Renault’un Yeni Elektrikli SUV’nin Özel Fotoğrafları

0
22103

  Renault elektrikli araç yatırımına devam ediyor. Önümüzdeki 18 ay içinde lansmanı yapılması beklenen yeni Zoe ile devam edecek. Bununla birlikte Özel bir elektrikli SUV ile karşımıza çıkmaya neredeyse hazır. Bu özel tasarımının nasıl görüneceğine dair büyük bir ipucu veriyor.

Renault’nun bir sonraki EV tasarımı ve yeni Zoe’nin kısa süre önce tanıtılan Morphoz konseptine benzeyeceği bekleniyordu. Bu konu Groupe Renault tasarım başkanı Laurens Van Den Acker’a sorulduğunda: “Umarım daha çok bir Morphoz gibi tarasım görebiliriz.

“Morphoz ilginç bir egzersizdi, çünkü geleneksel bir otomobilin büyük bir ızgaraya benzeyen geleneksel unsurları veya unsurları olmasa bile, elektrikli otomobillerin bol miktarda karaktere sahip bir araç olduğundan emin olmak istedim.”

“Havayı olması gereken yere yayarken sahte bir ızgara koymak son derece iddialı olmak iyi bir iş çıkarıyor.

Renault’nun tasarım şefi Laurens Van Den Acker

“Önizlemelerde Morphoz’u görme şansınız olsaydı, arkada çok fazla aerodinamik tedavi ile oldukça şık bir siluet ve bence bu gelecek şeylerin bir işareti.”

Renault Grubu önümüzdeki 18 ay içinde iki yeni EV piyasaya sürmesi bekleniyor. Bunlardan biri Dacia Spring konseptinin üretim versiyonu olacak .

Dacia Spring

Diğeri de Moprhoz’ un bu versiyonu olacak. Renault- Nissan – Mitsubishi İttifakın yeni CMF-EV elektrikli araba platformu kullanılacak. Bu platformu kullanan Nissan Ariya konsepti geçen yılki Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı.

Nissan Ariya

Yeni Renault EV ve Nissan Ariya konsepti için henüz menzil ile ilgili bir haber yok. Tahmini olarak full şarj ile 450 Km kadar gitmesi için yeterince büyük bir pil kapasitesi bekliyoruz. Bununla birlikte, ön veya dört tekerlekten çekiş ile geliştirilebileceği, modüler doğasının ise çeşitli farklı boyutlarda araçlarda kullanılabileceği bekleniyor.

Renault Elektrikli SUV

“Morphoz kesinlikle bizim için bir dönüm noktası… farklı türde bir EV yapsaydık ne yapardı ve neye benzeyecekti?” .

Megane için de;

“Kaçınılmaz olarak, yenilik serisinde bir dizi EV eklemeye başladığımızda, diğer bazı araçların gitmesi gerekecek çünkü bunların hepsini aynı anda geliştirmeyi göze alamayız. Mégane giderek artan bir baskı altında olan bir segmentte. Paranızı piyasanın geleceği olduğu yere koymalısınız.” dedi.

 

Kaynak: www.autoexpress.co.uk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here