Sürüş İzlenimi: BMW 2 Serisi Gran Coupe

0
49
BMW 2 Serisi Gran Coupe

Fashion4car Test Ekibi’nin konuğu BMW’nin kompakt segmentteki en yeni temsilcisi BMW 2 Serisi Gran Coupe. Tanıtıldığı günden beri dikkatleri üstünde toplayan bu harika otomobili deneyimleyeceğiz.

Yenilenen BMW tasarımında sadece dinamiz değil harika bir tasarımda ortaya çıkmış. Modern duruşu ile  duygulara hitap eden bir tasarım olmuş. BMW nin alışılagelmiş güçlü duruşu bu modelde de korunmuş., 4 kapılı coupe formu ve sportif sürüş özellikleriyle kendi segmentinde rekabete yeni bir boyut katıyor. BMW 2 Serisi Gran Coupe’nin öne çıkan özellikleri arasında, dinamik olarak gerilmiş siluet, çerçevesiz kapı camları ve bagaj kapağının ortasına kadar uzanan stop lambaları dikkat çekiyor.

 BMW 2 Serisi Gran Coupe
BMW 2 Serisi Gran Coupe

BMW’nin gelenekselleşen tasarım dilini yansıtan far tasarımı ve geniş böbrekleri ile imzasını atmış.   BMW 2 Serisi Gran Coupe, dış tasarımına göz atalım. Araç standart olarak sunulan LED farları ile dikkat çekici bir ön yüze sahip.

BMW 2 Serisi Gran Coupe

4,526 milimetre uzunluğundaki BMW 2 Serisi Gran Coupe’nin genişliği 1,800 milimetre yüksekliği ise 1,420 milimetre. Sportif tasarımına rağmen 2.670 milimetrelik dingil mesafesi sayesinde iç mekânda da oldukça geniş bir kullanım alanı sunuyor. Ayrıca 430 litrelik bagaj hacmi de geniş yük eşiği sayesinde eşya yükleme sırasında kolaylık sağlıyor.

BMW 2 Serisi Gran Coupe

BMW 2 Serisi Gran Coupe, iç mekan tasarımında da hem geleneksel duruşunu hemde modern tasarımını birleştirmeyi başarmış. Aracın içine bindiğinizde sizleri yüksek çözünürlüğe sahip dijital göstergeleri ve sportif direksiyonu karşılıyor. Ayrıca iç mekanda sunduğu premium hissini en üst seviyeye çıkarıyor.

BMW 2 Serisi Gran Coupe

Dikkat çeken bir diğer etken ise yüksek kaliteli malzemeler ve yenilikçi detayların buluştuğu geniş iç mekânda.

BMW 2 Serisi Gran Coupe

Dısarıdan bakıldığında küçük gibi görünse de bindiğinizde ferah iç mekanı sizleri rahatlatıyor.

BMW 2 Serisi Gran Coupe

Arka  aydınlatmalı trim şeritleri de altı farklı renk seçeneği ile yarı saydam efektler oluşturarak iç mekândaki atmosferi değiştirmeye yardımcı oluyor.

BMW 2 Serisi Gran Coupe

Sürüş destek sistemlerin de de modern tasarımı ve güvenliğe son derece değer verdiğini yeni tasarımında da göstermiş.  BMW 2 Serisi Gran Coupe zengin güvenlik özellikleriyle dikkat çekiyor. 70 ila 210 km / s arasında çalışan şerit terk uyarısı’nın yanı sıra; şerit değiştirme uyarı sistemini de içeren sürüş asistanı, arka çarpışma uyarısı ve çapraz trafik uyarısı özelliklerine de sahip.

Test aracımız Executive paket olduğu için BMW live cockpit professional, apple carplay, hifi ses sistemi ve kablosuz şarj sistemi gibi donanımlar aracımızda mevcut.

BMW 2 Serisi Gran Coupe

Test aracımız BMW2 Serisi Gran Coupe, 1.5 lt’lik 140 Bg güç ve 250 Nm’Lik tork üreten, vergi ve yakıt avantajına sahip bir motor a sahip.  BMW mühendislerinin, bu otomobili, ülkemizdeki vergi şartlarının ağırlığını hafifletip bir nebze olsun satışlarını daha da arttırmak için geliştirdikleri ortada Aracımızdaki 1.5 litre hacmindeki benzinli motor 5.2 litreye kadar inen karma yakıt tüketimi ile 140 bg güç ve 220 Nm sunarak 0’dan 100’e 8.7 saniyede ulaşıyor.

BMW 2 Serisi Gran Coupe

7 ileri çift kavramalı Steptronic şanzıman standart olarak sunuluyor. Sonuç olarak Sportif coupé görünümüne rağmen iç mekânda sunduğu geniş ve fonksiyonel yaşam alanı ve teknolojik özellikleri ile segmentinin en dikkat çekici modellerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

 

BMW 2 Serisi Gran Coupe’ nin gündel fiyat listesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here