Mclaren YENİ 720S SPİDER SUPERCAR ‘da DESTAN YAZDI!

1
5876
  • Yeni 720S Spider, hiç görülmemiş Super Series dinamik performans ve sofistike ile açık hava sürüş heyecanını birleştiren McLaren’den gelmiş en başarılı Cabrio supercar…
  • Hafif, sert ve son derece güçlü Monocage II-S karbon fiber çekirdek özellikleri entegre rollover koruma yapısı (ROPS); Coupé üzerinde ek bir güçlendirme gerektirmiyor. Ödün vermeden dönüştürülebilir ve olağanüstü dinamik bir çevikliği garanti ediyor.
  • Ismarlama karbon fiber gövde yapısı ve yeni Geri Çekilebilir Sert Üst (RHT), en hafif 1.332kg kuru ağırlığı destekler – 720S Coupé’den sadece 49kg daha hafif ve en yakın rakibinin kuru ağırlığından 88kg daha hafif…
  • Tasarımın aerodinamik saflığını vurgulayan ve downforcunu arttıran benzersiz, sırlı uçan payandalar sayesinde benzersiz görünürlük…
  • Patentli yeni karbon fiber çatı sistemi, elektrikle çalıştırılır ve supercar sınıfında en hızlı çalışma süresi sağlar, 11 saniyede 50 km / s’ye (31mph) kadar olan araç hızlarında düşürülür veya yükselir.
  • Geri çekilebilir Sert Üst, renkli ve şeffaf durumlar arasında hızla geçiş yapabilen elektrokromik cam panel ile camlı olarak kullanılabilir.
  • 4.0 litrelik ikiz turboşarjlı McLaren V8 motoru, 720S ve 770Nm tork üretir ve 720S Spider için ağırlık / ağırlık oranı 540PS / ton en hafif kuru ağırlıkta
  • 0-100km / s (0-62mph) hızlanma 2.9 saniyede 720S Coupé ile aynıdır; 7.9 saniyede 0-200 km / s; çatı yüksekliği 341km / s (212mph) ile maksimum hız – 325km / saat indirdi çatı (202mph)
  • Aktif arka spoyler aerodinamiği otomatik olarak kapalı veya açık çatıda sürüşe ayarlanmış

Lüks, yüksek performanslı sportscar’lar ve süper otomobillerin İngiliz üreticisi McLaren Automotive, Super Series ürün ailesini, süper otomobilinin altında ikinci bir yeni model ile genişletiyor: yeni 720S Spider.

Bugün, 8 Aralık 2018’de online olarak ortaya çıkan ve anında etki yaratan yeni 720S Spider, açık hava sürüşünün ve dönüştürülebilir süper otomobil sınıfında görülmeyen günlük kullanım düzeylerinin canlılığını yaşatıyor.

“Yeni McLaren 720S Spider bir sunan eşsiz b aşırı performans, hazırlanmış lüks, sürücü katılımı ve günlük kullanılabilirlik ödünç – tüm açık hava sürüş ek canlılığıyla gerektiğinde. Şimdiye kadarki en başarılı convertible supercar olan yeni Spider,olağanüstü yüksek bir seviyeye kadar olağanüstü bir yetenek yelpazesi sunuyor ve 720S Coupé üzerinde sadece 49 kg’lık bir artışla sınıfının en hafifı olarak, ağırlığımızdaki rekabette bizi daha da ileriye taşıyor. yarış . ”
Mike Flewitt, Genel Müdür, McLaren Automotive

Yeni McLaren Spider’ın tasarım temelleri, 720S Coupé ile 2017 yılında tanıtılan kesintisiz ve organik formlardır. Azaltmayı en üst düzeye çıkarmak, sürtünmeyi en aza indirgemek, güç aktarımının soğutulmasını arttırmak ve aerodinamik performansı optimize etmek için bir araya getiren bu şekiller, üzerinde, altında, içinden akan hava tarafından oluşturulan fütüristik bir heykele benzer genel bir görünüm oluşturur. Yeni, elektrikle çalışan Geri Çekilebilir Sert Üst (RHT), yeni payandalarda olduğu gibi, tasarıma sorunsuz şekilde entegre edilmiştir.

Dayanıklılık ve hafiflik için karbon fiber çekirdek
Tüm McLaren otomobilleri gibi, yeni 720S Spider da çekirdeğinde bir karbon fiber yapıya sahiptir, bu durumda Monocage II-S olarak adlandırılmıştır. McLaren Monocage’in gücü, sağlamlığı ve hafifliği, McLarens’in ünlü olduğu dinamik mükemmelliğin temelini oluşturuyor. Monocage II-S, Coupé’nin Monocage II’sinin, kabinin üstünde arkaya uzanan merkezi “omurga” olmadan gelişmesidir. Üst yapının en arka kısmı, Geri Çekilebilir Sert Tepeyi yerleştirmek için Örümcek’e özgüdür; ek olarak, merkezi kilitleme mekanizmasını entegre etmek için ön camın üst kısmındaki tepe rayı revize edilmiştir.

