Yeni MINI John Cooper Works GP Heyecanı başladı

0
6695
MINI John Cooper Works GP
MINI John Cooper Works GP

MINI Cooper, bugüne kadarki en hızlı seri üretim modeli Yeni MINI John Cooper Works GP’nin önümüzdeki yıl otomobil severlerle buluşacağını açıkladı.

MINI John Cooper GP Çalışıyor

TwinPower Turbo teknolojili 2.0 litre hacimli motoruyla 300 beygir güç üretildi. Yeni MINI John Cooper Works GP’den sadece 3.000 adet üretilecek. 2006 yılında yollarla buluşan ilk nesilde olduğu gibi, sınırlı sayıda üretilecek olması nedeniyle koleksiyonerler tarafından da büyük ilgi görmesi bekleniyor. Yeni MINI John Cooper Works GP, cadde kullanımına uygun pist odaklı bir otomobil olarak geliştirildi.

 

MINI John Cooper GP Çalışıyor
MINI John Cooper GP Çalışıyor

İlk kez 2017’de Frankfurt Otomobil Fuarı’nda göz önüne çıkan MINI John Cooper Works GP konsepti saf sürüş keyfi ve tavizsiz yarış hissi sunuyor.

Borusan Otomotiv’ in distribütörlüğünü yaptığı Yeni MINI John Cooper Works GP, üstün bir yarış otomobili yaratmak için MINI’nin sportif genlerinden ilham alıyor. Yarışlarda kazandığı büyük başarılarla kendisine geniş bir hayran kitlesi yaratan Alman Premium otomobil üreticisi MINI’nin saf yarış tutkusunun bir ifadesi olarak tasarlanadı. MINI’nin performans odaklı serilerini merakla bekleyen spor otomobil tutkunları için geliştirildi.

MINI John Cooper GP Çalışıyor

John Cooper Works uzmanlığıyla özel olarak geliştirilen Yeni MINI John Cooper Works GP, titizlikle tanımlanmış aerodinamik özelliklere sahip.

Tamamen yarış odaklı optimize edilen süspansiyon teknolojisini bütünleşik bir pakette bir araya getirecek. Önümüzdeki aylarda tüm testleri tamamlanacak model, geniş ön ve arka çamurluklara sahip. Çarpıcı tavan spoileri ve düşük ağırlıklı malzemelerin kullanımıyla sportif deneyimde diğer MINI cooper modellerinden ayrılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here