Yeni Megane Hem Modern Hem Elektrikli

0
3186

Renault Mégane 1995 yılında tanıtıldığından beri, dört farklı nesilden fazla yedi milyon araba dünya çapında satıldı. Mégane, özellikle 2019’da ünlü Nürburgring’de yeni bir tur rekoru sahibi olan son RS TROPHY-R ile, Benchmark hot-hatchbacks olarak kabul edilen RS yüksek performanslı versiyonlarıyla tüm otomobil ailesi haline geldi.

  • E-TECH Plug-in hibrid teknolojisinin tanıtımı ile yeni güç aktarma organları mevcuttur .
  • Renault marka kimliği ile uyumlu heykel ve dinamik hatları ile geliştirilmiş tasarım.
  • Bağlı multimedya ekranından çok yönlü kişiselleştirilmiş sürüş modlarına kadar ilgi çekici bir sürüş deneyimi ve en son teknoloji.
  • Daha güvenli bir sürüş deneyimi için karayolu ve Trafik Sıkışıklığı Companion, seviye 2 özerk sürüş özelliği de dahil olmak üzere yeni Renault EASYDRİVE sürücü yardım sistemleri.
  • Yeni Mégane serisinin yeni bir tasarım trimi olan R. S. hattının tanıtımı.
  • Yeni Mégane R. S kupasında görsel değişiklikler. 

Yeni Mégane şimdi bir plug-in hibrid güç aktarma organları ile geliyor – bu segmentte Renault için bir ilk. Alliance ve Renault mühendisleri tarafından geliştirilen teknolojileri kullanma e-Tech Plug-in sistemi, Groupe Renault tarafından son on yılda elde edilen tüm elektrikli araç uzmanlığından ve Formula One’da yarış deneyiminden faydalanır.

Yeni Mégane yenilenmiş ve modernize edilmiş bir iç mekana sahiptir. Multimedya sistemi için yeni bir 9.3-inç ekran ve 10-inç dijital gösterge paneli. Bu yüksek teknoloji kokpit Renault EASYLİNK multimedya sisteminin tüm özelliklerinden yararlanır. Kolay akıllı telefon kullanılabilirliğinden esinlenen sistem, daha ergonomik, işlevsel ve kullanıcı dostu olmayı hedefliyor.

Tüm yolcuların güvenliği ve konforu için yeni sürücü yardım sistemleri ile donatılmış olan müşteriler, sürüş sırasında rahatlık ve huzur sağlayan bir seviye 2 özerk sistemi olan isteğe bağlı otoyol ve Trafik Sıkışıklığı Companion’u seçebilirler. Tüm sürümler artık yeni LED saf görüş farlarına sahip, görünürlüğü ve dolayısıyla yolda güveni artırıyor.

Yeni e-TECH plug-in hybrid de dahil olmak üzere çok sayıda varyant ve çok çeşitli motor seçenekleri ile yeni Mégane geniş bir ihtiyaç yelpazesine hitap ediyor.

Dış tasarımdaha fazla karakter ve sofistike 


müşteriler arasında zaten popüler olan yeni Mégane’nin dış tasarımı, Renault marka kimliğine uygun olarak heykel ve dinamik çizgilerle geliştirildi ve daha fazla karakter ve sofistike sunuyor.

Tam LED aydınlatma 


yeni Mégane’nin farları artık LED saf görüş teknolojisine sahip. Giriş seviyesinden edinilebilir, önceki modelin halojen ışıklarının yerini alır. Bu yeni farlar, far ışınını yaklaşık yüzde 30 oranında iyileştirir ve arttırır, böylece daha fazla görünürlük, güvenlik ve sürücü güveni sunar. Farlar, kuyruk lambaları ve sis farları artık hepsi LED.

Yeniden tasarlanan ön tampon 


yeni Mégane, yeni bir ön tamponun yanı sıra belirli türevlere krom kaplama içeren yeni bir burun ve alt ızgaraya sahiptir.

Dinamik hava deflektörleri 


yeni Mégane şimdi geliştirilmiş aerodinamik için tekerlek kemerlerinin önünde bir krom kaplama ve hava deflektörleri ile sis-ışık çevrelerine sahiptir.

