TÜRK HALKI, KIŞ ALIŞVERİŞİNİ BOYNER’DEN YAPTI

0
3934

 

Türkiye’de alışveriş trendlerinin belirleyicisi ve öncüsü Boyner’in, yılda sadece 2 kere uyguladığı, her sezon sabırsızlıkla beklenen “Çılgın Kelebek İndirimi” 17-18-19 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. Tüketicilerin kış alışverişi için adresi, milyonlarca üründe net % 50 indirimin olduğu Çılgın Kelebek oldu. Kampanyanın en ilgi çeken alışverişi 5 bini geçen satış adediyle valiz oldu.

72 saatte 1,5 milyon ziyaretçi ağırladı

3 gün süren ve büyük ilgi gören Çılgın Kelebek boyunca 37 şehirdeki 94 Boyner mağazasında 1,5 milyon ziyaretçi ağırlandı. 72 saatte satılan ürün adedi ise 570 bin olarak gerçekleşti. Çılgın Kelebek İndiriminde satılan ürünlerin adedi geçen yıla göre %50 oranında artış gösterirken, ciro %65 oranında arttı.

Erkekler pantolon ve kazak, kadınlar parfüm ve çanta aldı.

Boyner mağazalarından Çılgın Kelebek İndirimi’nde en çok erkekler alışveriş yaptı. 17-18-19 Kasım süresince 170 bin adet erkek giyim ürünü satıldı. Erkekler pantolon, mont ve kazak almayı tercih ederken, kadınların tercihi daha çok çanta, bot ve parfümden yana oldu. Kadın çantası satışı geçen seneye göre % 80 oranında daha fazla gerçekleşti.

Kozmetik kategorisinin de büyük ilgi gördüğü Çılgın Kelebek boyunca, 3 günde 7 bin 141 adet parfüm satıldı. Kozmetik kategorisi alışverişi geçen senenin kampanya dönemine göre %65 oranında büyüme gösterdi.

Kampanyanın en ilgi çeken alışverişi valiz oldu, tüketiciler valiz ihtiyacını Boyner’den karşıladı

Boyner tüketicileri 3 günde 5 bini aşkın valiz, 2400 adet sırt çantası satın aldı. Geçen yılın kampanya sürecine göre %520 oranında büyüme gösteren valiz satışları en ilgi çeken alışveriş oldu. Sırt çantası satışları da geçen seneye oranla % 200’e yakın artış gösterdi.

Kış kapıya dayanırken ayakkabı satışı rekor kırdı

Yağmurlu ve karlı günler yaklaşırken tüketicilerin çoğunluğu alışveriş tercihini ayakkabıdan yana kullandı. 3 günde 96 bin adet ayakkabı satışı yapılırken geçen yıla göre %85 oranında büyüme ile kampanyanın dikkat çeken alışverişlerinden biri oldu.

Çılgın Kelebek, Anadolu şehirlerinde de büyük ilgi gördü

Cevahir, İzmir Çiğli Kipa ve Ankara Ankamall Boyner, Çılgın Kelebek’in en çok satış yapan mağazaları olarak öne çıkarken büyük şehirler dışındaki mağazalarda da hem içeriye giren müşteri sayısı hem de satış rakamlarında rekor kırıldı. Ayvalık, Gaziantep Prime Mall, Marmara Forum, Beylikdüzü, Kocaeli Burda 41 Boyner satışlarını en çok artıran mağazalar olurken toplam Boyner mağazaları içinde 48 Boyner mağazası bugüne kadarki en yüksek cirolarını yaparak bir rekora imza attılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here