NISSAN GT-R50 ITALDESIGN SATIŞA ÇIKTI. İŞTE FİYATI:

0
15963

 Nissan GT-R50’nin üretim tasarımını Italdesign tarafından onayladı.GT-R’nin son tasarımı ve 50 araçlık sınırlı çalışma için resmi sipariş kitaplarını açtı.

Otomobilin dış görünüşü, Temmuz ayında İngiltere’de bulunan Goodwood Festival of Speed’de gösterilen prototipten neredeyse hiç değişmedi. Italdesign tarafından NISMO tarafından ayarlanan 720PS GT-R’nin fiyatlandırılması, vergi ve seçeneklerden önceAvrupa’da  990.000 avro+ Vergiler den başlayacak. Türkiye fiyatı ise belli değil.

 

Nissan, 2019’da GT-R’nin 50. yıl dönümünü ve 2018’de Italdesign’ı anmak için, en son Nissan GT-R NISMO’yu temel alan modeli oluşturmak için, İtalya merkezli Italdesign ile işbirliği yaptı. 

Prototip araç, altın aksanla özel bir griyle tamamlanırken, müşteriler üretim sürümü için tercih ettikleri renk kombinasyonlarını belirleyebilecekler. Ayrıca iç renkleri ve paketleri de seçebilecekler. 

Goodwood’a ek olarak, GT-R50 prototipi, Belçika’daki Spa-Francorchamps’da, ABD’deki Rolex Monterey Motorsports Reunion’da ve Tokyo’nun Ginza bölgesinde Nissan Crossing’de görünüşler yaptı. 7 Aralık’tan itibaren Yokohama’daki Nissan Gallery’de sergilenecektir.

Nissan’daki küresel spor otomobil programı direktörü Bob Laishley, “Nissan taraftarlarının dünyanın dört bir yanından gelen tepkileri ve GT-R50’nin potansiyel müşterileri beklentilerimizi fazlasıyla aştı” dedi. “Bu 50 otomobil, GT’nin 50. yılını kutluyor.” -R, Italdesign’ın 50 yılı kadar uzun bir süre için Nissan’ın mühendislik liderliğine ve zengin spor otomobil mirasına övgüler yağacak. ”

GT-R50 sahibi olmak isteyen müşteriler www.GT-R50.nissan adresini ziyaret ederek ve kendi özel araçlarını oluşturmak için Italdesign ile iletişime geçerek işe başlayabilirler . Teslimatlar 2019’da başlayacak ve 2020’ye kadar devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here