SÜRÜŞ İZLENİMİ: Volkswagen Amarok v6 Aventura

0
7370
Yoğun iş temposundan kaçıp doğayla başbaşa kalmak için Amarok Aventura nın konforlu koltuklarına oturup rotanızı belirlemeniz yeterli.

En Güçlüsü!

Volkswagen Amarok v6 Aventura

Volkswagen Amarok Aventura, tıpkı adı gibi güçlü Hatta sınıfının en güçlüsü.

Volkswagen Amarok 2010 dan bu yana en iddialı pick-up modelini üretti. En iddialı diyorduk, şu an hem en iddialı hem en güçlüsü diyoruz. Amarok Aventura ile gerçekten rakiplerine korku saldı diyebiliriz. Güçlü ve hızlı tasarımıyla size patika , asfalt, arazi diye yol ayırımı yapmadan sevdiklerinize ulaştırıp aynı zaman ticari anlamda da işinize güç ve değer katıyor.

Biraz yakından tanıyalım Yeni Amarok Aventura’ yı ; 3.0 litrelik V6 motoru ile daha az yakıt tüketimi ve düşük devirlerde bile yüksek çekiş sunup, yenilenen iç tasarımı pick up segmentinde benzersiz şıklık ve konfor yaşatıyor.Türkiye pazarında bir ilk olan 3.0 litre hacimli turbo dizel V6 224 PS güç üretirken 550 Nm tork sağlıyor. Amarok’ta sunulan otomatik şanzıman, yüksek hızlarda ekonomi sağlayan sekizinci vitesi sayesinde devri düşürerek hem yakıt tüketimini hem de kabin içine gelen sesi azaltıyor ve neredeyse sesin içeri sızmasına tamamıyla engel oluyor.

ESP, virajlar ve ani manevralar gibi aracın dengesini ve hassasiyetini bozacak durumlarda sensörler otomatik olarak devreye girerek Yeni Amarok’un savrulmasını ya da yoldan çıkmasını engelliyor.

Şehir içi kullanımı yerden yüksekliği sebebiyle biraz zorluk oluştursa da sağladığı hız konfor ve enerjisi kendisinden vazgeçilmesini zor kılıyor.

Toprak ve arazide aranılan bir özellik olsa da bu yükseklik şehir içi kullanımda biraz dezavantaj gibi görünüyor.

Amarok’un bir diğer özelliği de her türlü yol koşulunda güvenle durmasını sağlıyor. Ani fren gerektiren durumlarda devreye ABS girip tekerlekleri kilitleyerek hakimiyetinizi kaybetmenizi engelleyip size güvenli bir sürüş sağlıyor..

80 litre yakıt deposuna sahip Amarok’un yakıt tüketiminde oldukça iyi.

Segmentinin en yakışıklı modeli olan Amarok, Overboast teknolojisine sahip 3 ve 4. viteslerde gazı köklediğinizde motor kısa süreliğine ekstra 40 beygir güç veriyor. 4×4 sistemiyle aniden değişen zemin şartlarında gücü tutunmanın daha az aldığı tekerden çekip daha yüksek olduğu tekere hızlı bir şekilde aktarıp sürüşü güvenli hale getiriyor.

Amarok’ un fiyatı diğer segmentindeki araçlara göre biraz yüksek olması bence bu eşsiz özelliklere sahip olmasından kaynaklanıyor.

Yazı ve Fotoğraflar : Oktay ERGİNOĞLU

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here