SÜRÜŞ İZLENİMİ: KIA RIO

0
3792

Yazı ve Fotoğraflar: Oktay ERGİNOĞLU

KIA Rio’ nun dördüncü jenerasyonu ve baştan yenilenen tasarımıyla karşı karşıyayız. Yeni Rio sade çizgileri yumuşak yüzeylerle tamamlanmış. Bir önce ki tasarıma göre daha olgun ve karakteristik bir his veriyor.

Ön ızgarada yeni KIA’ larda  alıştığımız “kaplan burnu” görmek mümkün. Tabi daha ince ve daha uzun bir ızgara tercih edilmiş.Farla ile yen iU tasarımına sahip ve gün ışığıyla çalışıyor. Ön tasarıma kesinlikle daha modern bir görünüm kazandırmış.

İç mekan sınıfının araçlarına göre biraz daha ferah tutulmuş. Konsolda eşya gözü konusunda zengin. Multimedya ekranı konusunda aynı şeyleri söylemek isterdik ama rakiplerine göre bir hayli geride. Size dışardan yaşattığı modern hava o ekranla devam ettirilemiyor. Direksiyon üstündeki kolay kullanım tuşları gayet başarılı.

Sürüş ve yol tutuşu gayet iyi yakıt tasarrufu ile bizi şaşırtıyor. 1.4 litre dizel motoru 6 ileri manuel şanzımanı ile keyifli bir sürüş le size eşlik ediyor. Şehir içinde keyifle kullanacağınız bir otomobil.

Bu arada bagaj hacmi 37 litre koltukları yatırdığınızda 325 litreye çıkarak ihtiyacınızı karşılayabiliyor.

 Bu arada unutmadan söyleyelim KIA RIO’ nun kaportasının büyük bir oranı Yüksek Dayanımlı Çelik (AHSS)’ den üretilmiş ve İleri Sürücü Destek Sistemleri (ADAS) paketiyle sınıfının en güvenli otomobillerinden biri.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here