YENİ MAZDA 3’E EURO NCAP’ TEN 5 YILDIZ

2
20769
Yeni Mazda3
Yeni Mazda3

 Yeni Mazda3, Euro NCAP tarafından en yeni test serilerinde beş yıldızla en yüksek dereceye layık görüldü. Geçen yıl Mazda6’yı takiben, bu, yeni ve daha sert 2018 Euro NCAP çarpışma değerlerine göre toplam beş yıldızlı bir puan alan ikinci Mazda oldu.

Yeni Mazda3

Tamamen Yenilenen Mazda3, Euro NCAP test kategorilerinin dördünde etkileyici bir performans sergiledi. Yetişkin, Çocuk, Hassas Yol Kullanıcısı (yaya güvenliği) ve Güvenlik yardımcısı kategorisinde fark yarattı. Mazda 3Bu üç temel faktöre göre en yüksek sertliğe, darbelere dayanıklı ancak hafif bir gövdeye sahip. En son Skyactiv-Vehicle Mimarisi ve  sürücülerin potansiyel riskleri tanımlamasına ve hasar veya yaralanma olasılığını azaltmasına yardımcı oluyor. Daha geniş kapsamlı i-Activsense güvenlik teknolojileri yelpazesi; ve yaya koruma performansının arttırılması ile fark yarattı.

Yeni Mazda3
Yeni Mazda3

Yetişkin Kişi kategorisinde gerçekten olağanüstü bir puan olan % 98 alan yeni Mazda3, tam genişlik etkisi ve hem otomobil hem de kutup tarafı etkileri için maksimum puan aldı. Mazda’nın Akıllı Fren Desteği sistemi, düşük hız testlerinde de tam puan kazandı ve tüm senaryolarda çarpışmalar önlendi.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here