McLaren’in mühendislik kabiliyeti, karbon elyafın doğal mukavemeti ve sertliği ile desteklenir, sabit tavanın sökülmesine rağmen, ilave güçlendirme yapılmasına gerek olmadığı anlamına gelir; 720S Coupé’de ilk defa görüldüğü gibi, alışılmadık derecede ince ancak inanılmaz derecede güçlü ön cam A-sütunları kalır. Yolculara daha fazla devrilme koruması sağlamak için, sabit karbon fiber yapısal destekler, Monocage II-S’nin arkasına entegre edilmiştir ve ek olarak çatı sistemi ve emniyet kemerleri için ana bağlantı noktalarını sağlar. Birinci nesil Super Serisi’nde, çelik desteklerin öne çıktığı ve karbon fibere geçişin, 720S Spider’daki Rollover Protection Structure’a (ROPS), 650S’den 6.8kg daha hafif olmasına katkıda bulunmuştur.

Genel olarak, yeni 720S Spider sadece 49kg – veya% 4’ten az – 720S Coupé’den daha ağır. Artan ağırlık öncelikle RHT ve tonneau sistemi ile ilişkilidir. En hafif kuru ağırlığı 1.332kg olan 720S Spider, en rekabetçi rakibi olan en hafif arabadır ve en yakın rakibinin 1,420 kg kuru ağırlığından 88kg daha azdır. Düşük ağırlık, McLaren’in müşterilerinin daha fazla keyif alması için istismar ettiği kadar dinamik, performans ve verimlilik avantajlarının temelidir.

Eşsiz camlı payandalar arka
görüşe yardımcı olur, görsel dramaları güçlendirir 720S Coupé’nin kanopi benzeri tasarımı, sağladığı 360 derecelik görüş açısı ile tanınır ve ışığın kabine taşmasını ve görünürlük için yeni bir ölçüt oluşturmasını sağlar. Bu rakipsiz vizyon felsefesi, ikinci jenerasyon Super Serisi’nin merkezinde yer alıyor ve yeni Spider, oyunu tekrar görmeye devam ediyor; benzersiz, camlı uçan payandalarla, sürücüye görsel bir drama ekleyerek arabaya görsel drama ekliyor.

Hava yastığının ön kenarı, karartılmış camın açığa çıkması için dramatik bir şekilde sivrilmeden önce hava akışını yönlendiren aerodinamik bir taşıyıcıya sahiptir; Camın tasarımı ve kullanımı, önceki McLaren Süper Serisi Örümcek ile karşılaştırıldığında omuzda görünürlükte% 12 iyileşme sağlar.

Geri Çekilebilir Sert Üstü karşılamak için, Monocage II-S, hava şarj soğutucularına ve giriş plenuma mümkün olduğunca yakın oturmak üzere tasarlanmış yeni bir karbon fiber üst yapıya sahiptir. Bu, bagaj alanını maksimize eder; Çatı yükseltilmiş tonneau kapağının altında 58 litre istif var. Tonneau örtü aynı zamanda 650S Spider’ınkinden daha düşüktür – yine 25 mm’ye kadar – uzunluğu 7,5m uzatabilir.

720S Coupé ile eşit şiddetli hızlanma; Aşağıya doğru
202mph… 720S Spider’ı çalıştıran 4.0 litrelik çift turboşarjlı McLaren V8 motoru Coupé’den değişmedi. Olağanüstü kullanım ve tepki saflığı için orta montajlı, 720S ve 770Nm üretiyor ve 720S Spider’ın sınıfının en hafif ağırlığı ve en hafif kuru ağırlıkta 540PS / tonluk güç-ağırlık oranı elde ediliyor. Performansın aşırı olması sürpriz değil.

Hızlanma, saniyede 0-100km / s (0-62mph), 2.9 saniyede ve 0–7km / s’de (0-124mph) sadece 7.9 saniyede elde edildiğinde, Coupé’nin hızından sadece 0.1 saniye uzakta, olağanüstü bir şey değildir. Daimi çeyrek mil sürati, 10.4 saniyede – tekrar, Coupé’den sadece 0.1 saniye daha yavaş – ve koşulların izin verdiği yerlerde, 720S Spider, yükseltilmiş çatı ile birlikte 341km / s’lik (212mph) Coupé eşleştirme hızına kadar devam edecek . Tavan düştüğünde bile, maksimum hız 325km / s (202mph) ile olağanüstü kalır. Performanstaki küçük değişiklikler, farklı aerodinamiklerden ve Örümcek’in eklediği 49 kg’dan kaynaklanıyor.

