Venedik Maske Karnavalı: CARNAVALE DI VENEZIA

0
4937

Bizce Şubat ayının iki büyük etkinliği var, biri Sevgililer Günü bir diğeri de “Venedik Karnavalı”. Sevgililer gününü sevgilinizle birlikte olduğunuz her yerde kutlayabilirsiniz ama “Venedik Karnavalı” sadece Venedik’te kutlayabilirsiniz.

Eğlenceyi, zevki ve görsel şölenleri en iyi yansıtan şehirlerin başında geliyor Venedik. Kaldı ki bu karnavalla birlikte, şehir daha güzel ve eğlenceli bir hale dönüşüyor.

Tarihi 13. yüzyıla kadar dayanan, maskeleri ve rengarenk kıyafetleri ile ünlenmiş eğlenceli bir festival. Karnaval süresince insanlar Venedik maskelerini takıp, özel ve renkli kostümlerle Venedik sokaklarında dolaşıyorlar. Adeta 13. YY Avrupasını yaşıyorsunuz. Normal zamanlarda da muhteşem bir şehir olan  Venedik, festival boyunca daha da ilgi çekici bir görünüme sahip oluyor.

    Her yıl olduğu gibi, 2017 yılının Şubat ayında gerçekleşecek olan Venedik Karnavalı toplam 11 gün sürecek. Karnaval boyunca insanlar renkli maskeleri ve kostümleri ile Venedik sokaklarında dolaşacak. Ayrıca San Marco Meydanı’nda karnaval süresince her gün 2 kez “En İyi Kostüm” yarışması düzenleniyor ve kazananlara çeşitli hediyeler  veriliyor. San Marco meydanı neredeyse tüm gün boyunca etkinliklere, konserlere, gösterilere ev sahipliği yapıyor.

Şubat ayı dolayısıyla bazı zamanlar yağışlı günlere denk gelen festivale giderken mutlaka yağmurluğunuzu yanınıza alın. Yağmur oradaki eğlencenizi asla etkilemesin.

Venedik Karnavalı’nın en önemli etkinlikleri 3 adet uçuştan oluşmakta: Meleğin Uçuşu, Kartalın Uçuşu ve Aslan Uçuşu. Yüksek bir kulenin tepesinden halatlar marifetiyle aşağı inen bu sembolik uçuşlar, yöre halkının en çok beklediği ve anlamlandırdığı etkinliklerdir.

Gündüzleri maske festival alanı olan sokaklar, geceleri harika partilere sahiplik ediyor. Sokak partilerinin yanı sıra,özel kostüm partileri ile eğlencenin tadını çıkarmanız için size bahane bırakmıyor.

Venedik’te dünyanın en büyük markalara ait mağazalardan alışveriş yapmadan dönebileceğinize ihtimal dahi vermiyoruz. Modanın ileri gelen markalarının, neredeyse hepsinin mağazası bulunan sokaklar San Marco meydanın çevresinde bulunuyor.

Hem eğlencenin hemde alışverişin tadını tam anlamıyla çıkarmak için her yık Şubat Ayında düzenlenen Venedik Karnavalı’nı kaçırmayın diyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here