KIA, e-NIRO İÇİN YENİ GÜNCEL VERİLERİ YAYINLADI

0
2496

Kia Motors Europe, bugün, Dünya Çapında Uyumlaştırılmış Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) Yeni Kia e-Niro için tüm elektrikli sürüş yelpazesi rakamlarını bir düzeltme ile  yayınladı.

Avrupa Birliğinde satılacak tüm yeni otomobiller, standartlaştırılmış bir test programı seti kullanan ve belirlenen test yetkilileri tarafından denetlenen yeni WLTP testlerine tabidir. Yeni e-Niro, yeni WLTP kuralları uyarınca test edilen ilk otomobillerden biriydi. Arabayla ilgili yeni elektrikli otomobil sürüş aralığını kurmak için yapılan yeni testlerin yapılmasında, süreci denetleyen bağımsız kuruluş tesadüfen yanlış bir test metodolojisi sağlamış ve daha sonra üretilen sonuçları onaylamıştır. Bu, e-Niro’nun WLTP ‘kentsel’ döngüsünde orantısız bir süreye (daha düşük toplam araç hızları ve daha düşük bir enerji gereksinimine sahip) karşı test edilmesine yol açtı ve bu da aracın tüm elektrikli aralığının aşırı tahmin edilmesine yol açtı.

Kia’nın yeni bir Kia elektrikli aracı için devam eden homologasyon çalışması nedeniyle test döngülerindeki tutarsızlık tespit edildi. 

Kia Motors daha önce e-Niro için WLTP kombine çevrim aralığının uzun menzilli 64 kWh pil paketi için 485 kilometre (301 mil) ve standart (39,2 kWh) pil paketi için 312 kilometre (193 mil) olduğunu bildirmiştir.

Arabayı güncel metodolojiye göre yeniden hesaplayan e-Niro’nun yeni WLTP kombine çevrim aralığı, uzun menzilli model için 455 kilometre (282 mil) ve standart model için 289 kilometre (179 mil).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here