SÜRÜŞ İZLENİMİ: Sempatik ve Asil “CITROEN C3”

0
6304

 

Sempatik ve Asil “CITROEN C3”

Yenilenen Citroen C3, eski C3 ile göre sadece isim benzerliği var diyebiliriz. Eski nesile göre baştan aşağıya bir değişim söz konusu. Yenilenen kasasıyla beraber 36 farklı renk kombinasyonlarıyla her kesime hitap edecek yapısı ile dikkatleri üzerinde topluyor diyebiliriz…

Dış tasarımı kaktüsle  benzerlik gösteren C3, çift renk seçenekleriyle kişiliğiniz renklerini kullanarak yolda aradan sıyrılabiliyorsunuz.

 

Yenilenen gündüz ledleri ile beraber oldukça iyi bir ön görünüm elde ediyor. Alt kısımdaki sis farlarının renkli çerçevesi ise göze ayrı bir hoş geliyor.

Şık ve modern iç tasarımı kokpitte kendini gösteriyor.

Gelelim iç mekana B sınıfı bir otomobil için gayet geniş ve ferah bir iş mekana sahip. Arka koltuk ve diz mesafesi sınıfına göre ideal. Kokpit sadece ve şık diyebileceğimiz bir çizgiye sahip. Aracın temel karakteri diyebileceğimiz dikdörtgenler aracın dışında olduğu gibi iç tasarımda da hakim.  Ayrıca iç mekanda kullanılan renkli çizgiler size daha neşeli ve sportif bir araç kullanım keyfini sunuyor. Yalnız aracın iç tasarımında da her yerde sert plastik kullanılmış olması vurgusunu da yapalım.

Aracın temel karakteri diyebileceğimiz dikdörtgenler aracın dışında olduğu gibi iç tasarımda da hakim.

Sürüş özelliklerine gelince; Aracımız manuel beş ileri şanzımana sahip bir araç. Şehir içi kullanımı keyifli, vites geçiş yollarının uzunluğu dışında gayet tatmin edici geçişleri mevcut.

İstanbul gibi trafiği kalabalık bir şehirde ideal boyutlarından dolayı kullanımı gayet rahat.   Şehir dışı kullanımında da ideal olarak 120 km/s de kullandık. İç mekanın çok sessiz olduğunu söylemek doğru olmaz. Ama sınıfının sessizliğinde bir orana sahip.

C3′ ün arka büyük stop lambası şık bir tasarıma sahip ve Ds 3’u anımsatıyor.

Aracın iç mekanı sempatik ve eğlenceli, orta konsolda bulunan multimedya ekranı oldukça iyi.

Aracın dışında olduğu gibi orta konsolda da farklı renk seçenekleriyle çizgiler araca sportiflik katmış.

 

Ayrıca Citroen C3 te Connected Cam  teknolojisi ile beraber entegre kamera sistemi sunuluyor.

Bu kamera dikiz aynasının hemen arkasına yerleştirilmiş. yolda ilerlerken fotoğraf ve video çekme özelliğine sahiptir.Citroen C3 dizel 1.6 litrelik 5 ileri manuel şanzımana sahip bu motor 100 hp güç ve 254 nm  tork değerine sahip ve 11.9 saniye 0-100 değeri var.

 

C3 süspansiyon konusunda normal kullanımda konfor bakımından oldukça iyi durumda fakat performanslı kullanımda araç gövdesinde salınımlar meydana geliyor. Şehir içi otomobili C3 yol tutuş açısında çok fazla beklentiniz yoksa sizi tatmin edebilir.

 

Citroen C3 şehir içi 4.4 lt, şehirler arası 3.2 lt ortalama 3.7 lt gibi yakıt sarfiyatı verilerine sahip.Bu tüketimler kağıt üzerindeki verilerdir fakat bu verileri elde etmek o kadarda zor değil. Bu yüzde C3 gerçekten ekonomik bir araç.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here