RENAULT CLIO CUP BAŞLIK YARIŞI YOL ÇAPINDA DEVRE

0
2905
Start, Max Coates (GBR) Team Pyro Renault Clio Cup leads
zzz

 

Renault Clio Kupası’ İngiltere’de devam ediyor…

Güney Yorkshire’ın Dorlin’i, Croft’ ta, üç kez şampiyon olan Paul Rivett’in (Epsom Downs) üçüncülüğü geride bırakan  Coates’i üzerinden dört puanlık avantaj sağlayacak gibi.

Bu haftasonu iki yarıştan en fazla 56 puan alırken – 18 yuvarlak şampiyonanın dokuzunu ve onunu yuvarlar – üç sürücünün orta sezon aralığına girmesi kararlaştırıldı.

Bu üçlü, şampiyonluktaki en son turdaki podyumları, Cheshire’daki Oulton Park’taki – podyumları, Rivett ve Coates’in önde gelenlerinden biri olan Rivett ve Coates’in bir önceki yarışında Rivett ve Dorlin’den iki yarışı kazanmıştı.

Bu hafta sonu Croft’taki bir yarışta,  yarım saatlik bir eleme seansının ardından Cumartesi  gerçekleşecek. Yarış iki  Pazar günü,yüksek profilli İngiliz Touring Otomobil Şampiyonası’nın son turlarına da yer veren etkinliğin kapsamlı kapsamının bir parçası olarak ITV4 tarafından canlı olarak yayınlanacak.

Gerçekten de Croft, İngiltere’nin kuzey-doğusunda BTCC, Clio Kupası ve diğer destekleyici kategoriler tarafından ziyaret edilen yılın tek zamanını işaret ediyor. Bu nedenle büyük bir seyirci kalabalığı bekleniyor…

 

 

Advertisement

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here