Sürüş İzlenimi: Toyota Corolla 1.5L

0
194

Fashion4car.com’un test konuğu  Türkiye’de üretilen Toyota Corolla Sedan. Yenilenen motoru ile ile konuğumuz olan Corolla Sedan yeni 3 silindirli 1.5 litrelik motor ve 10 ileri otomatik şanzımanlı Passion X-Pack Multidrive S donanımlı modelini deneyimleme fırsatımız oldu.

Tünya’nın en büyük otomoitv üreticileri arasında liste başı olan Toyota’nın Türkiye’de üretilen Toyota Corolla Sedan’ın yeni motor seçeneği olan 1.5L Dynamic Force, Avrupa’daki yeni emisyon standartlarını karşılayacak şekilde geliştirilmiş.

Toyota’nın yeni 1.5L Dynamic Force motoru, düşük tüketimi ve çevreci özellikleriyle dikkat çekiyor. Yeni 3 silindirli 1.5 litrelik motor, modern TNGA tasarımı sayesinde daha düşük ağırlığa sahip ve daha az yer kaplıyor. Güç ve performans ile çevreci özelliği ile ön plana çıkıyor.

Hem performanstan ödün verilmemiş hemde ses yalıtımı içi biçimde uygulanmış. Ekonomik motoru ve 10 ileri şanzımanı ile birlikte yakıt tüketim ve CO2 salımlarında yüzde 17 oranında iyileşme sunuyor.

Yeni 1.5L Dynamic Force, ileri teknolojisi ve geliştirilen özellikleriyle birlikte daha iyi hava yakıt karışımı sunarak daha yüksek termal verimlilik ve daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Yeni 1.5 litrelik motor, WLTP ölçümlerine göre 127-139 g/km CO2 ve 5.6-6.2 lt/100 km birleşik tüketim değerine sahip.

Toyota Corolla Sedan’da tercih edilebilecek 1.5L Dynamic Force motor, 10 ileri otomatik şanzıman ile sahip olabiliriyorsunuz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here