Sürüş İzlenimi: KADJAR “Cesur Yaşamaya Davet”

0
3932
zzz

Renault Kadjar, gücü ve zarafeti ustaca harmanlayan bir tasarım ile C crossover segmentinde iddialı bir duruş sergiliyor.

Kadjar, Renault’nun yeni tasarım imzasının ve yeni marka kimliğinin DNA’sını başarı ile yansıtıyor. Kadjar, Renault’nun tasarım stratejisinin dinamizm, güç ve macera unsurlarını yansıtan «KEŞİF» yönünü temsil ederken otomobilin duyulara hitap eden özelliği ise bu tasarımın «AŞK» yönünü vurguluyor. Renault Kadjar kaliteli, konforlu ve her detayı dikkatle düşünülmüş bir iç mekân sunuyor.

Renault Kadjar, üç farklı dünyanın; SUV, Sedan ve Sport Tourer;  kodlarını bünyesinde barıdıran C-segmenti bir crossover. Renault Kadjar baştan çıkarıcı çekiciliği güçlü bir kişilik ile birleştiriyor.

Kadjar, bünyesinde eksiksiz güvenlik özellikleri barındırıyor. Kadjar’ın far ünitelerinde iki LED ‘Pure Vision’ modülü bulunuyor; bunlar, kısa ve uzun far görevlerini yerine getiriyor. Viraj sis lambaları da yanlardaki görüş açısını en üst düzeye çıkarıyor.

Renault Kadjar akıllı, konforlu ve her detayı dikkatle düşünülmüş bir iç mekan sunuyor. Gösterge paneli sürücünün doğal görüş açısı içinde kalıyor ve eşsiz bir sürüş deneyimi için gerekli şartları oluşturuyor. İç mekânın sıra dışı kalitesi saf ve kusursuz bir döşeme ile bütünleşiyor.

Renault Kadjar sağlam yapısını SUV’ların dünyasından alıyor. Kadjar tam manasıyla SUV, sedan ve sport tourer tipi araçların bileşiminden meydana geliyor. Üstelik Renault markasının DNA’sını ve tasarım anlayışını da bünyesinde fazlasıyla barındırıyor. Otomobil, şehirden uzaklaşmak isteyen sürücüler için sezgisel bir sürüş deneyimi ve birinci sınıf seyahat konforu sunuyor. Renault Kadjar sedan tipi otomobillere benzer bir sürüş zevki ve konforu sunuyor.

4×2 veya 4×4 versiyonları ile bulunan Kadjar, Energy serisi motorlarla donatılıyor. Kadjar, iki dizel Energy dCi 110 ve dCi 130 ve bir benzinli Energy TCe 130 olmak üzere üç farklı motor seçeneği ile satılıyor.

Kadjar’ R-Link 2® sayesinde kişiselleştirilebilir ve internete bağlantı imkanı veren multimedya sistemi ile donatıldı.

Kadjar, Renault’da ilk kez kullanılan yepyeni teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Kendi kendine park etmeye yarayan “Eller Serbest Park Sistemi”, öndeki araca çarpma riskinde frenlerin otomatik devreye girmesini sağlayan “Aktif Acil Fren Destek Sistemi (AEBS)”, park manevralarında sürücüyü uyaran “360° park destek sistemi”.

Kadjar ekipman seviyesi açısından da oldukça tatmin edici ve müşteri odaklı. Türkiye pazarında Touch ve Icon olarak 2 farklı ekipman seviyesi ile satıla Kadjar, donanım özellikleri ile Crossover segmentinin tüm beklentilerini bünyesinde barındırıyor.

Başlangıç seviyesinden itibaren sunulan eller serbest kart sistemi, elektrikli park freni, arka park sensörleri, cruise control, 7’’ TFT renkli LED gösterge ekranı gibi donanımlar Kadjar’ın konfor ve teknolojik özelliklerini gözler önüne seriyor. Bununla birlikte Icon versiyonu sınırları zorlayarak yeni keşiflere doğru yol almaya davet ediyor. Otomatik uzun/kısa farlar, hava kalitesini kontrol eden Take Care özellikli elektronik klima, şerit takip sistemi, geri görüş kamerası ve R-Link 2® Icon versiyonun standart özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca aktif acil fren destek sistemi, kör nokta uyarı sistemi, eller serbest park sistemi, 19” alüminyum alaşımlı jantlar, panoramik cam tavan ve deri döşeme opsiyonları ile Kadjar farklı ruhları ve heyecanları yaşamaya imkan veriyor.

Advertisement

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here