PORSCHE ELEKTRİKLİ TAYCAN SATIŞLARI İKİYE KATLADI!

1
6515

Porsche, elektrikli modeli Taycan’nı tanıttıktan sonra, otomobilin muazzam gücü ve büyüleyici görüntüsü ile elektrikli otomobil pazarına etkili bir giriş yapmıştı. Özellikle Norveç, Taycan için çok önemli bir pazar payı olacak gibi gözükmekte.

Bunun ile birlikte otomobile duyulan ilgiye karşın normal üretim hedeflerini iki katına kadar çıkararak, kısa bir süre önce Porsche Taycan ile ilgili üretim planlamasını yılda 40.000 adete kadar çıkarmayı hedeflemek olarak açıkladı.

Bunun nedeni, özellikle Norveç’te, rezervasyon sahiplerinden gördükleri talebin neden olmasıdır.

Otomobil üreticisi, depozitolu 3000’e yakın rezervasyon aldıklarını söylerken. Porsche, pazarda yılda ortalama olarak 600 adet otomobil satabiliyordu.

Taycan

Bu aynı zamanda Porsche’nin otomobil konsepti olan The Mission E’yi ortaya çıkarmasına rağmen, otomobilin gerçek üretim versiyonunun bu yılın sonlarına kadar beklenmiyor.

Bunun ile birlikte Taycan’da ~ 90 kWh pil paketi ve 22 kW Onboard şarj cihazı olacağı da tahmin ediliyor.

Fiyat konusunda da kesin bir onaylama yapılmasa da Cayenne ve Panamera arasında fiyatlandırılacağını öngörülüyor. Önceki raporlar, Porsche’nin yaklaşık 85.000 $ ‘lık bir başlangıç ​​fiyatına sahip olmayı hedeflediğini, ancak otomobilin birkaç farklı versiyonunu sunacaklarını belirtti. Weckbach, ilk önce sadece daha yüksek fiyatlı versiyonların mevcut olacağını doğruladı.

Porsche Taycan

Bunun ile birlikte 600 beygirlik güç üretebilen bu otomobil tork değerini resmi olarak açıklamasa da oldukça güçlü olduğunu gösteriyor. Bunun ile birlikte güçlü bir şarj istasyonu kuracağını da açıklayan Porsche 15-20 dakikalık bir şarj ile 400 kilometrelik bir menzil sunulacağını duyurdu.

Taycan Ve Şarj

Taycan Ve Ücretsiz Şarj

Aynı zaman da bu şarj istasyonlarında Porsche sahiplerine 3 yıl boyunca şarjlarının ücretsiz bir şekilde yapılacağını duyuran Porsche’ye talepler daha da artacak gibi görünüyor.

Murat BELEN (Fashion4car Elektrikli Otomotiv Editörü)

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here