YENİ RANGE ROVER EVOQUE: ŞEHİR VE ARAZİ İÇİN LÜKS COMPACT SUV

0
1272
  • Evoque: Orijinal lüks kompakt Range Rover, yeni arıtma, yetenek ve sürdürülebilirlik standartları belirliyor.
  • Zahmetsiz: Yeni mimari teknolojisi pürüzsüz, sessiz ve rafine sürüş imkanı sunuyor.
  • Karizmatik sürüş: Sıkı şehir sokaklarına ideal, çevik yol tutuşu ve duyarlı karaktere sahip.
  • Verimli: Üç ve dört silindirli Ingenium benzinli ve dizel motorlar, Hibrit elektrik gücü, 48 volt MHEV ve 3 silindirli PHEV
  • Her yere gidin: Yenilikçi Arazi Tepkisi 2 teknolojisi, şehir sokaklarından dağ tepelerine kadar gereksinimlerinizi karşılar, koşullara bağlı kalmaksızın varış yerine ulaşmanızı sağlıyor
  • Her yere bağlı : Apple CarPlay sizi akıllı telefonunuza bağlar, 4G Wi-Fi hotspot sizi internete bağlar, InControl Remote sizi araca bağlıyor.
  • Modernist Tasarım: Lüks bir tasarıma sahip iç mekan, görkemli ve sürdürülebilir malzemelerle sakinleştirici bir huzur ortamı sunarken, hassas bir dış tasarım başınızı döndürecek.
  • Ferah: Kompakt 4.37m ayak izi, şimdi arka yolcuları ve daha fazla bagaj alanına sahip.
  • Komut görünürlüğü: Dünyanın ilk yer görüş teknolojisi kaputu görünmez kılıyor, yüksek tanımlı video ekranı ise dikiz aynasını devrim yapıyor.
  • Kendi Kendini Öğrenme : Akıllı Ayarlar, sürücü tercihlerini öğrenmek için yapay zeka algoritmalarını kullanır ve yolculuğunuz için kabini araştırıyor.

 Orijinal lüks SUV daha da iyiye ulaştı. Hem ev hem de şehirdeki yeni Evoque, Range Rover ailesine çeşitli hibrit elektrik motorları ile katılıyor.

Jaguar Land Rover UK’nin Genel Müdürü Rawdon Glover : “Range Rover Evoque geçtiğimiz yedi yılda olağanüstü bir İngiltere başarısı oldu. Müşterilerinin% 60’ından fazlasının yeni olduğu geniş bir segment yelpazesinden müşterilerle çok popüler olduğu kanıtlandı Land Rover marque’ye.

“Birleşik Krallık’taki global perakendecilerin beşte biriyle, son derece eminim ki bu, Evoque’u yeni bir arıtma, lüks ve sürdürülebilirlik seviyesine taşıyarak büyük bir ikinci albüm olacak ve kompakt SUV pazarını tanımlayan ilk modelin tüm çekiciliğini koruyor. 2011’de geri döndü. “

Orijinalin anında tanınan tasarımına dayanan yeni Range Rover Evoque, Range Rover ailesini açık bir şekilde tanımlayan kendine özgü hızlı tavan çizgisi ve yükselen beliyle karakterize, farklı coupé benzeri siluetin gelişmiş bir evrimidir.

Önde gelen ses ve oranlar, güçlü ve dinamik bir tutum yaratmak için yeni 21 inçlik jantların yanı sıra belirgin omuzları ve güçlü wheelarches ile güçlendiriliyor.

Süper ince Matrix LED farlar gibi mücevher benzeri elemanların tanıtımı daha karmaşık ön ve arka lamba grafikleri sunar. Yıkama kulpları pürüzsüz, gösterişli estetiğe eklenirken, süpürme yön göstergelerinin işaretli bir imzası yaratır. Opsiyonel R-Dinamik detaylar ve açkılı bakır aksanlar, özgün çekiciliğe katkıda bulunur.

İçeride, ince işlenmiş tasarım, sade ve minimalist bir dijital kabin oluşturmak için düzenli olmayan yüzeyleri ve basit hatları özenle seçilmiş malzemelerle birleştirir. Geri dönüşümlü plastikler kullanan teknik tekstil ürünleri, Kvadrat yün karışımı ve Miko Dinamica® suedecloth gibi deriye alternatif olarak sunuluyor, ayrıca Eucalyptus ve Ultrafabrics ™ seçenekleri. Yeni, daha hızlı yazılım, 16-yollu koltuk kontrolleri ve kabin hava iyonizasyonu özelliklerine sahip, çift dokunmatik Touch Pro Duo sistemi gibi teknolojiler ile konforlu, sağlıklı ve mutlu yolcuları garanti eden kabin sakin ve sakin bir alan olacak şekilde tasarlanmıştır. artan iç alan.

