HYUNDAI KONA ELEKTRIKLI MOTORUN MENZİLİ KAÇ KM?

0
3609

Hyundai Motor, resmi Dünya Çapında Harmonize Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) ile Kona Electric için belirtilen tüm elektrikli sürüş mesafesini (AER) bir düzeltme yayınladı.

Avrupa Birliğinde satılacak tüm yeni otomobiller, standartlaştırılmış bir test programı seti kullanan ve belirlenen test yetkilileri tarafından denetlenen yeni WLTP testlerine tabidir. Kona Electric, homolog elektrikli araç sürüş aralığını kurmak için test ederken, süreci denetleyen bağımsız kuruluş yanlışlıkla yanlış bir test metodolojisi sağlamış ve daha sonra üretilen sonuçları onaylamıştır. Bu, Kona Electric’in WLTP ‘kentsel’ döngüsünde orantısız bir süreye kadar test edildi.

39kWh spesifikasyonundaki Kona Electric, 289 kilometre (180 mil) bir AER kombine menzili ile yeniden hesaplanacaktır. Kona Electric 64kWh’ın AER’si, 449 kilometre (279 mil) aralığında yeniden hesaplanacak.

Hyundai’nin devam eden homologasyon çalışması nedeniyle test döngülerindeki tutarsızlık tespit edildi ve bu durum tam bir açıklamaya ulaşmak için yakından takip ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here