OKUL YOLUNDA GÜVENLİ SÜRÜŞ İÇİN İPUÇLARI

0
5936

Yaz tatilleri neredeyse bitti. Sipariş ve normale dönme zamanı. Bu haftaki ipuçları, zaman yolunun acele edilmesinde nasıl yardımcı olacakları konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

  • Herkesin doğru koltukta olduğundan emin olun. Çocuk veya çocuk koltuğu kullanıyorsanız, amaca uygun olduklarından ve doğru şekilde sabitlendiğinden emin olun. 
  • Küçüklerinizin yaşına bağlı olarak, kısa bir yolculukta bile dikkatinizi dağıtmak ve onları meşgul etmek için bazı sağlıklı ikramlar hazırlayın.
  •  Okul için yola çıkmak sinir bozucu bir yolculuk olabilir. Sabah hazırlanmak için kendinize yeterince zaman ayırdığınızdan emin olun, yarım öğün verilmiş bir kahvaltı ve kötü taranmış saçlar gününüzün başlangıcında hem siz hem de çocuğunuzu yanlış bir zihniyete sokabilir.
  •  Unutmayın ki hız limiti, bir hedef değildir. Her zaman okul geçiş noktalarına özellikle dikkat edin.
  • Çocuklarınızı yol güvenliği konusunda eğitin, böylece trafikte nasıl hareket edeceğini bilirler. Sürücü koltuğunda onlara iyi bir örnek olmak, sürüş yapmayı öğrendiklerinde hazırlıklı olarak yanlarına özel bir örnek olarak kalacaktır. Güvenli bir yerde park etmek ve son birkaç metrede yürümek sadece trafik tıkanıklığa yardımcı olmayacaktır; Aynı zamanda onlarla bir yolu geçmenin, sağa ve sola bakmanın doğru yolunu öğretmenize de izin verecektir. Çocuklara yolun mantıklı bir şekilde kullanması öğretmek hayat kurtarır…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here