Land Rover Tasarım Direktörü Gerry McGovern: “ Range Rover Evoque 2010’da ilk çıkışını yaptığında, kompakt SUV’lerin dünyasını dönüştürdü ve yeni model bu olağanüstü yolculuğa devam edecek. Bu karakterli araç, baş döndürecek ve insanları güldürecek tüm önemli duygusal tepkiyi yaratmak için arıtmayı ve eğlenceyi birleştirir. ”

Ayak izi hemen hemen aynıdır, ancak Land Rover’ın yeni karma malzeme Premium Transverse Architecture üzerine inşa edilmiştir, daha önce olduğundan daha fazla iç alan vardır. Daha uzun bir dingil mesafesi, 20mm ekstra arka dizlik ve küçük eşya istiflemesinde artış sağlar – daha büyük torpido gözü ve ortadaki cubby artık tabletleri, el çantaları ve şişeleri kolaylıkla takabilir. Bagaj alanı, yüzde 10 daha büyük (591 litre) kadar geniş ve kolay bir şekilde katlanmış bir pram veya golf kulüpleri setine uyar, esnek 40:20:40 ikinci sıradaki koltuklar katlandığında 1.383 litreye kadar gidiyor.

Yeni mimari, elektrifikasyon için geliştirildi, fırlatmada mevcut 48 volt hafif melez ve 12 ay sonra sunulan tak-çıkar hibrid modeli. Hafif hibrit aktarma organları Land Rover için bir ilktir ve motorun altındaki kemerle çalışan marş jeneratörüyle, alt zeminde saklayarak, yavaşlama sırasında normalde kaybolan enerjiyi toplayarak çalışır. 11 mil (17km / s) altındaki hızlarda, sürücü freni uygularken motor kapanacaktır. Çekme sırasında, motora hızlanmada yardımcı olmak ve yakıt tüketimini azaltmak için depolanan enerji yeniden dağıtılır. Sonuç, verimlilik birikimine ek olarak, yerleşik trafik yoğun alanlarında hassas, sessiz ve verimli bir sürüştür.

Dört silindirli Ingenium benzinli ve dizel motorların menzilinde (otomatik vites kutusuyla belirtildiğinde) mevcut olan hafif hibrit, 149g / km’ye kadar düşük CO2 emisyonu ve 50.4mpg’den yakıt ekonomisi sağlar (yeni NEDC Eşdeğer WLTP test prosedürüne dayanarak) ). Müşteri 150PS dizel motoru ön tekerlekten çekiş ile seçerse, Evoque sadece 143g / km yayar. Daha verimli bir tak-çıkar hibrid elektrikli araç (PHEV) modeli ve üç silindirli benzinli Ingenium motoru da gelecek sene ürün yelpazesine katılacak.

Her bir Range Rover, kompakt SUV, arazi koşullarını tüm hava şartları güvencesi ile birleştirir. Yeni Evoque özellikleri, dört tekerlekten çekişli tahrikin yanı sıra, verimliliği ve çevikliği optimum dengesini sağlamak için Verimli Dinamikleri ve Verimliliği artırmak için Aktarma Bağlantısına Sahip ikinci nesil bir Aktif Aktarma Organı. Arazi Tepkisi 2 – ilk önce tam boy Range Rover’da bulunan teknoloji – otomatik olarak ayarlanan yüzey ayarını otomatik olarak algılar, buna göre Evoque şu an 600mm (daha önce 500mm) suya kadar suda bekleyebilir.

Ünlü Range Rover kumandası sürüş pozisyonu, HD video ekranına dönüşen segment-ilk ‘ClearSight dikiz aynası’ ile dijital çağa sıçradı. Yolcuların veya hantal eşyaların arkadan görülebilirliği tehlikeye düşerse, sürücü aynanın alt tarafındaki bir düğmeyi hareket ettirir ve aracın üst kısmındaki bir kamera beslemesi aracın arkasında ne olduğunu net ve yüksek netlikte görüntüler. Ekran, daha geniş (50 derecelik) bir görüş alanı ve düşük ışıkta daha iyi görünürlük sağlar.

Yeni Range Rover Evoque, dünyanın önde gelen Ground View teknolojisine de sahip. Bu model, sürücünün aracın ön kısmının altında 180 derecelik bir görüntü sergilemesi için kamera görüntüsünü üst dokunmatik ekrana yansıtarak kaputu görünmez kılıyor. Bu, zor park alanlarıyla uğraşırken, yüksek şehir merkezi bordürlerinde gezinirken veya engebeli araziyle mücadele ederken ve Land Rover tarafından 2014 yılında ön görülen Şeffaf Bonnet teknolojisinin gerçekleştirilmesinde faydalıdır.