720S Spider, ön çamurluklar ve Coupé’de hemen belirgin olan çift cidarlı dihedral kapıların derinliklerinde kesilmiş aynı çarpıcı ‘göz yuvalarına’ sahiptir – olağanüstü aerodinamik verimliliği ve dengeyi sağlamada bütünleyici bir rol oynayan vücut tasarım öğelerinden sadece ikisi. 720S sahip. Bunun ötesinde, ön splitter ve konturlu motor kaputu, örneğin, aracın geri kalanı boyunca, etrafında ve etrafındaki hava akışını dikte ve kontrol ederken, ön splitterin arkasındaki alt aerodinamikler, yeni bir uyumla çalışacak şekilde revize edilmiştir. arka karoser ve 720S Spider’ın tam genişlikli aktif arka spoyleri.

Devrilme koruma teknolojisi, boyut ve ağırlık bakımından bir avantaj getiriyor. Kompakt sistem, McLaren’in tasarım ve mühendislik ekibinin son derece ince tonlu bir payanda oluşturmasına izin verdi. Bu, sürücünün omuzdaki görünürlüğünü artırır ve genel olarak sıra dışı alan hissine katkıda bulunurken, aynı zamanda aerodinamik düşüşü de artırır.

Patentli, tek parçalı Geri Çekilebilir Sert Üst, en hızlı çalışan supercar dönüştürülebilir çatıdır.
720S Spider’ın Geri Çekilebilir Sert Üstü (RHT), standart olarak tek parçalı, karbon fiber çatı paneli ile tamamen yeni bir tasarımdır. Hardtop, 720S Coupé’nin belirgin siluetini ve aerodinamik saflığını korur ve çatı kapatıldığında tam bir karbon fiber üst yapı sağlar. McLaren’in yeni RHT için katlama mekanizması, hidrolik olarak tahrik edilmek yerine elektriktir ve sistem, supercar sınıfındaki en hızlı çalışan konvertör çatıdır ve geri çekilebilir sert üst kısım, sadece 11 saniyede – altı saniyede 650S Spider’dan daha hızlıdır. E-motorların kombinasyonu ve karbon fiber RHT’nin mukavemeti ve hafifliği, 50 km / saat (31mph) çalışması sırasında azami bir araç hızına izin verir – 650S’nin 30km / s (18,5mph) değerinden önemli bir artış. Bu performans istatistikleriyle,

Yeni RHT, ilk nesil Super Series kabiliyetine sahip olarak iki kat daha sessizdir. Yolcuların, çatı çalışırken sessiz bir kütüphanede arka plan gürültüsü ile eşit ses deneyimi yaşadıkları görülür. Bu sükunet genel olarak istisnai bir arıtmanın göstergesidir. Örümcek kabinin içindeki gürültü seviyeleri, çatının 650S Coupé’de deneyimlenenlerden çok daha az yükseltilmiş olmasıyla ortaya çıkarılmıştır – ikinci nesil Süper Seri’nin gelişimi boyunca izlenen mühendislik hassasiyetinin gerçek kanıtı.

RHT açıldığında arka cam otomatik olarak indirilir, kabine hava akışını en aza indirmek için optimum konuma geçer. Pencere aynı zamanda bağımsız olarak kontrol edilebilmektedir, böylece yolcuların tavanı kapalıyken alçalmasına ve güç aktarım sisteminin sesini kabine davet etmesine izin vermektedir. En yüksek noktadaki payandaların 650S Spider’ınkinden 25 mm daha düşük olması, havanın kabin üzerinden akmasına ve türbülansın en aza indirilmesine izin verir.

Saydam veya renkli olabilen elektrokromik camlı, camlı, açılır kapanır çatı paneli
720S Spider’ın açık hava doğasını tecrübe etmek isteyen, çatı kapalıyken bile, sahibi, daha fazla ışığın içeri girmesini sağlamak için karbon fiber çerçeveli, camlı bir RHT seçeneği belirleyebilir. Kabinler bu şekilde seçilirlerse: cam elektrokromiktir ve bir düğmeye dokunarak saydam veya renkli bir hal arasında hızla geçiş yapabilir. Kontak kapalı olduğunda, cam renkli ayarına döner, sıcak günlerde 720S Spider kabinini serin tutmaya yardımcı olur. Elektrokromik teknoloji, araç bir sonraki çalıştırıldığında seçilen bir önceki ayarı hatırlatan bir hafıza fonksiyonuna sahiptir.

Iç 720s Coupé sürücüleri tarafından zevk aynı misafirperver ve lüks süper kabin olduğunu. Artık RHT sistemini barındıracak bir çerçevesiz tasarım olan bir kapıyı açmak, olağanüstü bir alan algısı ve kanıt olarak en iyi materyalleri ile gerçekten sofistike bir ortama erişim sağlıyor. Yeni bir kapı menteşesi sistemi ve gaz dikmesi pozisyonu, ilk başta 720S programı Coupé ve Spider gövde modellerini içerdiği için, sorunsuz olarak mümkün oldu.

