SÜRÜŞ İZLENİMİ: HONDA CİVİC HB SPORT

0
6175

 

Honda Civic’in arka tasarımı ise stop lambalarının tasarımı nedeniyle radikal bir tasarım ile karşımıza çıkmış. Camdan yapılmış arka bagaj kapağı üzerinde fren lambaları olan bir rüzgarlık ile süslenmiş. Ayrıca, ikinci bir rüzgarlık da bagaj kapağının üzerinde yer alıyor. Yeni arka kısımda dikkat çeken bir ayrıntı da, orta kısımda yer alan egzoz çıkışı. Sportif arka görünüşü tamamlar nitelikte.

Honda Civic HB’de kullanılan malzeme kalitesini genel olarak iyi Civic, arka yaşam alanında oldukça ferah bir alan sunuyor. Aracın değişken yapısı da bu duyguları güçlendiriyor.

Genel olarak büyüyen yeni Civic HB Sport  oldukça ferah ve geniş bir iç mekana sahip. 4518 mm uzunluğuna, 1799 mm genişliğe, 1428 mm yüksekliğe ve 2697 mm aks mesafesine sahip hatchback rakiplerine oranla oldukça büyük duruyor.

Tüm bunlara ek olarak 420 litrelik bagaj hacmi ile günlük kullanım ve 4 kişi veya daha kabalık aileler içinde önemli bir avantaj. Arka koltukların kolayca katlanması ve iç mekana bisikletin bile sığması yükleme yapmayı kolaylaştırıyor.

Ekranda kullanılan yazı karakterleri dikkat çekme konusunda sorunsuz. Ekranın dokunmatik kabiliyeti ve işlevselliğini beğendik. Bu ekranda Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğu da yer alıyor.

Civic HB Sport  1.5 lt’lik motora sahip Bu da ona 182 HP güç ve 220 Nm tork sağlıyor. Fabrika verilerine göre Civic 0 – 100 km/s’ye 8.2 saniyede ulaşıyor. Yine fabrika verilerine göre ortalama yakıt tüketimi 6.1 litre. Maksimum hızı ise 200 km/s olarak açıklanıyor.

ÖZEL NOT :Honda Civic HB Sport daha önceki nesillerinden farklı olarak kavuştuğu turbo destekli benzinli motoru sayesinde performans ve konforu bir arada sunuyor.

Civic Hatchback Sport 1.498 cc 182 Hp   Otomatik Şanzıman Benzin 118.050 TL

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here