Jaguar Land Rover, Ürün Direktörü, Ürün Direktörü Nick Rogers: “Cildin altında bir mühendislik ve teknik devrim var. Mimari, hem takılabilir hem de hafif hibrit sistemlere uyum sağlamak için tamamen yeni, sadece gövde üzerinde değiştirilmemiş kalan kapı menteşeleriyle. Şasi, daha sert gövdeden en iyi şekilde yararlanmak için önemli bir şekilde yeniden işlendi ve Range Rover’ın karakteristik sürüş konforu ve arıtılmasını sağladı.

“Evoque artık hiç olmadığı kadar akıllı. Bilgi-eğlence sisteminin arkasındaki yazılım, daha sezgisel bir müşteri deneyimi sunmak için geliştirildi. Bunun üzerine, sorunsuz akıllı telefon entegrasyonu için Apple CarPlay ve Android Auto ekledik. ”

Evoque, sürücünün tercihini öğrenmek için yapay zeka algoritmalarını kullanan ve yerleşik bir uşak olarak hareket eden Akıllı Ayarlar’a sahip ilk Land Rover’dır. Koltuk konumu, müzik ve iklim ayarlarına ek olarak Evoque, konfor ve rahatlığı en üst düzeye çıkarmak için direksiyon kolonu tercihlerini de kontrol edebilir.

 

 

* Fiyat 150PS dizel manuel önden çekişli sürücü özellikleri için geçerlidir

Mpg (l / 100km) ‘de Range Rover Evoque için resmi NEDC Eşdeğer (NEDCeq) Yakıt Tüketimi: Kombine 5.4 – 8.1l / 100km (52.3 – 34.9mpg). CO 2 Emisyonları 143 – 186 g / km. Sağlanan rakamlar, AB mevzuatı uyarınca resmi üreticinin WLTP testlerinden hesaplanan NEDCeq’dir. Sadece karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek dünya figürleri farklılık gösterebilir. CO₂ ve yakıt ekonomisi değerleri, tekerlek teçhizatına ve isteğe bağlı ilave donanımlara göre değişebilir.

Üretim paketleri
D150 150HP DIZEL FWD MANUEL
D150 150HP DIZEL AWD OTOMATİK
D180 180HP DIZEL AWD OTOMATİK
D240 240HP DIZEL AWD OTOMATİK
P200 200HP PETROL AWD OTOMATİK
P250 249HP PETROL AWD OTOMATİK
P300 300HP PETROL AWD OTOMATİK

 

 

 