Dinamik göstergeler 


yeni LED arka ışıkların kontur çizgileri, yeni bir trim tasarımı sergilemek için yükseltildi ve şimdi dinamik göstergeleri içeriyor. Yeni Mégane ayrıca yeni, Daha sofistike bir alt tampona sahiptir.

Daha belirgin kanatlar 


kanatların tasarımı da değiştirildi ve ayrıca kapı kolu aydınlatmasına da sahipler. Yeni 16 – ve 18-inç jantlar da bir seçenek olarak mevcuttur.


Lansmanda üç yeni renk olan yeni Mégane ve yeni Mégane Sport Tourer, üç yeni renk de dahil olmak üzere 10 gövde renginde satışa sunulacak: Solar Copper, Baltık grisi ve new Highland Grey.

İç tasarımyeni Mégane içinde geliştirilmiş bir sürüş deneyimi 


için yükseltilmiş kabin, yüksek teknoloji kokpit yeni teknolojik özellikler sürüş kolaylaştırmak ve zarif ve sofistike bir ortama katkıda.

10 inç yeni dijital ekran 


Yeni Mégane, ilk kez 10 inç dijital gösterge paneli (versiyona bağlı olarak) içeriyor. Bu özel ve sezgisel bir sürüş deneyimi sunmak için sat nav içerir.

9.3-inç dikey tablet ve Renault EASY LİNK sistemi 


yeni dikey 9.3-inç ekran gösterge tablosuna mükemmel uyum sağlar ve iç mekana çok modern bir görünüm kazandırır. Yeni Renault EASYLİNK bağlı multimedya sistemi ile çok çeşitli multimedya, navigasyon ve bilgi-eğlence hizmetlerinin yanı sıra çok yönlü ayarlar da sunuyor.

Sofistike 


iç orta konsol kontrolleri geliştirilmiş ergonomi ile daha modern, lüks bir görünüm verilmiştir. Tüm sürücü yardım kontrolleri direksiyon simidinden etkinleştirilebilir. Yeni Mégane, belirli versiyonlarda yeni bir çerçevesiz elektrokromik iç dikiz aynasına sahiptir.

Teknoloji ve duyumlargeliştirilmiş bir sürüş deneyimi 


için yerleşik teknoloji yeni Mégane, bağlı multimedya ekranından çok yönlü kişiselleştirilmiş sürüş modlarına kadar keyifli bir sürüş deneyimi ve son teknoloji ürünü bir teknoloji sunmaya devam eden DNA’sına sadık kalıyor. Bu özellikler yeni Mégane’nin konforunu, güvenliğini ve bağlantısını arttırır.


Yeni Mégane, Android Auto ve Apple CarPlay ile uyumlu üç versiyonda bulunan Renault EASY LİNK sistemine sahiptir:

– bir 7-inç versiyonu;

– entegre sat nav ile 7 inçlik bir versiyon;

– entegre sat nav ile 9.3 inç portre versiyonu.

Yepyeni bir arayüze sahip olan Renault EASY LİNK multimedya sistemi, yenilikçi ergonomik ve işlevsel bir deneyim sunmak için akıllı telefon entegrasyonunu kullanıyor. Modüler widget’lar, kullanıcıların ekranlarını özelleştirmelerine ve en sevdikleri özelliklere ve uygulamalara doğrudan erişim sağlamalarına izin verir.

Yeni Renault EASY LİNK multimedya sistemi olan My Renault akıllı telefon uygulaması, yeni Mégane’nin EASY CONNECT teklifinin önemli bir parçasıdır; bu, hem aracın içinde hem de dışında bağlı hareketliliği kolaylaştıran bir dizi bağlı uygulama, platform ve hizmet içerir. Örneğin, araç konumu, araca gönderilen yolculuk talimatları ile kapıdan kapıya navigasyon ve nihayetinde kapıların uzaktan kilitlenmesi ve kilidini açması ve ışıkların ve kornanın uzaktan etkinleştirilmesi de dahil olmak üzere araçla uzaktan etkileşime izin verir.

