POLESTAR 1 TEST PROGRAMI SÜRÜCÜ DENEYİMİ DEĞERLENDİRİYOR

1
4846

Polestar 1 doğrulama prototip (VP) test ve değerlendirme programı, 2019 ortasındaki üretim hazırlıklarına öncülük ediyor. Çarpışma testlerine ek olarak, aerodinamik değerlendirmeler ve arazi testi, hayati önem taşıyan alanlar şasi dinamiği ve sürücü deneyimi.

Polestar için performans sadece hızlanmadan çok daha fazlası. Polestar’ın CEO’su Thomas Ingenlath’a göre, Polestar 1’in sürmeyi ve yaşadığını hissetmesi de çok önemli.

Direksiyon tepkisi ve tork vektörü kalibrasyonu, 2018’deki daha önceki prototip arabalarda gerçekleştirilen şasi ve süspansiyon ayarını onaylayan en son testlerde önceliğe sahiptir.

Polestar’ın baş test şoförü Joakim Rydholm şöyle diyor: “Polestar 1’i sürdüğünüzde, hemen kontrolünüzde olduğunuzu hissetmeli ve ne yapmak istediğinize bakılmaksızın aracın girişinize yanıt vermeye hazır olduğunu göreceksiniz. Pürüzsüz ve sessiz hibrit aktarma organları ile günlük kullanımda rahat ve konforlu olması gereken bir GT’dir, ancak sürücü istediği zaman heyecan verici 600 hp ve 1000 Nm performans sunmaya hazırdır. ”

2019’da başlayacak olan bir sonraki prototip aşaması, Çin’in Chengdu şehrinde tamamlanacak olan Polestar Üretim Merkezi’nde inşa edilen ilk otomobilleri içeriyor. Bu, üretim öncesi otomobillerin nihai şartname ve kalite standartlarına göre üretilmesinden önceki son prototip serileri olacak.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here