Skoda Superb İle İlk Plug-in Hibriti Hazırlıyor

0
6301
Superb e hibrit dopingi
Superb e hibrit dopingi

Skoda Superb, markanın orta ölçekli model için bir özel ürününün bir parçası olarak ilk plug-in hybriti olacak.

Superb’in plug-in hibrid versiyonunun, 200 beygirden daha fazla güç çıkışı sağlamak için ana Volkswagen Group’un 1.5 litrelik TSI benzinli motorunu bir elektrikli motorla birleştirmesi bekleniyor.

Yaklaşık 55 km’lik bir menzil -elektrik aralığı, bazı Avrupa ülkelerindeki sübvansiyonlar için eklenti hibriti niteliğinde olacak ve Skoda’nın yaklaşmakta olan daha güçlü AB CO2 azaltma hedefleri öncesinde CO2 yükünü azaltmasına yardımcı olacak şekilde CO2 emisyonunu km başına 50 gramın altına düşürmeyi planlıyor.

Geliştirilen Superb için yapılan diğer motor değişiklikleri, Volkswagen Group’un 2021 yılına kadar değil Euro6d düzenlemelerini geçtiği noktaya emisyonları temizleyen revize Passat’a önceden takılmış olan yeni 2.0 litrelik TDI dizel motoru da seçenekler arasında.

   148 hp dizel motor, NOx emisyonlarını azaltmak için iki ayrı seçici katalitik azaltma dönüştürücüsüne sahiptir. Bazı ülkeler, örneğin İngiltere, Euro6d’nin ilk uygulayıcılarını düşük vergilendirme ile ödüllendirdi.

Superb plug-in hibrid, iV harflerini içten yanmalı motorlardan ayırmak için alacak. VW markası, GTE’ de önceki nesil orta boy Passat plug-in hibrid ile benzer bir stratejiye sahipti.

Skoda’nın CEO’su Bernhard Maier  verdiği bi demeçte , gelecekteki tüm elektrikli ve hibrid otomobillerinin IV son eki olacak” dedi.

The Superb, Avrupa’nın VW Passat’ın ardındaki premium olmayan orta ölçekli segmentindeki en büyük ikinci otomobil. Müşteriler SUV / crossovers ürünlerine geçtikçe segmentin değeri düşüyor.

JATO Dynamics’in gösterdiğine göre, Superb’in Avrupa satışları geçen yıl% 8 düşerek 75.966’ya düşmüştü.

Skoda, yapılan açıklamada , Superb’in 10 Mayıs – 26 Mayıs tarihleri ​​arasında Slovakya’nın Bratislava kentinde düzenlenecek olan IIHF Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası sırasında açıklanacağını belirtti . Skoda, 1993’ten beri etkinliğe sponsor oldu ve etkinliği ilk kez bir ürün tanıtımı için kullanıyor.

Superb, Skoda’nın iç hacmi ve uzunluğu ile ölçülen en büyük arabasıdır.

Mevcut üretim modeli 2015’ten bu yana satışta ve revize edilmiş Superb, 2023 yılına kadar üretime devam edecek ve bunun yerine Çek Cumhuriyeti’ndeki Skoda’daki Kvasinytesisinde VW Passat ile inşa edilecek yeni bir model kullanılacak .

Skoda rakamlarına göre, tesis, geçen yıl 50.912 adetinin vagon versiyonu olan 91.487 Superb’i üretti.

Süperb, ilk 2001 yılında üretime başlatıldı ve şimdi üçüncü nesli üretiyor. Otomobil ayrıca Çin ve Hindistan’da da üretildi ve geçen yıl Skoda, Superb’in üç üretim tesisinde toplam 136.985 adet üretti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here