MULTİ-SENSE, SÜREKLİ DEĞİŞEN BİR TEKNOLOJİ

Renault Multi-Sense teknolojisi birkaç aracı bir arada birleştirebilir. Multi-Sense ayarları, yeni Mégane’nin direksiyonundaki ruh halinize uyan özel bir sürüş deneyimi sunmak için kadranların yerini alan dijital ekranın motor haritalama, direksiyon, ortam aydınlatması ve yapılandırmasını ayarlayın.

Dört modları mevcuttur:

– Eko modu, tüketiminizi ve CO 2 emisyonlarını azaltmak için;

– Konfor modu, daha esnek Süspansiyon ile daha rahat bir deneyim için;

– Spor modu, artan sürüş keyfi için, çeviklik ve yanıt;

– Özel bir deneyim için MySense (varsayılan mod).

E-TECH Plug-in motoru ile üç mod mevcuttur: saf, MySense ve spor.

Multi-Sense sisteminin yenilenen tasarımı ve yeni grafikleri daha da sürükleyici bir sürüş deneyimi sunuyor. Yeni özellikler, daha sezgisel ve basitleştirilmiş ayarlar, yeni ortam aydınlatma renkleri ve motor sesini ayarlamak için R-Sound uygulaması için daha iyi ergonomi içerir.

Gösterge paneli 7 inç ve 10,2 inç dijital ekranlar, widget’larla özelleştirilebilir bir ekran alanı sağlar. Sürücü, Eco modunda tüketim veya spor modunda güç ve tork potansiyometreleri gibi seçilen moda göre görüntülenen bilgileri seçebilir. Gösterge paneli 10.2 inç dijital ekran, ekranda sat nav içerir.

SÜRÜŞ VE GÜVENLİK: SÜRÜCÜ DESTEK SİSTEMLERİ elden geçirilmiş BİR DAHA GÜVEN VERİCİ bir SÜRÜŞ DENEYİMİ


Yeni Renault Megane özellikleri EASYDRİVE sürücü destek sistemleri dahil olmak üzere, Karayolu ve Trafik Sıkışıklığı Arkadaşı, bir Seviye 2 otonom sürüş özelliği, için daha güvenli bir sürüş deneyimi.

Otoyol Ve Trafik Sıkışıklığı Arkadaşı


Karayolu ve Trafik Sıkışıklığı Companion, Uyarlanabilir cruise-control (otomatik Stop & Go ile donatılmıştır) ile Lane keep Assist’i birleştirir. Sıfır ve 100mph arasında etkinleştirilen sistem, EDC otomatik şanzımanlı tüm araçlarda bulunur. Aracın hızını düzenler ve şerit merkezleme yardımı sağlarken diğer araçlardan güvenli bir mesafeyi korur. Bu sürücü yardım sistemi, yoğun trafik ve otoyollarda özellikle kullanışlıdır, çünkü yeni Mégane’nin sürücü tarafından herhangi bir işlem yapılmadan üç saniye içinde otomatik olarak durmasına ve başlamasına izin verir.

Seviye 2 özerk sürüş özelliği olan otoyol ve Trafik Sıkışıklığı arkadaşı, sürüş konforunu önemli ölçüde artırır. Bununla birlikte, sürücülerin ellerini tekerleğin üzerinde ve gözlerini yolda tutmalarını gerektirir.

Karayolu ve Trafik Sıkışıklığı arkadaşı, TCe 140 EDC sürümü ve E-TECH Plug-in Hybrid ile bir seçenek olarak mevcuttur.


Mégane serisinde zaten bir özellik olan stop & go adaptive cruise-control özelliği, şimdi TCe 140 EDC motorunda bulunan bir Stop & Go sistemine sahiptir. Aracın tam bir durma noktasına gelmesi gerekiyorsa, örneğin bir trafik sıkışıklığında, Sistem Aracı güvenli bir şekilde durdurabilir ve trafik tekrar hareket etmeye başladığında üç saniye içinde otomatik olarak yeniden başlatabilir.

