Ana Sayfa TİCARİ Hafif Ticari VW Caddy Yeni Tasarımı ile Heyecan Yarattı!

VW Caddy Yeni Tasarımı ile Heyecan Yarattı!

0
2770

Volkswagen Caddy, bugüne kadar üç milyondan fazla inşa edildi ve şimdi bir dünya prömiyeri one hazır. Caddy’nin beşinci nesli ile  yola çıkmaya hazır… İlk kez en iyi satıcı Modüler Enine Matris’e (MQB) dayandığı için sıfırdan her ayrıntı çalışılmış.

 Yenilikçi sürücü destek sistemleri güvenliği artırıp sürüşü kolaylaştıryor. Ağa bağlı bilgi-eğlence sistemi ve dijitalleştirilmiş kontrol sistemleri Caddy’yi tekerlekli bir akıllı telefona dönüştürüyor. TDI motorlarını her zamankinden daha temiz hale getirildi. Dış cepheye tamamen yeni ve çarpıcı bir sportif tasarım verildi. Aynı zamanda iç mekandaki alan da önemli ölçüde iyileştirildi. 

VW CV CEO’su Sedran, “Alandaki önemli artış, ayrıntılardaki mutlak mükemmellik, yeni teknolojiler ve yeni tasarım dinamiği ile yeni Caddy ileriye doğru büyük bir sıçrama yapıyor” dedi. “Bu, Volkswagen Ticari Araçların, dünyanın dört bir yanındaki kentsel dağıtım kamyonları ve kompakt MPV’ler için pazarın A segmentinde” payını artırma potansiyeline sahiptir, ”diyor. Satış Yönetimi ve Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Heinz-Jürgen Löw ise   Yeni Caddy’nin satışına bu yıl başlayacağını söyledi.

Karizmatik tasarım ve yeni dış özellikler
M

Caddy ‘,‚ Life’ ve ‚Style

na geçiş, yeni Caddy’nin daha dinamik görünümlü oranlarında görülebiliyor. Tasarımcılar, tamamen yeniden tasarlanmış bir araç gövdesi oluşturmak için MQB platformu tarafından sunulan heyecan verici teknik fırsatı kullandılar. Yeni Caddy her zamankinden daha karizmatik. Cw değeri 0,33’ten 0,30’a düşürüldüğünde, Caddy bu tür araçlar için yeni bir ölçüt belirler olacak. Mühendislik ve şartname açısından Caddy’nin dış cephesinde bir dizi yeni özellik var. Bunlar, sürgülü kapılar ve bagaj kapağı için elektrikli kapatma yardımcılarının yanı sıra, hem birinci hem de ikinci koltuk sırasının 1.4 m2 üstünde özellikle geniş bir cam alana sahip panoramik bir sunroofa sahip. Ayrıca yeni: 18 inç’e kadar alaşım jantlar ve – üst versiyonlarda standart olarak takılı – yeni LED farlar ve LED arka lambalar.

İlk kez Anahtarsız Erişim (Kessy for short) ateşleme ve kilitleme sistemi ve ‘Dijital Kokpit’ dahildir.

Yeni sınıflandırma – “‚Caddy ‘,‚ Life’ ve ‚Style “
Yeni Caddy tekrar Kargo (kapalı üst yapıya sahip panel van), bir emlak (yolcu bölmesi pencereli) ve çeşitli binek araç çeşitlerinde (MPV’ler) piyasaya sürülecek. Binek otomobil hatlarının isimlendirmesi yeniden yapılandırıldı: temel model gelecekte ‘Caddy’ olacak; yukarıda ‘Yaşam’ şartnamesi ve son olarak da premium ‘Stil’ çizgisi izlenir. Aslında, tüm modeller karşılık gelen öncekinden daha iyi donatılmıştır.

Dijitalleştirilmiş yüksek teknoloji kokpitli geniş iç mekan
İçeride, çok yönlü beşinci nesil, yeni yüksek teknoloji çözümleri ve oldukça daha fazla alan ile etkileyici. Örneğin, uzun versiyon – Caddy Maxi – şimdi, isteğe bağlı olarak ortada ve arkada yanlara veya ortada yanlara ve arkada uzunlamasına olarak yüklenebilen iki palete kadar alan sağlıyor. Gösterge ve kontrol elemanları tamamen yeniden tasarlandı.

Sürücü ve ön koltuktaki yolcular için etkileşimli arayüzler, yeni Dijital Kokpit (isteğe bağlı olarak tamamen dijital enstrümanlar) ve radyo ve bilgi-eğlence sistemleri (6,5 ila 10 inç arası) tarafından oluşturuluyor. Dijital Kokpit ve en iyi 10 inç navigasyon sisteminin birleşimi, yeni bir gösterge ve kontrol ortamı yaratıyor: ‘Innovision Cockpit’.

Caddy’deki diğer bir yeni özellik: ışık, görüntü, ses ve menü işlevleri için dijital düğmeler. Işık için döner anahtar, direksiyon simidinin solundaki Light & Sight için ön düğme dizisi ile şimdi rolünü üstlendi. Merkezi kontrol sistemi menüsünün çeşitli öğelerine doğrudan erişim düğmeleriyle çok hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabilir. Buna ek olarak, LED iç lambalar, ergonomik koltuklar ve harici 230V cihazlar için güç kaynağı, gemideki yaşam süresini artırır. Başka bir yeni özellik, daha iyi iklim kontrolü ve arkada daha hızlı sabit havalandırma için bir çatı havalandırmasıdır.

Yeni yardım sistemleri Caddy’yi daha güvenli ve daha kolay hale getirdi


19 sürücü yardım sisteminin altısı tamamen yeni. İlk kez bir Volkswagen ticari aracında, tüm hız aralığında destekli sürüşü kolaylaştıran Travel Assist’i içeriyor. Travel Assist ile bağlantılı olarak, Caddy’nin yeniden tasarlanmış çok fonksiyonlu direksiyon simidi de kapasitif sensörler ile donatılmış. Bu sensörler, hafifçe dokunan bir elin bile hassas bir şekilde algılanmasını sağlar, böylece yanlış alarmları önler.

 

Şimdi de Crafter’dan tanıdık olan yeni Caddy: Trailer Assist’te, ters trafik manevrası ve Arka Trafik Uyarısı dahil Yan Yardım için. Caddy’deki mevcut yardım sistemleri, yeni işlevlerle önemli ölçüde genişletildi ve güncellendi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here