 TEKNİK ÖZELLİKLER
  2.0l D150
2WD Kılavuzu
2.0l D150
AWD Otomatik MHEV
2.0l D180
AWD Otomatik MHEV
2.0l D240
AWD Otomatik MHEV
2.0l P200
AWD Otomatik MHEV
2.0l P250
AWD Otomatik MHEV
2.0l P300
AWD Otomatik MHEV
Motor tipi Inline-4 common rail dizel,
16 valf; DOHC; değişken emme kam zamanlaması, değişken geometri turbo
Inline-4 common rail dizel,
16 valf; DOHC; değişken emme kam zamanlaması, değişken geometri turbo
Inline-4 common rail dizel,
16 valf; DOHC; değişken emme kam zamanlaması, değişken geometri turbo
Inline-4 common rail dizel,
16 valf; DOHC; değişken emme kam zamanlaması, değişken geometri turbo
Inline-4 benzinli, 16 valf; DOHC, değişken emiş ve egzoz kamı zamanlaması; değişken emme valfı kaldırma, çift kaydırma turbo Inline-4 benzinli, 16 valf; DOHC, değişken emiş ve egzoz kamı zamanlaması; değişken emme valfı kaldırma, çift kaydırma turbo Inline-4 benzinli, 16 valf; DOHC, değişken emiş ve egzoz kamı zamanlaması; değişken emme valfı kaldırma, çift kaydırma turbo
Elektrik motoru Senkronize relüktans motoru Senkronize relüktans motoru Senkronize relüktans motoru Senkronize relüktans motoru Senkron pençe kutup rotor Senkron pençe kutup rotor
En yüksek güç 150PS (110kW) @ 2400rpm 150PS (110kW) @ 2400rpm 180PS (132kW) @ 2400rpm 240PS (177kW) @ 2400rpm 200PS (147kW) @ 5500rpm 249PS (183 kW) @ 5500rpm 300PS (221kW) @ 5500rpm
Maksimum tork 380Nm (280 lb ft) @ 1750-2500 rpm 380Nm (280 lb ft) @ 1750-2500 rpm 430Nm (317lb ft) @ 1750-2500 rpm 500Nm (369lb ft) @ 1500-2500 rpm 340 Nm (251 lb ft) @ 1300-4500rpm 365Nm (269lb ft) @ 1300-4500rpm 400Nm (295lb ft) @ 1500-4500 rpm
Euro standardı EU6 EU6 EU6 EU6 EU6 EU6 EU6
transmisyon Altı hız (manuel) Dokuz hızlı (otomatik) Dokuz hızlı (otomatik) Dokuz hızlı (otomatik) Dokuz hızlı (otomatik) Dokuz hızlı (otomatik) Dokuz hızlı (otomatik)
Yakıt deposu kapasitesi (litre) (kullanılabilir) 65 65 65 65 67 67 67
AdBlue tankı kapasitesi (litre) 17.2 17.2 17.2 17.2 NA NA NA
Frenler Ön: 325mm
arka: 300mm
Ön: 325mm
arka: 300mm
Ön: 325mm
arka: 300mm
Ön: 349mm
Arka: 325mm
Ön: 325mm
arka: 300mm
Ön: 349mm
arka: 300mm
Ön: 349mm
Arka: 325mm
yönetim Elektronik Güç Destekli Direksiyon (EPAS) çift pinyon
Dört tekerlekten çekiş sistemi N / A Ön Güç Aktarım Ünitesi ve Torklu Arka Tahrik Ünitesi Arka aksa talep
Ön süspansiyon Pasif anti-roll bar ile MacPherson Dikme
Arka süspansiyon Pasif viraj demiri ile İntegral Multi Link
DIŞ BOYUTLAR
Toplam uzunluk (mm) 4371
Toplam yükseklik (mm) 1649
Toplam genişlik (dışarı aynalar) (mm) 2100
Dingil mesafesi (mm) 2681
Ön çıkıntı (mm) 880
Arka çıkıntı (mm) 810
Ön parça (mm) 1625,9
Arka parça (mm) 1631,7
İÇ BOYUTLAR
Başlık (mm) Satır 1: 989; 2. satır: 973
Omuz odası (mm) Sıra 1: 1438; 2. satır: 1407
Bacak odası (mm) Sıra 1: 1016; 2. satır: 859
Bagaj kapasitesi (litre) Sıra 1: 1383’ün arkasında; 2. satırın arkasında: 591
Yük alanı uzunluğu (mm) Satırın Ardından: 1576; 2. satırın arkasında: 798
Yük alanı yüksekliği (mm) 700
Yük alanı genişliği (mm) 1301
TÜM TERRAİN KAPASİTESİ
Yaklaşım açısı (deg)  25.0 (R-Dinamik: 20,8)
Kalkış açısı (derece)  30.6
Rampa açma açısı (derece)  20.7
Sığ derinlik (mm) 600
Yerden yükseklik (mm)  212
Maksimum yükseliş / iniş eğimi (derece) 45
Maksimum yan eğim travers eğimi (derece) 35
TOWING KABİLİYETİ
İzin verilen azami çekilebilir kütle (kg / lb) 1600/3527 (AB)
1500/3306 (ROW)
2000/4409 (AB, SA ve AUS)
1500/3306 (NAS & ROW)
2000/4409 (AB, SA ve AUS)
1500/3306 (NAS & ROW)
2000/4409 (AB, SA ve AUS)
1500/3306 (NAS & ROW)
1800/3968 (AB, NAS, SA ve AUS)
1500/3306 (ROW)
1800/3968 (AB, NAS, SA ve AUS)
1500/3306 (ROW)
1800/3968 (AB, NAS, SA ve AUS)
1500/3306 (ROW)
İzin verilen azami katlanabilir çekilebilir kütle (kg) ** 750 750 750 750 750 750 750
PERFORMANS
0-60mph (0-96km / s) (sn) 9.9 10.4 8.8 7.2 8 7 6.3
En yüksek hız (km / s / mph) 201/125 196/122 205/128 225/140 216/134 230/143 242/150
EU – WLTP FE – Kombine – Test Enerjisi Düşük mpg (ltr / 100 km) 44,9 (6.3) 41,9 (6.7) 41,3 (6,8) 40,4 (7,0) 30,7 (9,2) 30,4 (9,3) 30,3 (9,3)
EU – WLTP FE – Kombine – Test Enerjisi Yüksek mpg (ltr / 100 km) 42,1 (6.7) 39,9 (7.1) 38,4 (7.3) 37,9 (7,5) 28,6 (9.9) 28,5 (9.9) 28,7 (9.8)
mouse ile üzerine gelince

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here