Merkezi olarak monte edilen 8.0 inç yüksek çözünürlüklü Merkezi Bilgi ve Eğlence Ekranı, aracın fonksiyonları için ana merkezdir. Arayüz, ses, medya, navigasyon, klima kontrolü ve diğer rahatlık özelliklerini, dikey karuselde gösterilen tüm önemli uygulamaların yanı sıra ekranın altındaki hızlı erişim ‘sert’ tuşlarıyla erişilebilir hale getirmektedir.

Çift bölgeli klima kontrolü ve klima sistemi 720S Spider için yeniden ayarlandı ve RHT konumunun yükseltilmiş veya alçaltılmış olarak değiştirilip değiştirilmediğini algılayabiliyor. Sıcaklık ve hava akışı, kabin içindeki hava akışının artması ve ayak boşluğuna veya üst kabin alanlarına daha fazla hava taşınmasıyla seçilen ortam ayarlarına göre yolcuları otomatik olarak ayarlıyor, ısınıyor veya soğutuyor.

Tam genişlikteki aktif arka spoyler, Geri Çekilebilir Sert Üstün konumuna göre açılır
. Aktif arka spoyler, sürtünmeyi azaltmak veya iniş gücünü arttırmak için otomatik olarak devreye girer ve aynı zamanda ağır frenleme altında araç dengesini geliştirmek için bir hava freni görevi görür, daha düşük hızlarda yükselebilir ve Genel olarak Spider uygulamasında daha yüksek bir konum, performans ve sürücü katılımının 720S Coupé ile eşit olmasını sağlamak için downforce ve dengesini optimize ediyor. Arka spoyler hem Coupé’de hem de Spider’da aynı olsa da, dağıtım haritalaması her bir bodystile özel olarak üretilir, Geri Çekilebilir Sabit Top’un yükseltilip yükseltilmemesine ve araç elektroniğinin hangi koşulda olduğunun otomatik olarak farkına varmasına bağlı olarak aero ayarları farklılık gösterir. .

McLaren’in Proactive Chassis Control II hidrolik süspansiyonu – genellikle hassas vücut kontrolü ve uyumlu bir sürüşün uyumsuz kombinasyonunu sunarak zorlu bir kongre için şimdiden ünlüdür – son derece saf bir hassasiyet ve geri bildirim sağlamak için yaygın olarak kabul edilen bir elektro-hidrolik direksiyon sistemi ile tamamlanmaktadır. Coupé’de olduğu gibi, bir Örümcek sürücüsü, her biri kişisel tercihlere ve koşullara göre farklı bir sürüş deneyimine odaklanmış üç Handling modu (Konfor, Spor veya Parça) arasında seçim yapabilir. Bu kanıtlanmış özellikler, 720S Spider’ın, Coupé’nin gösterdiği gibi, aynı derinlikteki dinamik yeteneklere ve yetenek genişliğine sahip olmasını sağlamak için birleşir.

Yeni Örümcek için yeni bir 10 kollu, hafif dövme alaşımlı jant tasarımı geliştirildi. Lastikler, çok çeşitli yol koşullarında optimum performans, yol tutuş, kullanım ve konfor dengesini sağlamak için McLaren Teknoloji Ortağı Pirelli ile birlikte tasarlanmış Pirelli P ZERO ™ ‘dur. Pirelli SOTTOZERO ™ kış lastikleri ve Pirelli TROFEO R ultra yüksek performans lastikleri McLaren perakendecilerinden alınırken, daha fazla parça odaklı bir Pirelli P ZERO ™ CORSA lastiği bunun yerine ek ücret ödemeden kullanılabilir.

Üç özellik, iki yeni dış renk, bir miras renginin geri dönüşü
Yeni 720S Spider, Coupé ile aynı üç özellikte, Performans ve Lüks modelin standart modelin üzerinde uzanıyor. İki yeni dış renk – Belize Blue ve Aztec Gold – yeni Örümcek için tanıtıldı. Bunlardan biri, ilk olarak McLaren 12C’de bulunan bir miras rengi olan Supernova Silver olan 23 paletinden oluşuyor.  

McLaren 720S Coupé guise’de üstün performans statüsüne sadık kalarak günlük kullanılabilirliği sağlayan geniş bir yetenek ve sofistike ile tamamlanan çığır açan tasarımı, en son teknolojileri ve enerjik temposuyla ün kazandı. Şu anda 237.000 £ ‘dan sipariş edilebilen yeni 720S Spider, Coupé’nin her açıdan eşittir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here