Ferrari, Maserati’ye Motor Satışını Durdurdu

0
1270
Ferrari, Maserati'ye motor tedarikini durdurdu

Ferrari, Maserati ‘ye motor tedariğini kademeli olarak durdurduğunu açıkladı. Ferraari CEO’su Louis Camilleri, son zamanların en dikkat çekici haberini yayınladı; Uzun süre aynı çatı altında bulunan ve 2015 te yolları ayrılan Ferrari’ nin Maserati’ye artık motor tedariğini durdurma kararı aldığını açıkladı.

Louis Camilleri ;”Artık bizim bakış açımıza göre Maserati’ye motor sağlamayacağız, hem marj perspektifinden hem de motorlara odaklanan emeğin çoğu, işin otomobil tarafıdır “diyor.

Maserati Ferrari kullandı motorlarını kullandığından bu yani 2002’den bu yana satış rakamlarının yükseldiği görüldü . Ferrari ve Maserati, FCA’da aynı çatı altında olduğu için ortaklığa devam etti . Ardından Ferrari 2015 yılında FCA’dan ayrıldıklarında, tedarikçileri Maserati’ye motor desteği devam ediyordu. Bu motorlar arasında 3,8 litre ikiz turbo V8, 3,0 litre ikiz turbo V6 ve 4,7 litre doğal olarak havalandırılmış bir V8 bulunuyor.

Camilleri, Ferrari’nin motor tedariğinin 2021 veya 2022’de resmen duracağını, bunun dışında kimseye motor temin etme niyetinde olmadığını söyledi. Maserati, FCA ile yeni bir dış tedarikçi bulmak veya kendi motorlarını geliştirmek zorunda kalacak. Artık elektrikli otomobiller gerçeğinin masada olduğu bir ortamda ileriye dönük net bir plan görünmüyor.

mouse ile üzerine gelince

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here