Aktif acil fren sistemi 


aktif acil fren sistemi Yaya Algılama ile Güçlendirilmiştir. Sürücüyü tehlikeli bir duruma uyararak optimum güvenlik sağlar ve ikincisi tepki vermezse fren sistemini etkinleştirebilir.

Kör nokta uyarısı 


yeni bir radar sensörü teknolojisi ile donatılmış olan kör nokta uyarısı, hava koşullarından bağımsız olarak yakındaki araçların, hatta bir otoparktan çıkanların bile doğru bir şekilde tanımlanmasını sağlar. Kör nokta uyarısı isteğe bağlı olarak kullanılabilir.

Lane Departure Warning ve Lane keep Assist 


zaten Mégane aralığında özellikli, Lane Departure Warning artık daha etkili ve Lane Guard sistemi ile eşleştirilmiş. Yol yolculuklarında 40mph aktif, her iki özellik sürücü uyarmak için birlikte çalışmak, hatta aracın seyrini düzeltmek, araba ilk göstergesini kullanmadan başka bir şeride çapraz gerekir.

Sürücü uyku algılama 


belirli modellerde mevcut olan sürücü uykuk algılama özelliği, direksiyon simidi hareketlerine dayalı olarak sürücünün yorgunluğunu tanımlar: sürücüler, mola vermelerini teşvik eden sesli ve görsel bir uyarı alırlar.

 

Elektrik hareketliliğinde lider ve uzman olan çekirdek pazar plug-in hibrid teknolojisi 


Renault, 160hp e-TECH plug-in hibrid motoru ile uzmanlığını yeni Mégane’ye getiriyor.benzersiz bir sürüş deneyimi sunmak için Formula One uzmanlığımıza doğrudan dayanan benzersiz bir enerji geri kazanım teknolojisi.

Başlangıçta yeni Mégane Sport Tourer’da bulunan e-TECH Plug-in motoru daha sonra hatchback versiyonunda sunulacak.

Formula bir deneyim ve elektrik uzmanlığı 


e-TECH Plug-in hibrid teknolojisi Renault mühendisleri tarafından geliştirilen ve 150 patent vardır. Ittifak tarafından tasarlanan bileşenleri kullanır, son dört silindirli gibi 1.6-litre benzinli motor ile iki elektrik motorları ve yenilikçi bir çok modlu debriyaj-az şanzıman hangi optimize vardiya.

Tasarım, enerji yönetimi uzmanlığını paylaşan Renault Formula One Ekibinin deneyimine dayanıyor (yavaşlama sırasında geri kazanılan enerji ve frenleme, pili şarj döngüleri dışında şarj etmek için kullanılıyor), böylece e-TECH Plug-in motoru maksimum enerji verimliliği sunuyor. Anında dinamik tepki eşsiz bir sürüş zevki için araç kullanırken Renault elektrikli araçlar uzmanlar tarafından geliştirilen bir fren sistemi ile eşleştirilmiş, Yeni Megane özellikleri yolda elektrik verimliliğini en sistematik elektrikli modda başlatma, sessiz konfor sağlar ve enerji kaybını en aza indirir.

Çok yönlülük ve yakıt ekonomisi 


9.8 kWh (400V) aküsüne sahip e-TECH Plug-in motoru, yeni Mégane’nin karışık döngüde (wltp) 30 mil ve kentsel döngüde (wltp şehri) 40 mil boyunca tam elektrik modunda çalışabileceği anlamına geliyor.

Yeni Mégane e-TECH eklentisi çok yönlüdür. Düzenli kısa yolculuklarda yakıt kullanmadan çalışabilir, daha sonra hem benzin hem de elektrik gücü kullanma esnekliği ile sizi daha uzun yolculuklarda götürebilir. Yeni Mégane e-TECH Plug-in Hybrid, e-TECH Hybrid sisteminin temel avantajlarından (elektrik modunda sistematik başlatma ve daha düşük tüketim), Pil şarj edilmediğinde bile yararlanır.

Karışık döngüde, yeni Mégane e-TECH eklentisi 40G / km’den daha az CO 2 yayar (wltp rakamı nihai Onay Bekliyor).

