insignia
 Opel Insignia

 Opel Insignia Grand Sport rüzgarı esiyor. Artık ismine “Grand Sport” İbaresi eklendi. Mart 2017 tarihinde Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’ nda tanıtılan ikinci nesil Opel Insignia, nisan ayının son haftasında düzenlenen İstanbul Autoshow Fuarı’ nda ön satışa çıkmıştı. Yeni Insignia Grand Sport’un OPC ‘yi sizler için test ettik.

 Opel Insignia
Opel Insignia

İç mekanda sunulan etkileyici siyah kabin, siyah ışık paketi, siyah tavan sizi karşılıyor. Zarif ve sport bir etki bırakıyor.Ayrıca donanım olarak sizi eksiksiz bir donanımla karşılıyor. Birinci ve ikinci nesil otonom sürüş sistemleri de mevcut. Head up Display’ in en gelişmiş versiyonuyla karşılaştığımızı söyleyebiliriz. Geni bir kolçak ve içinde android için kablosuz şarj sistemi mevcut.

 Opel Insignia
Opel Insignia

Kapıları ve camları kapattığınızda ve sürüş esnasında ki ses izolasyonu kalitesiyle bir sessizlik kaplıyor. kokpit sade olduğu gibi çık tasarıma sahip, 12” lik bir ekranla aracın birçok özelliğine yön verebiliyorsunuz.

 Opel Insignia
Opel Insignia

Test aracımız 1.5 Benzinli ve 165 Hp gücündeydi. Şehir içinde çevik bir otomobil ve sport ismini hak ediyor. Güzel bir sürüşe sahip.

 Opel Insignia
Opel Insignia

Yol tutuşu ve virajlarda yola tutunması ise gayet başarılı. Yoldaki pürüzlerin pek çoğunun hakkından gelen süspansiyon sistemine eşlik eden rijit şasi sayesinde bozuk zeminlerde rahatsız edici sarsıntı ve titreşimler de pek oluşmuyor..Sürüş pozisyonu müthiş.

 Opel Insignia
Opel Insignia 19″ Jantları

Özellikle gece sürüşlerinde adaptif farlarının 400m ye kadar aydınlatması kayda değer bir özellik olarak belirtmek isterim..

 

 

 

Motor: 1.5 Benzinli 165HP

 

Şanzıman : Otomatik AT6 Elite

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here