Peugeot, 2020 AB CO2 emisyonu uyumunu yakaladı!

7
4385
mouse ile üzerine gelince

Peugeot CEO’su  Jean-Philippe Imparato, markasının 2020’de yaptığı Avrupa satışları için emisyonları para ödemek zorunda kalmayacağını duyurdu.“Ocak ayında kayıt dönüşecek Bizim Ekim üretimi zaten Peugeot marka önümüzdeki yıl başarmak zorundadır. CO2 kilometre başına 93 gram ortalama tam uyumludur.”

Imparato, para cezalarını ödemenin Peugeot’da bir sorun olmadığını ve önümüzdeki yıl başlayarak AB kayıtlarına karşı ortalama CO2 emisyonlarını her hafta kontrol edeceğini söyledi.

“Yıl sonuna kadar yüksek modellerin kaydını zorlamamıza gerek yok çünkü üretimi zaten gelecek yılki emisyon gereksinimlerine göre ayarlıyoruz” dedi.

Analistler , iklim değişikliğinin etkisini azaltmak amacıyla Avrupa Birliği filosundaki CO2 emisyonlarını azaltma hedefini kaçırdıkları için otomobil üreticilerinin milyarlarca avroluk para cezasına çarptırılabileceği konusunda uyarmışlardı .

Gündemdeki konu hatchback veya sedan eşdeğerlerinden daha az yakıt verimli olan SUV’ların artan popülaritesi ve bazı Avrupa şehirlerindeki eski dizellerin yasaklanması, otomobil şirketlerinin emisyonları azaltma yeteneklerini zedeleyen faktörler arasındaydı.

Peugeot Ürün Gamı

Azalan dizel sektörü

Mart 2018’de, PSA Grubu CEO’su Carlos Tavares, Fransız grubunun, yeni Peugeot e-208 ve plug-in hibrit gibi pille çalışan otomobiller ,dizellerin hesabını tutarken satışlarının yüzde 7’sini oluşturması için elektrikli modellere ihtiyaç duyacağını söyledi. Bu arada  AB’nin 2020 CO2 emisyon hedefine uyması için yaklaşık yüzde 10olarak belirlendi.

Frankfurt Otomobili Fuarı’nda geçen ay, Tavares, dizel düşüşünün 18 ay önce korktuğu kadar dik olmadığını, bu yüzden PSA Group’un gelecek yıl satışlarının yüzde 20 ila 25’ini oluşturacağını beklediklerini belirtti.

Peugeot Imparato, dizel payının son dört yılda yılda yaklaşık yüzde 7 oranında gerilediğini – 2015 yılında bu oranın yüzde 60’dan yüzde 34’e düştüğünü söyledi. Ama gelecek yıl nereye gittiğini göremeyiz diye de ekledi…

mouse ile üzerine gelince

7 YORUMLAR

  1. Pejonun emisyon konusunda oldukça hassas olduğunu geliştirdiği hibrit araçlarda da rahatlıkla görülüyor zaten. Adamlar bu işi çok iyi yapıyor 🙂

  2. Pejonun emisyon konusunda oldukça hassas olduğunu geliştirdiği hibrit araçlarda da rahatlıkla görülüyor zaten. Adamlar bu işi çok iyi yapıyor 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here