SÜRÜŞ İZLENİMİ: “Grand C-Max” Geniş Aile

0
4475

 

AS-Max ve B-Max te de yaşadığımız hazzı C-Max’ te de yaşıyoruz. İdeal boyutları ve ailenizin genişliğine göre seçimlerinizi yapabilirsiniz ama C-Max şehir içinde kullanım için daha ideal bir boyut olduğunu düşünüyoruz.

 Testini gerçekleştirmiş olduğumuz Grand C-Max gerçekten de ismi gibi ferah bir iç mekana sahip.Bagajının tabanında çıkan katlanır koltuklarla birlikte ailelerin kendisine bir artı yıldız daha eklemesini sağlıyor. Her ne kadar bu koltuklara yetişkin birinin binmesinin zor olması görünsede çocuklar için eğlenceli bir alan olarak kullanılabilir. Uzun seyahatlerde size ekstra güven ve eğlence katabilir.

Sürüş dinamiklerinden bahsedelim biraz.  Grand C-max sorunsuz bir yol tutuşuna sahip. Aile otomobili dışında performanslı kullanım keyfinize ayak uydurmakta zorluk çekmiyor.

Dinamik Tork Kontrolü sayesinde yol zeminini ve sürüş koşullarına uyumlu olarak motorun torkunun ön tekerler arasında dengeli dağılmasını sağlıyor. Ve bu saniyede 100 işlem gerçekleştiren bir teknoloji.

Ford’ un geliştirdiği “Power Shift” şanzıman, 1.5 EcoBoost 182 Hp lik motora kusursuz bir uyum gösteriyor. 6ileri otomatik şanzıman sayesinde sessiz sorunsuz ve hızlı vites geçişleri dikkatimizden kaçmıyor.

182 Hp ve benzinin yakıt konusunda sizi yoracağını düşünüyorsanız  Ford burada sizi yanıltıyor. Gelişmiş motor teknolojisi sayesinde şehir içinde ortalama verilerimiz 6.8 lt/100 km gibi bir ortalama ile kullandık.

Tabii ki tek şoförle. Trafiğin hem yoğun hemde akıcı noktalarında kaydettiğimiz bir veri bu. Ford’ un klasikleşmiş aile otomobilleri arasında yer alan Grand C-Max ‘ı test etmek için bir Ford bayisine ulaşmanızda yarar var.

1.5L EcoBoost 182PS (240 Nm)             Euro 6 Grand 6 İleri Otomatik                  Titanium

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here