Özel ayarlar 


yeni Mégane e-TECH eklentisi, üç sürüş modu ile özel çoklu duyu ayarlarına sahiptir:

– Saf: ekran ayarlarında veya gösterge tablosundaki özel bir düğmeye basarak kullanılabilir, yeterli güç olması koşuluyla tam elektrik moduna geçer.

– MySense: daha düşük işletme maliyetleri için hibrid modunu optimize eder. “E-Save ” özelliği, örneğin şehir merkezlerinde sürüş için gerektiğinde tam elektrik moduna geçebilmesi için Pil gücünden (en az yüzde 40) tasarruf etmeye yardımcı olur.

– Spor: bu sürücüler üç motor gücünü birleştirerek maksimum performans yararlanmak için izin verir.

1.3 TCe FAP benzinli motor 


yeni Mégane, altı vitesli manuel şanzıman ve çift kavramalı yedi vitesli EDC otomatik şanzıman arasında seçim sunan 140hp motorlu bir partikül filtreli Alliance 1.3 Tce’yi hala sunuyor.

1.5 Mavi DCI dizel motor 


yeni Mégane, yeni anti-kirlilik standartlarına uyarlanmış Mavi DCI 115 motorunun iki versiyonunu sunar; bunlar arasında altı ileri manuel şanzıman veya yüksek kilometre sürücüleri için çift kavramalı yedi ileri otomatik şanzıman bulunan seçici katalitik azaltma (SCR) bulunur.

Yeni MÉGANE R. S. LİNE: Renault SPORT 


R. S. Line esinlenerek yeni bir tasarım TRİM, Mégane serisinin yeni tasarım trim, önceki GT Line trim yerini alır.

RS Line trim, basit bir isim değişikliğinden daha fazlasıdır. Onun dış tasarım ve iç son derece farklı ve canlı tasarım arayan müşterilerin giderek artan sayıda taleplerini karşılayan sportif bir görünüm benimser.

Yeni Mégane R. S. Serisi, Renault Sport markasıyla en güçlü şekilde tanımlanan dış ve iç tasarım kodlarının kullanımına yansıyan R. s modelleriyle paylaşılan akrabalık gösteriyor.

Dışarıda, yeni Mégane R. S. hattı, R. S. modellerinin ikonik imzası olan F1 blade’e sahiptir. Ayrıca Petek ön uç ızgarası ve özel Monthlery 17 inç veya isteğe bağlı Magny-Cours 18 inç alaşım jantlar için öne çıkıyor. Kuyruk daha kaslı, yeni Mégane hatchback iki egzoz kuyruk boruları ve yeni Mégane Estate bir krom kuyruk borusu ile.

İçeride, trim hallmark özellikleri ek yanal destek, karbon görünümlü ekler, çift R. s elmas ve sportif alüminyum pedal ünitesi ile damgalanmış sportif delikli deri direksiyon simidi ile spor koltuklar vardır. Koltuklarda yeni kırmızı ve gri üst dikiş ve kenar ile yola çıkan siyah bir ortam ve vites kolu sürücü koltuğunu gerçek bir kokpite dönüştürür.

Bu ek spor özellikleriyle, yeni Mégane R. S. Line design trim, müşterilerin Renault’nun yarış mirasıyla daha da güçlü bir şekilde ilişkili hissetmelerini sağlar.

Mégane, RENAULT spor simgesi 


Mégane ününü ve başarısını spor versiyonlarına borçludur. 2004’ten bu yana yüksek performanslı spor hatchbacks için bir kriter olmuştur ve Mégane RS 15.yıldönümünü 2019’te kutladı. Dinamik ve spor versiyonları, Mégane R. S. ve R. S. Trophy, yenilendi.

