SÜRÜŞ İZLENİMİ: Honda Civic ECO

0
3039

Konforu, sağlamlığı ve harika yol tutuşuyla her zaman hayranlığımı üzerinde toplayan Honda Civic, yeni tasarımı ile beni gerçekten kendisine hayran bıraktı. Her güzelin bir kusuru var derlerdi Honda’nın aşıkları, Kusur da maalesef  yakıt ve yakıtın pahalılığı… Derken bu sesi duydu Honda Civic ve fabrikadan LPG’ li olarak piyasaya sürdüğü Civic ECO paketi ile güzel bir yolculuk yaptık.

Yolculuğumuz çoğunlukla İstanbul’un yoğun trafiğinde kullandık. Bazı zamanlar boş yollar, şehirlerarası yolda da deneyimledik. Ve güzel bir “oh” dedirtti. LPG ile kullandığınızın asla farkında değilsiniz zaten. Sürüş esnasında kullanmadığınız bir otomobil özelliği gibi detaydan öte değil. Ama ekonomiye geldiğiniz güzel bir moral kaynağı. Bir depo LPG ile 350 Km ye yakın yol yaptık keyifle hemde… Performansından hiç ödün vermeden hemde...

Honda Civic Sedan ECO Executive donanım seviyesinde renkli dijital göstergeler konumlandırılmış.İçi yine Honda sdeceliği ve yeni model in şıklığı…

Otomobilin hemen içinden de bahsedelim. Orta konsolun en üstünde havalandırma ızgaraları yer alıyor. Hemen altında ise 7 inç büyüklüğünde dokunmatik ekrana yer verilmiş. Bu ekran Android Auto ve Apple Car play yazılımı için büyük kolaylık sağlıyor.  Dokunmatik hassasiyeti iyi seviyede. Keşke USB takılan alana ufak bir ambiyans ışığı konumlandırılsaydı demeden edemiyorum.

CVT şanzımanlı Civic Eco 0-100 km/s hızlanmasını 11.8 saniyede tamamladı. Benzinli konumda yakıt tüketim ortalaması 7.6 litre olarak gerçekleşti. Bu değer atmosferik bir motor için gerçekten başarılı. LPG konumunda ise tüketim 10 litre ye kadar çıkıyor. Ancak şunu da belirtmek gerek LPG ile gittiğinizi bir tek siz biliyorsunuz. Sürüşte benzinli kullanımla  asla fark yaratmıyor dedik.. Ama tasarruflu seyahat planlıyorsanız bunu cüzdanınızda hissediyorsunuz.

Civic Sedan’ın süspansiyonları oldukça yumuşak. Bu da size konfor konusunda fazlasıyla avantaj sağlıyor diyebiliriz…

Civic Sedan 1.6 Elegance Eco 125 PS  CVTOtomatik  Benzin/LPG

 

 

Oktay ERGİNOĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here