Sürüş İzlenimi: RANGE ROVER EVOQUE

0
29

,Fashion4car test Ekibinin test konuğu Premium sınıfının vazgeçilmezi İkinci nesli ile adeta evrim geçiren kompakt SUV Range Rover Evoque. Yeni EvoqueYenilenen tasarımı, teknolojisi ve sürüş kalitesi ile birçok yönden kullanıcılara yeni bir deneyim vaat ediyor.

 

Range Rover Evoque Aradan geçen 8 yıllık dönemden sonra yenilenen teknolojisi ve tasarımı ile ikinci nesil ile yoluna devam etmeye devam ediyor. Premium sınıfta SUV’ nin seçkin ve lüks temsilcisi olmaya devam ediyor. Yeni Evoque 217’nin üstünde ödüle sahip olduğunu da belirtmemek olmaz.

"<yoastmark

Range Rover Evoque Yenilenen tasarımı ile daha modern ve etkileyici

Yenilenen Range Rover, Evoque İngiltere’ de tasarlandı. Bu mirası üretilmiş en son teknoloji ile birleştirerek günümüz standartlarında yüksek bir konuma ulaştı.

Model, ilk bakışta tanınan tasarım DNA’sını akıcı tavan ve yüksek omuz çizgisi ile yansıtıyor.  Ayrıca model, geniş çamurlukları ve büyük tekerlek yuvaları ile güçlü bir görünüme sahip.

Yenilenen Evoque Velar’da kullanılan parçaların benzer şekilde aktarıldığı modelin agresif tampon yapısı ilgi çekiyor.  Slim LED ışıklandırma grubunun ön taraftaki dominantlığı sağladığını görebiliyoruz.

Arka tarafta kullanılan ışıklandırma grubu ve çizgiler yine herhangi bir değişim olmaksızın Velar’dan alınıyor. Bu benzerlik gizli kapı kollarını açıp içeriye girdiğimizde de karşımıza çıkıyor.

Land Rover ailesinin tüm yeni jenerasyon modellerinde gördüğümüz konsol yapısı, yine benzer şekilde Evoque’da da kullanıcılara sunuluyor. Direksiyonun arkasında yer alan dijital sürücü ekranı, multimedya ekran ve klima kumandalarının bölümleri bu şablon kapsamında fark yaratıyor.

Arka diz mesafesindeki artış ile birlikte  arka tarafta 20 milimetrelik ekstra alan kazandı. Yeni jenerasyonda bagaj hacminin de yüzde 10 oranında artırılarak 591 litreye yükseltilmiş.

Koltukları yatırarak bu değeri 1.383 litreye kadar çekmek de mümkün.

Hibrit motor seçeneği de mevcut

Evoque ile birlikte sunulan yeni altyapı mimarisinin hibrit motor teknolojisini de beraberinde getirdiğini ayrı bir şekilde belirmek gerekiyor.  Model, ülkemizde 1.5 litrelik benzinli ve hibrit motorların yanı sıra dizel motor seçeneği ve dört tekerlekten çekiş sistemine sahip.

 

 

Test konuğumuz, 1.5 litrelik benzinli motor ile 160 HP güç ve 260 Nm’lik tork değeri sunuyor. Yaklaşık 1.800 kilo ağırlığındaki araç yüksek torku, dört tekerlekten çekiş sistemine sahip.  9 ileri otomatik şanzımanı sayesinde başarılı bir ivmelenmeyle hareket ediyor.

Viraj performansı ise tüm Land Rover ailesi ile kıyaslandığında en iyisi diyebiliriz… Tabii bunda boyutların payı başta geliyor.  Diğer taraftan süspansiyonlar konfor odaklı çalışıyor ve bir Range Rover’dan beklenen ses yalıtıma kabini dışarıdaki seslerden izole ediyor.

Teknoloji ve konforu üst seviyelerde yaşatan model, kalın yapılı köşe direklerinin etkisiyle ön ve arka taraftaki çapraz görüşü kısıtlıyor.  Fakat bunlar için çeşitli kamera ve sensörler devreye giriyor.

Clearsight dikiz aynası sayesinde arka bölümü kamera üzerinden takip edebiliyor. Geri görüş kamerası ile park sensörleri vasotasıyla çevreye hakim olabiliyorsunuz. Kum, çakıl, kar gibi kaygan zeminler için ise sürüş modları arasında seçim yapmak mümkün.

Range Rover Evoque, Türkiye’de 1.5 benzinli ve 1.5 şarj edilebilir hibrit motor seçenekleri ile satışa sunuluyor.

Güncel Fiyat listesine BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here