SÜRÜŞ İZLENİMİ: “MAZDA 6” ile Konfor Zamanı

0
3257

 

Yeni Mazda 6 ile Konfor ve otomobili tekrar keşfetmeye hazırlanın.

Yeni makyajlanan Mazda 6, KODO- hareketin ruhu tasarımı ile birlikte, özellikle dikkat çeken ergonomik problemlerini gidermiş durumda. Yalnızca ergonomide değil, dışarıda da farkedilebilir değişimler söz konusu.

Ön ve arka tampondaki ince detaylar ile modele ekstradan şık bir görünüm katan makyajlı LED farlar gözlerden kaçmıyor. Otomobilin bu makyaj ile daha modern, daha sportif bir karaktere sahip olduğu görülüyor. D segmentindeki en dinamik tasarımlardan birine sahip olan Mazda 6’nın güçlü bir duruş ortaya koyduğu söylenilebilir.

Seleflerine göre daha modern ve ergonomik bir kokpite rastlıyoruz. Yenilenen Mazda 6’nın manuel’den elektronik park frenine geçiş sağlaması ile bu alandaki eşya gözlerine de fazladan alan sunuyor. Konsolda kullanılan deri malzeme, hemen üst bitişiğindeki mat krom kaplama ile kombine ediliyor.

Şık bir tasarıma sahip 3 kollu fonksiyonel deri direksiyon ve park freninin bitişiğinde erişilebilen multimedya ekranı kullanıcısına kaliteli bir hissiyat sunuyor. Isıtmalı koltuklarda kullanılan deri malzeme ve gerek ön, gerek arka kısımda sunduğu geniş alan ile bu otomobil, segment beklentilerinin üzerine rahatlıkla çıkıyor.

Skyactiv teknolojisi ile donatılmış yeni Mazda 6, 2.0 litrelik benzinli motoru ile ağır başlı bir sürüş sunuyor. Yakıt tasarrufu ve ve yetkin bir performans sunan bu motor 0’dan 100 km/h hıza 9.3 saniyede ulaşabiliyor. Gaza yüklenildiğinde 6 ileri tam otomatik şanzıman, zamanlaması yeterli anlamda vites geçişleri sağlıyor.

Yine virajlarda verdiği hissiyatlı direksiyon tepkileri ile bu otomobil lüks ve sportifliğin birleşimini sürüş keyfi olarak da sunmayı başarıyor. Yakıt tüketimi konusunda ise 8.7 litre ortalama tüketim verisine ulaştık.

Oktay ERGİNOĞLU

mouse ile üzerine gelince

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here