Evcil Hayvanlarınızı Seyahat Ederken Koruyun

0
13233
Evcil Hayvanlarınızı koruyun
Evcil Hayvanlarınızı koruyun

    Birçok insan için köpekler ailenin bir parçasıdır. Fakat çoğu insan çocuklarının seyahat etmesine izin verse de, aynı şey evcil hayvanları için de geçerli değildir.

Evcil Hayvanlarınızı evlatlarınız gibi seyahat ettirin.
Evcil Hayvanlarınızı evlatlarınız gibi seyahat ettirin.
  • Ford tarafından yapılan yeni bir ankette,  köpekleri güvenli bir şekilde taşımadığı görülmektedir. Evcil hayvan önden görünümü engelleyebilir, kontrolleri vurabilir ve hatta araba camlarından düşebilir.
  • Bir kaza durumunda,  köpekler fırlalayabilir. Bu durum hem kendilerine, hem sürücülere, yolculara hem de diğer yol kullanıcılarının yaralanma olasılığını arttırır.
Station Model otomobiller bu iş için ideal
Station Model otomobiller bu iş için ideal

Ford tarafından yaptırılan yeni bir anket, köpek sahibi sürücülerin yüzde 32’sinin evcil hayvanlarını arabada güvenli bir şekilde emniyete almadıklarını kabul ettiğini gösteriyor. Bunu yapmak birçok ülkede yasal bir gerekliliktir. Bunun sadece hayvanlar için değil aynı zamanda sürücüler, yolcular ve diğer yol kullanıcıları için daha güvenli olduğu kabul edilmektedir.

Ford’un yepyeni Focus vagonu üzerindeki çalışmalar, üç yaşındaki Avustralyalı Çoban Köpeği Emil’e, köpeklerin daha güvenli seyahat etmelerini sağlayan bir araba tasarlarken ilham almak için ilham veren Ford mühendisi Rene Berns’a yapılan bir gönüllülük işiydi.

 

Station Model otomobiller bu iş için ideal
Station Model otomobiller bu iş için ideal

Köpeklerinizi evcil hayvanlarınızın can güvenliğini sağlayın.

Test sırasında, Rene, Emil’in mümkün olan en büyük kasayı Odak vagonu önyükleme alanına yerleştirebilmesini sağlamaya yardım etti. Sonuç olarak, araç dünyanın en uzun köpek türü olan İrlandalı Kurt Köpeği’ni bile rahatça taşıyabilir duruma geldi.

Köpek eğitimi uzmanı Graeme Hall, “The Dogfather”, “Bir evcil hayvanınız varsa, lütfen güvenliğini ailenin diğer herhangi bir üyesiyle aynı şekilde düşünün” dedi. “Ben her zaman köpeğimi Lily’yi özel kabininde taşırım. Rahatça dolaşabilir ve herkes güvende olabilir. Bunun en iyi çözüm olduğuna inanıyorum. ”

Evcil hayvanlarını her zaman güvende tutmadıklarını söyleyen ankete katılan köpek sahiplerinin% 32’si, hayvanların hoşlanmadığı için olduğunu,% 31’inin kısa yolculuklar yaparken hiçbir ihtiyaç olmadığını ve% 14’ünün üşendiğini söyledi.

Köpeğini korumasız taşıyanların 4’ünden fazlası evcil hayvanlarının kafasını pencereden dışarı çıkardığını itiraf etti (yüzde 26). Bazı evcil hayvanlar daha önce pencereden fırladı, bu durum evcil hayvanın ölmesine ya da yaralanmasına neden oldu.

Evcil hayvanlar araç içinde güvenli bir şekilde tutulursa ve arabada 40 km / saat) hızla çarparsa, serbest bırakılmamış bir köpeğin ağırlığının 40 katı olan olarak yansır.

Rene, Köln merkezli Almanya ekibi ile birlikte, çatı kaplamasının köpük tabakasını sıkıştırıyor. Menteşe vidalarının uzunluğunu değiştirerek ve bagaj açıklığını yeniden şekillendirerek Focus vagonundaki önyükleme alanını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı oldu.

“Gittiğim her yere Emil’i yanımda götürmenin benim için ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Diğer köpek sahiplerinin ve evcil hayvanlarının güvenli ve rahat seyahat etmelerini kolaylaştırmaktan yardım ettiği için gurur duyuyorum” diyor.

Tamamen yeni Focus vagonu, şık Focus Trend ve Titanyum, sportif Focus ST-Line, lüks Focus Vignale ve ilk spor aracı araçtan ilham alan Focus Active geçitini içeren kapsamlı bir dizide Avrupa genelinde satılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here