Yenilenen Peugeot 3008 ile Soğuk Bir Kış Günü

0
7528
Peugeot 3008 SUV

Peugeot 3008 SUV, tanıtıldığı günden itibaren ses getiren, ortalığı birbirine katan ileride “Efsane” olarak anılması muhtemel olan SUV yenilendi! Geçtiğimiz günlerde yaptığı harika lansman ile ODD “Yılın Basın Lansmanı”ödülüne  PEUGEOT 3008, Toyota Hilux ile ortak oldu.

Yenilenen Peugeot 3008 SUV’un  başta olmak üzere hemen her grupta zirveye oynamasındaki çıkış noktalarının başında yer alıyor. Geçirdiği evrimle aslında markasının içerisinde bulunduğu dönüşümünde mesajcısı olmuştu. 2017’de yılın otomobili ödülüne de layık görülen 3008, aynı yıl Qashqai’nin elinde olan SUV liderliğine ortak olup, daha sonra da onu geride bırakmayı dahi başardı.
Yenilenen Peugeot 3008 SUV yapılan makyaj niteliğindeki değişimler, güncel modellerdeki modern dinamikleri yansıması olarak kendisini gösteriyor. Biz de Lansman öncesi kapımıza kadar getirtilen Peugeot 3008 GT Line paketine sahip test aracımızla bir test sürüşüne kendimizi programlıyoruz.

Önce test aracımızdan biraz bahsetmek isterim; dış ve iç bölümünde makyaj niteliğinde değişimler yapılan yeni 3008’de, 508 ve 2008’den de alışık olduğunu güncel karakter korunarak yenilenmiş.  LED gündüz farlarının tampona dikey şekilde uzatılması ve tamponun yeni sportif yapısı aracın görünümünü çok şık bir düzeyde. Arka kızımda ciddi bir fark olmadığını söylememiz doğru olur.
Kokpit kısmı Peugeot i-Cockpit dinamiklerinin yeni nesliyle kullanıcı deneyimini bambaşka bir noktaya taşımaya devam ediyor. 10 inç’lik yeni bir merkezi bilgi-eğlence ekranı yenilik olarak karşımıza çıkarken, yeni kaplamaları da fark yaratacağa benziyor. Start-stop özellikli adaptif hız sabitleyici, Şerit Yardımı ve yeni nesil Otonom Acil Durum Freni gibi elektronik desteklerde 3008 liderliğin hakkını vermeye devam edecek gibi görünüyor.
Tchibo Çelik Termos
Tchibo Çelik Termos
Yanımıza her zaman bizimle seyahat eden Tchibo’nun çelik termoslarına kahvemelerimizi yolarak yola çıkıyoruz. Bu arada neden Tchibo’nun termoslarını tercih ettiğimizi de açıklayalım. Kahvemizi uzun sure taze ve sıcak olarak muhafaza ediyor. dolayısıyla bu pandemi döneminde özellikle yakın yol arkadaşımız oldu.

Havanın çok soğuk olması sebebiyle planladığımız rotaya sadık kalamasak ta, keyifli yollarda harika bir sürüş yaptık.
Kış ve çok soğuk olduğu için öncelikle koltuk ısıtmalarına sarıldık resmen. Sadece sürücü ve sol ön yolcu için değil yolcular içinde koltuk sıtma düşünülmüş.

Aracımız hızlanma ve fren mesafesi açısından gayet tatmin edici. Bunun dışında tüm gözlerin üzerinizde olması ise sizi daha çok motive ediyor.

Sürüşte dikkatimi çeken unsurlardan birisi ise yol boyunca içeriye ne yol nede rüzgar sesini almaması. Hız limitleri dahilinde şehirler arası yolda bile sessiz ve güvenli bir sürüş sizi bırakmıyor. Bu keyif her hava koşulunda yanımızda olması güven veriyor.
Moda da buz gibi havada kahvemizi içip biraz hava aldıktan sonra dönüş yoluna geçiyoruz. Ama bu defa patika yol ve köy yollarını tercih ettiğimizde de bu keyifli sürü, ve güvenlik hissinin tekrar bizi karşıladığına şahit oluyoruz.
Bir sonraki Peugeot 3008 testinde görüşmek üzere.
Sağlıcakla kalın.
Fotoğraf-Yazı: Oktay Erginoğlu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here