Yeni MÉGANE R. S.: sportiflik için bir kriter


yeni Mégane R. S., spor şasisine ve aynı tekli 300hp (220kW) 1.8 turboşarjlı doğrudan enjeksiyonlu motoru kupa versiyonuna odaklayan bir ürün yelpazesini benimser. İttifak sinerjisinin sonucu olan bu motor, Alp A110’da da yer alıyor. Tork ayrıca EDC iletim modellerinde 420Nm (+30nm) ve manuel şanzıman modellerinde 400nm’ye yükseldi. Artan güç, yüksek devirlerde de dahil olmak üzere daha iyi hızlanma sağlarken, sınıfının en iyisi tork sürüş zevkini ve sürüş konforunu arttırır.

Yeni Mégane RS egzoz sistemi artık müziği ayarlamak için mekanik bir valf içeriyor. Megane R. S hallmark özellikleri hala mevcut, keskin dönüşler ve hızlı virajlarda stabilite maksimum çeviklik için 4CONTROL çerçeve dahil olmak üzere, ve gerçek zamanlı olarak birçok araba ayarları gösteren bir seçenek, hızlandırma gibi mevcut yeni R. S. Monitör, fren, direksiyon açısı, 4CONTROL sistem işlemi, sıcaklık ve basınç, vb.

Yeni Mégane R. S. ayrıca yeni 9.3-inç ekran ve Renault EASY LİNK multimedya sisteminin yanı sıra yeni 10.2-inç TFT dijital hız göstergesinin entegrasyonu ile tüm aralığa eklenen yeni özelliklerden de yararlanıyor.

Sürücü yardım sistemleri Yeni Megane R. S. Lane Kalkış Uyarı, (EDC şanzıman versiyonu Dur & Git artık şehir sürüş için gelişmiş acil frenleme sisteminin bir uzantısı olan ve Aktif Acil Frenleme Sistemi ve Yaya Algılama ile) adaptif hız kontrolü ile donatılmıştır.

Yeni MÉGANE R. S TROPHY: daha keskin sportiflik 


için ultra yüksek performanslı hatchbacks için bir kriter olan yeni Mégane R. S. Trophy, yarış için tasarlanmıştır. 1.8 litrelik, 300hp turbo motor ile birleştiğinde, Şimdi özel fincan çerçevesi ile öne çıkıyor.

Yeni Mégane Rs’nin spor şasisi ile karşılaştırıldığında, şasi Kupası, köşelerden çıkarken viraj kontrolünü ve sürüş kabiliyetini artıran mekanik bir torsen ® sınırlı kaymalı diferansiyele sahiptir. Sertliği sırasıyla yüzde 25 ve yüzde 30 oranında artmış amortisörler ve süspansiyon yayları ve Mégane Rs’den yüzde 10 daha yüksek bir ayara sahip bir anti-roll çubuğu bulunmaktadır.

Yeni Mégane R. S. Trophy, iki malzemeli ön fren disklerini koruyor. Daha hafif ve daha verimli, optimum dayanıklılık için yoğun bir temelde kullanıldığında daha iyi ısı dağılımı sağlarlar. Kırmızı brembo ® kaliperleri hala orada, bu sürümü görsel olarak öne çıkarıyor.

Yeni Mégane R. S. Trophy’nin son derece popüler şehvetli ve sportif tasarımı yeni LED farlarla yenilendi. Ayrıca arka tarafı gizlilik camı, köpekbalığı yüzgeci anteni, elektrokromik dikiz aynası ve standart bir özellik olarak RS Monitörü ile dikkat çekiyor.

Inside, the sporty Alcantara design has been upgraded with a new red/gris technique (technical grey) environment. The sportier Recaro seats are an exclusive option for this Trophy version.

Mégane R. S. TROPHY-r: 2019’da üç yeni kayıt ve 2019’da birçok ödül 


olan Mégane R. S. Trophy-r limited edition, üç istisnai yarış pistinde tur kayıtları aldı: ünlü Nürburgring NordSchleife, Spa-Francorchamps ve Suzuka. Mégane R. S serisinin bu en radikal versiyonunun yüksek performanslı kimlik bilgilerini sağlamak için yeterli.

Basın tarafından da selamlanan bir başarı olan Mégane R. S. Trophy-r, 2019’te üç prestijli ödül kazandı:

– Yılın performans arabası – top Gear

– Yılın spor modeli-Échappement

– Yılın spor modeli-L’argus

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here